Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Що таке кухня?

Що таке кухня?

Перш ніж відправитися купувати що придивилася вам кухонні меблі, необхідно обмірити свою кухню, накреслити її план і прикинути, що і куди поставити. Якими б не були форма і розміри вашої кухні, при її проектуванні їх треба обов'язково врахувати і максимально використовувати.
Стиль вашої кухні може бути будь - яким- від класики до модерну. Однак чим експресивніше вид кухні і авангарднєє її дизайн, тим більше у неї шансів швидко вийти з моди.
Колірна гамма кухні повинна допомагати розслабитися або, навпаки, надавати стимулюючу дію. У кухні, яка постійно перегрівається, хороші холодні тони - відтінки блакитного, сірого і зеленого. У темних кухнях краще використовувати пастельні тони - лимонний, рожевий, фісташка, абрикосовий, персиковий.
Як корпусний матеріал для виробництва кухонь застосовуються (в порядку убування ціни) дерево, мультиплекс, МДФ і ДСП.
Для виробництва меблів застосовують більше 40 порід деревини. Її ретельно сушать і обробляють спеціальними складами для захисту від впливу навколишнього середовища.
Останнім часом все більшого поширення у виробництві кухонного устаткування набуває метал. На фронтальних панелях, в т.ч. дверцятах шаф, частіше зустрічається м'якший, в порівнянні зі сталлю, алюміній з анодованим покриттям (що підвищує його зносостійкість).
З сучасного високоміцного скла роблять дверці шаф і полиці, адже меблеве скло витримує не тільки велику вагу, але і удари.
Як матеріали для робочих поверхонь - стільниць - застосовуються, окрім перерахованих матеріалів, натуральні, синтетичні і штучні камені. Граніт міцний і зносостійкий, мало сприйнятливий до кислот; травертин і мармур жаростійкі, але мають пористу структуру, тому на них часто утворюються плями від жирів і вина. Зате мармурову стільницю можна вибрати з безлічі квітів.
Синтетичні камені - кристаліт, аксилан, варікор, коріан та інші - ні в чому не поступаються природним аналогам, а часто і перевершують їх по практичності.
Основа штучних каменів - пісок, кварц, акрил, скляні волокна, бауксит і сильні сполучні. Штучний камінь легше натурального, простий в обробці, гігієнічний, готується і жаростійкий (витримує нагрівання до 230 градусів).
В якості облицювальних матеріалів для виробництва кухонь найчастіше використовуються шпони - натуральні і синтетичні, і полімери - ламінат і меламін. При покритті поверхонь натуральною шпоною деревина нарізається тонким шаром і потім приклеюється до стандартної основи. За допомогою синтетичних шпон можна імітувати не тільки дерево, але і багато інших матеріалів, а спеціальна захисна плівка замінює лак і інші способи фінішної обробки.
Ламінат і меламін використовуються як штучні покриття для ДСП і ДВП. Меламіном покривають поверхні, не розраховані на великі механічні навантаження, у той час як ламінат товщий, міцніше і довговічніше, тому з ламінованих плит роблять навіть стільниці.
У кухонному питанні першорядну роль відіграє планування меблів і техніки. Від того наскільки грамотно ви все додайте, буде залежати багато чого: і настрій, і комфорт перебування на кухні, і витрачений або, навпаки, заощаджений час, і навіть безпеку будинку.
Планування кухні залежить від кількох обставин, головним з яких вважається загальна площа і розмір кухонного простору. Також на вибір планування впливають сформовані вже уявлення про «робочому трикутнику» холодильник-плита-раковина і, звичайно ж, ваші особисті переваги. Існує шість основних типів планування, залежать, в першу чергу, від площі кухні: одне - і дворядна, кутова, П-образна, півострівна і острівна.

Типи планувань
Однорядна (однолінійна) кухня
Умови вибору: маленька кухня, велика кухня.
Це найпоширеніша в минулому розстановка меблів на російських кухнях. На жаль, маленькі за площею кухоньки не могли дати великого простору для фантазії. Сьогодні розміщення кухонних меблів уздовж тільки однієї стіни так само найчастіше пов'язано з невеликими розмірами кухні. Втім, використовується така планування і на великих площах. Наприклад, якщо акцент кухні зроблений на обідній зоні, то робочу кухонну зону намагаються зробити максимально непомітною – розміщення в ряд уздовж однієї далекої стіни дозволяє не звертати уваги на кухонну плиту з каструлями під час романтичної вечері.
Порада: При плануванні кухні в один ряд у центрі краще помістити раковину, а плиту з холодильником – навколо неї з урахуванням інших робочих поверхонь. Так, між плитою і раковиною неодмінно слід встановити робочий стіл.
Дворядна кухня (кухня-коридор або камбуз)
Умови вибору: прохідне, але при цьому просторе приміщення кухні
Наскрізні приміщення кухонь зустрічаються рідко – дуже вже незручно. Однак якщо Вам дісталася або ж Ви раптом самі вирішили зробити його таким, краща планування кухні в даному випадку – розташування кухонних меблів в два ряди уздовж протилежних стін.
Порада: Щоб зберегти достатню свободу пересування та забезпечити доступ до дверцят, відстань між меблями біля протилежних стін має бути не менше 1,2-1,5 метрів. Плиту (або варочну поверхню) з мийкою краще розмістити по одній стіні, а холодильник - з іншого.
Кутова (Г-подібна кухня)
Умови вибору: середні і невеликі квадратні і прямокутні кухні.
Одна з найпопулярніших на сьогодні планувань. З одного боку, забезпечений робочий трикутник (плита, раковина, холодильник), з іншого боку, на кухні залишається місце і для обідньої зони.
Порада: Якщо Ви все-таки вирішили розмістити кутову меблі на кухні великої (або якщо одна стіна набагато довше іншої), то постарайтеся скоротити відстань між, так званими робочими центрами – мийкою і плитою, щоб уникнути незручностей. При цьому мийку слід розташовувати між холодильником і плитою.
П-образна кухня
Условия выбора: средние кухни. Такая планировка считается одной из наиболее рациональных и удобных для хозяек. Другое дело, то размещение кухонной мебели по трем стенам требует достаточного пространства. Так, например, задняя стена должна иметь длину 2,4-4 метра, а свободное пространство - где-то 1,2-2,8 метров. Раковину можно расположить в центре, а плиту и холодильник - по краям.
Совет: Не стоит переоценивать удобство такой планировки – если площадь кухни слишком большая, то П-образная кухня может оказаться и неудобной, так как стороны рабочего треугольника будут слишком уж велики.
Півострівна кухня
Умови вибору: достатній простір для виступаючого вглиб кухні «півострова»
Планування півострівної кухні можна затіяти з П-подібною, кутовий, одне - і дворядною кухні. Головне, щоб вистачило простору всередині кухні на виступ додаткової робочої поверхні або миття або плитою або просто стійки.
Порада: Півострівна кухня – непоганий варіант, наприклад, візуально частково прикрити виступом робочу зону від обідньої зони.
Острівна кухня
Условия выбора: исключительно для просторных кухонь. Один из самых распространенных на Западе вариантов планировки кухни. В кухне с мебелью вдоль двух или трех стен размещается и еще один островок мебели – по центру. Как правило, это самая активная на кухне поверхность – столы с раковиной, плитой или просто ящики для хранения продуктов и утвари. Над островом размещают вытяжку, что является своеобразным дополнением интерьера.
Порада: Таке планування передбачає безліч варіантів розміщення робочого трикутника, тому варто ретельно вибрати, який підійде саме для вас.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner