ДЕЗІНФЕКЦІЯ ТА СТЕРИЛІЗАЦІЯ МАНІКЮРНИХ ІНСТРУМЕНТІВ В САЛОНАХ КРАСИ

ДЕЗІНФЕКЦІЯ ТА СТЕРИЛІЗАЦІЯ ІНСТРУМЕНТІВ
На прохання Салонного маркетингу, Жанна Желебогло (Жанна – експерт в області інноваційних догляду за натуральними нігтями, директор компанії Beauty Navigator, партнер Школи директорів ПІК Beauty Salon Boss) підготувала докладний матеріал про правильної дезінфекції та стерилізації манікюрних інструментів в салоні краси.
ЗМІСТ
-
Етапи дезінфекції та стерилізації інструментів в салонах краси
- Додаток 1. Доповнення до правил дезінфекції та стерилізації інструментів в салонах краси
- Додаток 2. Доповнення до правил стерилізації ріжучих і обертових інструментів
- Додаток 3. Препарати для дезінфекції приміщень і/або робочих поверхонь в салонах краси
- Додаток 4. Препарати для дезінфекції шкіри
- Додаток 5. Препарати для дезінфекції інструментів в салонах краси
- Додаток 6. Препарати для дезінфекції інструментів, що обертаються
- Додаток 7. Типові помилки при гігієнічної антисептики рук
СТЕРИЛІЗАЦІЯ МАНІКЮРНИХ ІНСТРУМЕНТІВ
...Страшна реальність
– «Навіщо такі складнощі?!»
Я дуже часто стикаюся в бесіді з керівниками та майстрами салонів краси з таким здивованим питанням.
– «Все набагато простіше. При клієнті «побризкали» інструмент. Ось і вся дезінфекція в салонах краси!».
Сумно... Вірніше, СТРАШНО!
Суть всіх етапів очищення, дезінфекції, стерилізації та зберігання манікюрного інструменту зводяться тільки до одного – ЗДОРОВ'Я МАЙСТРА І КЛІЄНТА!
Я впевнена, що саме майстер повинен розуміти, ініціювати і нести відповідальність за дотримання всіх правил гігієни і стерилізації інструменту на робочому місці, якщо директор, з якоїсь дивної причини не приділяє цьому питанню уваги і навіть не намагається вникнути в суть питання. Хоча сам теж піддає себе небезпеки.
80% інфекцій передається руками
Саме майстер, працюючи брудним манікюрним інструментом, що знаходиться в групі ризику! Насамперед, майстру, а потім вже клієнту передаються вірусні та інфекційні захворювання - «подарунки» у вигляді Гепатиту В, ВІЛ, Герпесу та інших не менш страшних захворювань.
Отже, як захистити себе, свої сім'ї, клієнтів і бізнес.
Давайте, розглянемо всі етапи.
ЕТАП № 1. АНТИСЕПТИЧНА ОБРОБКА РУК
Мета гігієнічної антисептики рук: знищення/придушення транзиторної (тимчасової) мікрофлори.
Транзиторна мікрофлора - всі види потрапили на руки мікроорганізмів, в залежності від захворювань.
Опис процесу: не мити руки; втерти антисептик у долоні, пальці, проміжки між пальцями, у шкіру на тильній стороні долоні, нігтьові ложа. При небезпеці зараження вірусом гепатиту В або мікобактеріями туберкульозу гігієнічна антисептика рук проводиться двічі поспіль.
Прості правила антисептичної обробки шкіри:
-
Чисті, коротко обрізані нігті, не покриті лаком.
- Відсутність кілець, браслетів, наручних годин.
- Засіб для антисептики рук відбирати з дозатора (для безконтактного відбору) до поглиблення долоні.
- Спиртовмісні засоби для антисептики втирати тільки в сухі руки (щоб уникнути зниження ефективності антисептика + вологі руки гірше переносять антисептик в дерматологічному плані).
- Руки повинні бути зволожені антисептиком весь час експозиції, потім його втирають в шкіру до висихання.
- Застосовувати для антисептики тільки ті препарати, які містять відновлює жирову плівку шкіри (в іншому випадку від спиртових антисептиків шкіра пересихає і травмується).
Захист шкіри рук:
У косметологічних і педикюрних кабінетах майстрам для захисту шкіри рук рекомендується використовувати одноразові латексні рукавички. У випадках пошкодженої шкіри майстра або клієнта – такий захист ОБОВ'ЯЗКОВЕ!
