Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Міцна коса: чому починають випадати волосся і як це зупинити

Міцна коса: чому починають випадати волосся і як це зупинити

Стали помічати, що після розчісування на щітці залишається набагато більше волосся, ніж зазвичай? І навіть під час миття втрачається не один десяток волосся? Не залишайте такі спостереження без уваги. Щоденна втрата до ста волосинок – це норма. Але надмірне випадання волосся потрібно зупинити. Головне – не панікуйте. Для початку визначте, як сильно випадає волосся. Потім проаналізуйте свої звички, спосіб життя і способи догляду за волоссям. І тільки після цього приступайте до дій, про які ви дізнаєтеся з цієї статті.

Випадання волосся в нормі

Щодня кожна доросла людина незалежно від статі втрачає до сто волосинок. Більш точну цифру обчислити неможливо – у кого-то в день може випадати двадцять-тридцять волосків, у кого-то вісімдесят. Це нормально і ніяк не позначається на обсязі зачіски. Такий життєвий цикл волосся. Старі волоски ми втрачаємо, коли їх місце прагнуть зайняти нові.

Лікарі-трихологи, які займаються здоров'ям волосся і шкіри голови, впевнені, що не варто заздалегідь турбуватися з приводу випадіння волосся і тим більше вважати кожен випав волосок. Не варто порівнювати свої волосся з волоссям іншої людини і панікувати, якщо у вас на гребінці залишається більше волосся, ніж у нього. Навіть якщо волосся стали випадати надмірно, є ймовірність того, що проблема зникне сама через пару тижнів. Наприклад, після періоду сезонного авітамінозу або після того, як ви зміните свій раціон і догляд за волоссям. До лікаря варто записатися, якщо протягом одного-двох місяців ви не змогли самостійно виявити і викорінити причину надмірного випадання волосся.

Чому волосся випадає надмірно

Життєвий цикл волосся легко описати на прикладі рослин. Рослина радує око своєю силою, красою і здоров'ям, якщо грунт багата поживними речовинами, є достатньо вологи, сонце та гаряче повітря не висушують його надмірно, і не атакують паразити. Якщо умови змінюються в гіршу сторону, рослина починає чахнути і через деякий час вмирає. Так само відбувається і з волоссям. І ось причини їх надмірного випадання, які ви зможете усунути самостійно:

• Незбалансоване харчування. Волосся страждають, якщо їм не вистачає білка, заліза, поліненасичених жирних кислот та вітамінів.

• Неправильний догляд. Тонкими і ламкими волосся стають, якщо їх регулярно пересушувати при митті або укладання. Рідкісне миття теж шкідливо. Шкірне сало забивається в порах і заважає кровопостачанню фолікул.

• Лупа. З нею боротися потрібно відразу, в запущеній стадії до білих пластівців додається проблема випадіння волосся.

• Стреси. Стресові ситуації б'ють по обміну речовин і викликають гормональні сплески, що призводить до втрати волосся. Після сильного нервового потрясіння волосся можуть почати випадати не відразу, а через три-чотири місяці.

Допомога лікаря знадобиться при серйозних проблемах зі здоров'ям, на тлі яких стали випадати волосся. Це проблеми з нирками, печінкою, ШКТ, щитовидкою, гормональні збої. Обов'язково записатися до трихолога потрібно тим, у кого є спадкова схильність до облисіння, тоді неминучий процес можна сильно відстрочити.

Варто відзначити ще декілька причин випадіння волосся у жінок, які звичайно зникають самі. Після вагітності протягом трьох-чотирьох місяців волосся можуть помітно випадати, так як вони під час виношування дитини були в «заморожуванні». На гормональному рівні організм не давав їм сигнал оновлюватися. На початку клімаксу волосся можуть випадати з-за перебудови жіночого організму в новий режим роботи. Але це все тимчасово і, як правило, проходить само собою, не завдаючи істотної шкоди обсягом волосся.

Як зупинити випадіння волосся

Причини названі, можна переходити до їх ліквідації.

Почніть з харчування. Можливо, саме з ним пов'язане погіршення здоров'я волосся. Щоб повернути життєву силу фолікула і відновити активний ріст волосся регулярно включайте в свій раціон корисні для росту волосся продукти.

• Риба багата ненасиченими жирними кислотами, білками, фосфором, цинком і вітаміном В12. Цей продукт допомагає зберегти здоров'я волосяних фолікул, запобігти сухість шкіри голови, появі лупи і випадання волосся.