ЕТАП № 2. ДЕЗІНФЕКЦІЯ В САЛОНАХ
Після закінчення процедури не тільки використані, але і всі знаходяться на робочому столі інструменти, повинні проходити кілька послідовних етапів обробки.
Спочатку необхідно приготувати дезінфікуючий розчин. Для точного вимірювання використовуйте спеціальний мірний стакан для визначення необхідної кількості концентрату. Спочатку наливається вода, потім додається концентрат.
Порядок і дотримання гігієни на робочому столі під час проведення процедури забезпечить зручний піднос для інструментів. На ньому вільно можна розташувати ручні та обертові інструменти. Піднос повинен бути виконаний з матеріалу, стійкого до дезинфікуючих засобів. Він може бути з пластику або металу.
Після цього, інструменти занурюються в готовий дезінфікуючий розчин у розгорнутому або у розібраному вигляді повністю. Враховувати, що чим вище відсоток концентрації розчину, тим менше час експозиції.
Обертові інструменти повинні дезінфікуватися окремо від ручних в спеціальній ємності з внутрішньою вставкою з отворами (ситом). Готовий розчин заливають у кількості, що забезпечує повне занурення насадок.
Важливо! Для дезінфекції манікюрних інструментів в салонах краси необхідно використовувати тільки призначені для цього кошти. Враховувати, що до складу цих засобів повинні входити антикорозійні добавки (як, наприклад, Гигасепт АФ).
ЕТАП № 3. СТЕРИЛІЗАЦІЯ МАНІКЮРНОГО ІНСТРУМЕНТУ
Підготовка інструменту до етапу стерилізації. Стерилізація манікюрних інструментів проводиться під дією високої температури. Інструменти акуратно, в розкритому вигляді укладають на решітку термостерилизатора. В стерилізаторі можна обробляти інструменти тільки абсолютно сухими. Не можна виймати інструменти, не давши їм охолонути у самому стерилізаторі. Щоб дістати інструменти з термостерилизатора використовуйте пінцет-захоплення.
У гласперленовых (кулькових) стерилізаторах манікюрних інструментів 1 раз у рік необхідно міняти кульки, і 1 раз у три роки необхідно міняти нагрівальний елемент або купувати новий при інтенсивній експлуатації. Однак потрібно враховувати, що подібний спосіб стерилізації інструментів для манікюру забезпечує «сумнівну» чистоту, т. к. ручки інструменту не простерилізовані. Крім того, подібна форма стерилізації інструменту негативно впливає на нього – він сильно тупиться.
ЕТАП № 4. ЗБЕРІГАННЯ ІНСТРУМЕНТУ
Зберігати інструменти треба в УФ-стерилізаторі з бактерицидними лампами.
ДОПОВНЕННЯ ДО ПРАВИЛ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ТА СТЕРИЛІЗАЦІЇ ІНСТРУМЕНТІВ В САЛОНАХ КРАСИ №1
Отже, єдиним правильним шляхом дезинфікування робочого інструменту є триступенева система дезінфекції.
УВАГА! 1 і 2 етапи можуть бути суміщені. Варіанти «суміщення»:
-
Один і той же розчин для дезінфекції інструментів для манікюру в салоні краси може грати роль дезінфектора і очищаючого засобу (наприклад «Гигасепт АФ»). Очищення в цьому випадку здійснюється хімічно - бруд розчиняється в дезінфікуючому засобі.
- Ультразвуковий стерилізатор теж може поєднувати перші два етапи. Вібрація і рідина (в них поетапно поміщаються інструменти в стерилізаторі) одночасно відіграють роль дезінфікуючого засобу (в основі однієї з рідин - спирт), механічного і хімічного очищення.
Пропустивши цей етап зовсім, Ви свідомо спрямовуєте свої дії на зараження навколишнього середовища. Бруд і інфекції буквально розпорошуються і поширюються у повітрі і воді, осідають на руках, в раковині, на підлозі, створюючи умови для повторного інфікування. НІКОЛИ не намагайтеся очистити інструменти, не опустивши їх попередньо в дезінфікуючий розчин.
ПАМ'ЯТАЙТЕ про те, що далеко не кожен клієнт салону краси зізнається Вам, що у нього якесь небезпечне для оточуючих захворювання, тим більше, він може про це і не знати.
Прийміть для себе правило: «Всі клієнти потенційно заражені»
Зробіть акцент в манікюрному кабінеті на наочність всіх етапів очищення і дезінфекції. Не сумнівайтеся, клієнти обов'язково оцінять Вашу турботу про їх безпеці!
ДОПОВНЕННЯ ДО ПРАВИЛ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ТА СТЕРИЛІЗАЦІЇ РІЖУЧИХ І ОБЕРТОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ В САЛОНАХ КРАСИ №2
СТЕРИЛІЗАЦІЯ - обов'язковий етап у підготовці інструменту. Стерилізація манікюрного інструмента відбувається ТІЛЬКИ під впливом температури і ТІЛЬКИ при повному зануренні інструменту у спеціальних стерилізаторах.
Основні види стерилізаторів для манікюрних інструментів:
- Сухожарова шафа (термостерилизатор) - стерилізує будь металевий інструмент, бори, фрези під впливом високої температури. Стерилізація відбувається при температурі 180 С протягом 30 хвилин. По закінченні ризації інструментарій зберігають в УФ - шафах або в щільно закритих ємностях.
- Автоклав - стерилізація під впливом високотемпературної пари до 137С протягом 20-25 хвилин. Такий спосіб дозволяє не тупитися інструменту при стерилізації і зберегти його ріжучі властивості
ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ПРИМІЩЕНЬ І/АБО РОБОЧИХ ПОВЕРХОНЬ
Препарати для дезінфекції приміщень і поверхонь поряд з високою мікробіологічною активністю володіють прекрасними очисними властивостями і не вимагають додаткового і попереднього миття поверхонь та/або приміщень іншими миючими засобами.
БАЦИЛОЛ-ПЛЮС
Бацилол плюс - готове до вживання швидкодіюче спиртосодержащее засіб для дезінфекції поверхонь та інвентарю в салонах краси, не містить формальдегід. Бацилол плюс - прозорий безбарвний розчин із запахом спирту.
Препарат має бактерицидну, фунгіцидну, туберкулоцидным та віруліцидну дію (ВІЛ, ліпофільні віруси, віруси гепатиту В, адено-,папова-, ротавіруси та ін). Бацилол плюс призначений для областей, в яких необхідно швидке вплив і короткий час висихання. Призначений для важкодоступних поверхонь і предметів.
Застосування Бацилол Плюс застосовують для дезінфекції поверхонь приміщень (підлога, стіни, підвіконня, двері), жорсткої меблів із стійких до препарату матеріалів, а також для досягнення швидкого дезинфікуючого ефекту поверхонь медичних приладів, апаратів, устаткування. Поверхні приміщень (підлога, стіни), предметів обстановки (жорстка меблі), медичних приладів, апаратів, обладнання дезінфікують способом зрошення з відстані близько 30 см. від оброблюваного об'єкта поверхні або способом протирання дрантям, змоченої препаратом при такій же нормі витрати.Дезінфекцію поверхонь приміщень, предметів обстановки, медичних приладів, апаратів і обладнання Бацилол плюс способом зрошення проводять у відсутність клієнтів. Після дезінфекції в салонах краси приміщення провітрюють протягом 30 хв. Розчин Бацилол плюс використовують для цілей дезінфекції об'єктів одноразово.
ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ШКІРИ
СТЕРИЛЛИУМ
Стериллиум - дезінфікуючий засіб для хірургічної та гігієнічної обробки шкіри рук з пролонгованою дією, яке використовується для дезінфекції шкіри рук в салонах краси.
Препарат має пролонговану бактерицидну, фунгіцидну, туберкулоцидным дією. Інактивує віруси, у тому числі ВІЛ, віруси гепатиту В, герпесу тип 1 (герпес лабиалис) і герпесу тип 2 (герпес гениталис), папова-, вакциния-, ротавіруси та ін
Даний препарат:
- знижує вміст транзиторної мікрофлори шкіри за 30 с. у 100 тисяч разів;
- ефективний також і проти резидентної мікрофлори шкіри і тому надзвичайно придатний для хірургічної антисептики шкіри;
- має широкий спектр дії відносно бактерій, грибів, туберкульозу, вірусів (гепатит В, герпесу тип 1 (герпес лабиалис) і тип 2 (герпес гениталис), ВІЛ, рота-, папо-ва-, вакциния вірусів і ін);
- є швидкодіючими і довгостроково зберігають свою дію засобом
Дозування
Гігієнічна антисептика рук - мінімум 3 мл препарату Стериллиум втирати в сухі руки 30 с.
КУТАСЕПТ Ф
Кутасепт Ф - препарат для перед - та післяопераційної антисептичної обробки шкіри та ран з обезжиривающей очищенням та пролонгованою дією. Кутасепт Ф - безбарвний, прозорий розчин.
Препарат має бактерицидну (включає MRSA/ENEC), фунгіцидну та туберкуло-цідним дією. Інактивує віруси, у тому числі ВІЛ, ліпофільні віруси, віруси гепатиту В, герпес симплекс (тип 1), ротавіруси та ін
Спиртова складова частина забезпечує, поряд з негайним ефектом відносно мікроорганізмів, знежирювальну очищення шкіри. Вона служить також в якості транспортуючого кошти, подаючи в більш глибокий роговий шар шкіри антимікробні добавки, які володіють пролонгирующим ефектом, не всмоктуючись в тканини.
Даний препарат:
- Ефективний відносно бактерій і грибів, резистентних до антибіотиків штамів мікобактерій туберкульозу, ліпофільних вірусів, HBV, HIV, ротавірусів та ін.
- Діє швидко і відрізняється хорошим пролонгованою дією.
- Служить для обезжиривающей очищення шкіри.
ОКТЕНИСЕПТ
Засіб Октенисепт призначене для обробки шкіри операційного та ін'єкційного полів, тобто на ранову поверхню. Наноситься методом зрошення до повного зволоження всієї поверхні рани.
Засіб Октенисепт володіє антимікробною активністю щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій, у тому числі збудників внутрішньолікарняних інфекцій, мікобактерій туберкульозу, грибів роду Кандида, також вірусів гепатиту В і ВІЛ.
ПРЕПАРАТИ ДЛЯ ДЕЗІНФЕКЦІЇ ІНСТРУМЕНТІВ
К0Р30ЛЕКС Plus
Корзолекс Плюс - не містить альдегідів засіб для дезінфекції інструментів, що володіє сильним очищує дією.
Мікробіологія: Бактерициди, туберкулоциден, фунгициден, інактивує віруси (HBV/HIV, адено-, па-повалій-, рота-, вакциниявирусы та ін).
Корзолекс Plus - засіб для дезінфекції інструментів на основі амінів, що володіє сильним очищує дією в тому числі при високій білкової навантаженні. Тому він особливо придатний для очисної дезінфекції сильно забрудненого інструментарію (кров'ю, слизом та ін) у відділеннях хірургії.
Застосування
Занурення у ванну. Прилади та інструменти, наскільки це можливо, розбирають на частини або відкривають. Інструментарій повинен бути повністю покритий розчином Корзолекс Plus. Не повинно бути порожніх просторів або повітряних бульбашок. Вийнявши з розчину, інструментарій добре промивають проточною водою. Вода повинна мати кваліфікацію не нижче питної води.
Ультразвукова ванна. Корзолекс Plus може бути застосований у всіх ультразвукових ваннах з нержавіючої сталі. При цьому необхідно стежити за тим, щоб час ультразвукового впливу, вказане виробником інструменту, не превышалось.
Корзолекс Plus добре переноситься матеріалами хірургічних інструментів, жорстких ендоскопів, а також склом, керамікою, алюмінієм, твердою гумою і твердим пластиком, гумою і штучними матеріалами.
Після приготування розчин Корзолекса Plus придатний до використання протягом 5 днів.
ГИГАСЕПТ АФ
Гигасепт АФ - засіб для дезінфекції та передстерилізаційного очищення медичного інструментарію.
Гигасепт АФ володіє широким спектром антимікробної активності і миючими властивостями, не псує вироби з термолабільних матеріалів, не надає коррозирующего дії. Ефективний відносно бактерій ( включаючи мікобактерії туберкульозу ), грибків, вірусів (включаючи віруси гепатиту В, ВІЛ ).
Застосування
Розчини Гигасепта АФ можуть бути використані протягом 7 днів багаторазово, до забруднення (зміна кольору , випадання пластівців).
Вироби занурюють у розчин, стежачи за тим, щоб не залишалося не покритих розчином порожнин і частин інструментів. Роз'ємні вироби обробляють в розібраному вигляді. Після обробки, якщо виріб не підлягає подальшій передстерилізаційного очищення, ретельно промивають водою (не менше 1 хв).
За суміщення процесів дезінфекції і передстерилізаційного очищення виробу після експозиції миють у робочому розчині Гигасепта АФ з допомогою йоржа або ватно-марлевого тампона (не менше 30 с. на предмет), обполіскують проточною водою протягом 10 хв., занурюють у ванночку з дистильованою водою на 30 с. І потім просушують. Далі здійснюють стерилізацію. Можливе застосування ультразвукових апаратів.