• Горіхи дають організму білок для побудови нових клітин, насичують організм поліненасиченими жирами, вітаміном Е, цинком і селеном. Без білка не з чого будувати нові волосинки, вітамін Е повертає природний блиск волоссю, а цинк в буквальному сенсі лікує алопеції (облисіння).

• Злаки і крупи насичують організм вітаміном В. Якщо ваші волосся потребують частого миття, це може сигналізувати про брак вітамінів групи В. Заповнити дефіцит допоможуть каші і хліб з борошна грубого помелу.

• Яйця дають організму вітамін В, будівельний матеріал для волосся – білок і жирні кислоти, які рятують від сухості шкіри голови і волосся.

• Кисломолочні продукти – сир, кефір і сметана – багаті жирами, рятують волосся від сухості, і кальцієм – найважливішим будівельним матеріалом для волосся.

• Морквяний фреш – джерело бета-каротину, який надає волоссю блиск і силу, прискорює їх зростання. Але є нюанс. У фреш потрібно додавати крапельку олії, так як бета-каротин відноситься до жиророзчинних вітамінів (для його засвоєння потрібен жир).

• Бобові багаті залізом, цинком і біотином, відповідальними за фортецю і здоров'я волосся.

• Рослинні олії відповідають за еластичність і блиск волосся. Додавайте їх у салати, так як вони корисні без термічної обробки.

• Яловичина або куряча печінка в відвареному вигляді наситять організм залізом, без якого неможливе нормальне кровопостачання коренів волосся.

• Зелені овочі насичують вітамінами А і С, які допомагають виробленню достатньої кількості шкірного сала, що захищає волосся від ламкості. Темно-зелені овочі також допомагають забезпечити шевелюру залізом і кальцієм.

Для здоров'я волосся потрібно не тільки правильне харчування, але і правильний догляд.

Вважається, що волосся надмірно випадає з-за щоденного миття, термічної укладання і завивки, частих фарбувань волосся. Але це міф. Причина не в тому, що ви робите зі своєю зачіскою, а в тому, як ви це робите. Волосок не має нервових закінчень. Це порожниста трубочка, еластичність якої можна пошкодити механічно або за допомогою температури, якщо не нанести захисний засіб. А шкіра голови може страждати з-за хімічного впливу, але, знову ж, тільки через неправильно виконаного догляду.

Як правильно доглядати за волоссям?

Запам'ятайте п'ять основних правил:

• Миття волосся. Мийте волосся по мірі їх забруднення. Частота миття не впливає на густоту шевелюри. Але волосся страждають від занадто гарячої та жорсткої води, невідповідного засоби для миття. Мийте голову теплою водою, щоб не пересушувати шкіру голови. Відповідний шампунь – той, який не викликає подразнення шкіри або надмірне виділення шкірного сала. Після шампуню використовуйте бальзам або кондиціонер, щоб полегшити подальше розчісування. Так ви не будете механічно травмувати волоски. Якщо у вас з'явилася лупа, відразу ж купуйте засоби, що допомагають від неї позбутися. Це може бути шампунь від лупи, незмивний крем, лосьйон, сироватка або маска. Якщо волосся виглядають сухими і млявими, вибирайте шампуні і бальзами, відновлюють міцність волосся.

• Укладання. Перш ніж приступити до сушінні волосся феном, завивці щипцями або вирівнюванню праскою, нанесіть термозахисний спрей. Він збереже вологу всередині волосся, захистить його від ламкості і додасть природний блиск. Користуючись феном, стежте за тим, щоб не перегрівалася шкіра голови. Для цього комбінуйте гарячу подачу повітря з холодною. Не перетримуйте локони на плойки або прасуванні. Як ви вже встигли здогадатися, надмірна втрата вологи шкодить здоров'ю волосся. Незайвим буде використання спрею з захистом від ультрафіолету. Його розпилюють на локони перед виходом на сонце, щоб захистити колір волосся і зберегти вологу в них.

• Фарбування. Фарби для волосся, в складі яких є аміак, розшаровують лусочки волоса, той втрачає вологу і стає ламким. Хочете красивий колір і густу шевелюру – вибирайте безаміачні фарби. І ще одна умова: наносити фарбу краще всього на немиті кілька днів волосся. Шкірне сало захистить шкіру голови від дії обезвоживающих компонентів фарби.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner