Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Як відкрити СПА - салон і скласти правильні СПА-програми

Як відкрити СПА - салон і скласти правильні СПА-програми

Формат процвітаючого індивідуума – сьогодні це формат людини, точно представляє чого він хоче, неухильно рухається до мети і перебуває у постійному пошуку кращих варіантів її досягнення. Людині завжди багато потрібно: будинок, сім'я, гроші, слава і короткі миті нашого життя щасливі, отримуючи все це. Але всі ми іноді відчуваємо внутрішню порожнечу, наш внутрішній джерело енергії не безмежний і черпаючи в ньому сили й наснагу для всіх рутинних справ, не самовосполняемся.

У сучасному світі, ставши заручником агресивної екології, людина потребує більше не в лікувальних, а у відновлювальних процедурах, що попереджають емоційні, психологічні і фізичні розлади.

Індустрія здоров'я та краси володіє величезним арсеналом різноманітних методів і методик, що принципово впливають абсолютно на всі системи організму людини, включаючи органи чуття, кожний з яких реагує на певні подразники навколишнього середовища. І важливо, щоб у випадку впливу на різного роду порушення, наші дії мали корекційний характер, спрямований на гармонізацію всього організму. Це оздоровчий напрямок одне з найскладніших в індустрії краси, отримало назву SPA. Воно вимагає особливої точності, опрацювання дій, продуманості і головне, копіткої щоденної праці над усіма складовими. Щоб відкрити СПА салон, який буде приносити користь як власнику, так і відвідувачам, про це не варто забувати

Історія SPA — це одна з історій дивного перетворення випадковості в глобальну індустрію. Модне слово SPA трактують по-різному. Згадують Нерона з його вигуком: «Sanitas Per Aqua», що означає «оздоровлення водою» або бельгійський курорт в містечку Спа, іноді згадують Петра I, а гумористи мають свою точку зору, розшифровуючи як «Супер Пупер Офігєнно». У будь-якому випадку, щоб не привело до цього поєднання букв, воно виявилося до речі в замученому стресами світі, одночасно змінивши до невпізнання багато традиційні косметичні та оздоровчі процедури.

SPA – це комплекс методик, технологій і процедур, що впливають на всі 6 почуттів людини. Це цілісний (холістичний) підхід, синтез сучасної науки, народних традицій та мистецтва, покликаний служити гармонізації тіла, духу і розуму.

Знаряддя, якими оперують у цій галузі – це SPA – процедури. Перелік їх величезний, але основними складовими саме SPA є: гідротерапія (водолікування), бальнеопроцедури з використанням мінеральної води, таласотерапія з використанням морських водоростей і солі, лікувальних грязей і цілющих рослин, термальні процедури, масажі, аромотерапія і т. д. SPA-процедури спрямовані на оздоровлення і релаксацію всього організму в цілому. Впливаючи через шкірний покрив, SPA-компоненти активізують процеси обміну речовин, покращують кровообіг, виводять токсини і шлаки з організму і покращують самопочуття. Після процедур шкіра стає надзвичайно м'якою і пружною, набуває тонус і насичується енергією. SPA-терапія сприяє загальному зміцненню і омолодженню організму, підтримує бадьорість духу, додає сил та енергії, допомагає зберегти красу і здоров'я. На сьогоднішній день наука поки не придумала такий унікальною процедури, яка за один раз могла б вирішити всі проблеми, тому для досягнення мети слід підходити комплексно.

Необхідною умовою є відповідна приваблива обстановка, позитивно налаштований, що знає і вміє персонал, використання в роботі SPA або SPA салону - тільки екологічно чистих, натуральних продуктів і наявність специфічного комплексу SPA – обладнання.

Відкриваючи SPA або SPA – салон: обладнання роль в SPA – комфортне прийняття послуги клієнтом і комфортне проведення послуги фахівцем, тобто щоб майстер міг працювати з високою ефективністю, не втомлюватися і не страждати від професійних захворювань.

Так само обладнання роль полягає у прискоренні ручної праці майстра або його заміна з метою швидкого отримання необхідних результатів.

Специфічного SPA обладнання відносяться вологі установки, безконтактні ванни для грязьових обгортань, гідромасажні ванни, Альфа СПА капсули, спеціальні апарати і кушетки. Маючи спектр базових технологій, можемо приступати до складання власне програми.

SPA–програма - це сукупність SPA -процедур і сеансів, комплекс індивідуальних SPA-послуг, які вирішують одну або кілька завдань, об'єднаних за цільовим призначенням, з перервами для відпочинку. Здійснюються групою фахівців під керівництвом лікаря-координатора. Тривалість SPA-програми – від декількох днів до декількох місяців. SPA– програма з її комплексним і серйозним підходом спрямована на досягнення конкретного системного ефекту. SPA – програми складаються виходячи з індивідуальних потреб і з урахуванням протипоказань, припускають установчу і завершальну консультації спа-координатора, харчування, рекомендації по домашньому догляду, які видаються клієнту в наочній формі. При складанні SPA-програм дотримується обґрунтована послідовність процедур.

1 етап - Індивідуальний підхід і кожного клієнта індивідуальні консультації з розробкою спеціального комплексу процедур, тобто визначення цільового призначення Професіонал не тільки підбирає комплекс процедур, але і складає спеціальну програму харчування і дає рекомендації по загальному режиму. На жаль, не всі наші клієнти розуміють це, тому попередньо слід пояснювати необхідність таких дій.

Як скласти СПА-програми (спа-меню): розподіл програм за призначенням:

 1. Програма загального очищення
 2. Програма імуностимулююча
 3. Програма зниження ваги з подальшою
 4. Корекцією фігури
 5. Програма загального оздоровлення
 6. Програма антистрес
 7. Програма релаксації
 8. Програма загального догляду за шкірою обличчя і тіла
 9. Програма моделювання контурів тіла
 10. Програма корекції целюліту
 11. Програма відновлення після пологів, травм, захворювань
 12. Комплексна програма внутрішнього і зовнішнього преображення (для наречених, наречених, вагітних, чоловіча програма та ін.)

Момент спілкування фахівця з клієнтом повинен проходити в затишній і приємній атмосфері.

2 етап – Визначення часу проходження SPA – програми. Спеціалістом з'ясується необхідність зміни звичного способу життя. Найкращим часом часто стає відпускний період. Тривалість проведення SPA – програми визначається індивідуально і складає мінімум від 10 днів до кількох місяців.

3 етап - Вхідний медичний контроль, що включає детальний анамнез, анкетування, діагностичні дослідження. Особливо слід зазначити, що СПА – це розслаблення, саме тому СПА – послуги не повинні асоціюватися з больовими відчуттями, інакше неможливо буде досягти того ефекту, який лежить в основі ідеї СПА. Саме на цьому етапі симбіоз традиційних медичних принципів профілактики і лікування захворювань і нетрадиційних (холистических) методів як основних складових SPA – програми, проявляє себе найбільшою мірою.

Основні правила традиційної медицини дозволяють зробити акцент на тому, що не маємо права шкодити і тому:

 • основним завданням є виявлення причини захворювання і усунення саме її, а не просто усунення симптомів. Хоча багато недомагання та хвороби відбуваються зовсім не від того, від чого ви думаєте, ви за звичкою приймаєте ліки, і воно дає полегшення. Але дія ліків проходить, і хвороба повертається. Організм – це саморегулююча система, а вплив медикаментів на організм знижує його здатність чинити опір хворобам. Тому потрібно намагатися лікуватися не зовсім так, як ми звикли.
 • етіотропна терапія - лікування захворювань, що викликали дану патологію, і усунення чинників, що сприяли її розвитку.
 • патогенетична, симптоматична терапія - протизапальна, базисна, імунна. Зміцнити опірність організму, тобто покращити стан імунної системи з метою усунення патогенних факторів. Усунення патогенних факторів – це усунення причин, що провокують захворювання. А якщо хвороба задавнена, потрібно спочатку підкріпити імунітет. Іноді лікарям доводиться розробляти методи, одночасно і зміцнюють імунітет, і усувають патогенні фактори.
 • фізіотерапевтичні процедури (на оздоровчо – реабілітаційних системах типу Альфа – капсул, пресотерапія, эндермотерапия та ін)
 • руховий режим і дієта

 

Для лікарів східної медицини основним завданням є не лікування вже існуючої хвороби, а профілактика можливих недуг. Звідси випливає дещо інший підхід:

 • Лікування людей, не відчувають себе хворими. Професіоналізм лікаря повинен бути на такому високому рівні, щоб він міг помітити в людині схильність до якого-небудь захворювання і провести профілактичні заходи.
 • Не забувати про суттєве і несуттєве в захворюванні. Спочатку лікар полегшує стан пацієнта, а потім усуває причину хвороби. У зв'язку з цим людина вже може відчувати себе здоровим, але з точки зору лікаря лікування ще не закінчено.
 • Радикальне лікування. Лікування повинно полягати не тільки в усуненні самого захворювання, але і оздоровлення всього організму.
 • Лікування хворого, а не хвороби. При роботі з різними пацієнтами, навіть страждають одним і тим же недугою, лікарі завжди повинні вибирати різні прийоми лікування відповідно до того, що у кожної людини індивідуально порушений баланс Інь-Ян, що і призводить до виникнення захворювання. Комусь потрібно заповнити порожнечу Ци, а у кого-то життєвої енергії навпаки, занадто багато і це викликає захворювання. Цей принцип називається Бу-Се, що перекладається як «додати-відняти».
 • Проявляти гнучкість у лікуванні. Жоден лікар не поставить діагноз заочно, тільки на підставі скарг та навіть аналізів. При призначенні лікування обов'язково слід дивитися на вік, статура, стать хворого.
 • На методи лікування впливають і пори року, клімат, в якому проживає пацієнт.

Тільки враховуючи всі ці параметри, прийнявши до уваги не тільки причину виникнення патології у конкретної людини, але і її зв'язок з навколишнім світом, можна створити індивідуальну програму.

4 етап - Холістичний підхід (вплив на органи почуттів), взявши за основу розуміння того, що людина до моменту закінчення СПА – програми повинен пройти всі етапи особистісного, духовного та фізичного оздоровлення. Необхідно впливати паралельно на всі органи чуття людини для забезпечення кращого ефекту.

Прив'язуючи почуття до можливих процедур, отримаємо таку картину:

 • Нюх (запахи) – ароматерапія (аромамасла, аромаобертывания, аромаингаляции та ін)
 • Зір (навколишня обстановка, колір (хромотерапія) і світло та ін)
 • Слух (музикотерапія, коктейль із звуків і тиші)
 • Дотик (тепло, холод, тактильні дії: масажі мануальні (класичні, екзотичні, в тому числі аюрведичні) і апаратні, обгортання, в т. ч. таласотерапія, водні процедури – гідротерапевтичні процедури: лазні і сауни, інфрачервоні кабіни, душі, ванни, басейни; бальнеологія і ін)
 • Смак (баланс шести природних смаків: солодкий, гіркий, кислий, солоний, терпкий, гострий: дієта – правильне збалансоване харчування, фітотерапія)

Інтуїція або підсвідомість формує кінцеве відчуття задоволеності і комфорту: перелік методик поєднаного впливу дозволяє більш точно відкоригувати ту чи іншу проблему).

5 етап – Складання БІЗНЕС - пакету іміджевих послуг по догляду за волоссям, ногами (фут – відходи, SPA - педикюр та ін), руками (SPA – манікюр, нейл – арт та ін).

6 етап – Зіставлення вихідних даних клієнта з отриманим результатом. Кінцевою метою правильно складеної СПА-програми є розвиток основного потенціалу людини, прагнення до його повної реалізації.

На підставі всього вищевикладеного, виведемо формулу «відмінною SPA – програми»:необхідність турботи про повне здоров'я пацієнта - фізичному, розумовому, емоційному, бо всяке ціле утворює щось інше, ніж проста сума складових його частин – це філософія, яка розглядає бездоганну гармонію. Деякими способами досягнення цієї мети є зниження стресу, підвищення життєвої енергії, активізація вилочкової залози та звільнення творчого початку.

В самій повній гармонії можна перебувати лише з самим собою, не з одним, не з возлюбленою, бо відмінність індивідуальності і настрої всякий раз виробляє певний хоча б незначний дисонанс.
А. Шопенгауер

Приклад СПА-програми «Антистрес», розрахованої на 10 - денне відвідування СПА-центру.

ПЕРШИЙ ДЕНЬ

 • Консультація спеціаліста, діагностичне тестування, складання індивідуальної програми
 • Банний СПА-ритуал
 • Відновлюючий Ритуал в SPA - капсулі, аромаобертывание
 • Лімфодренажний масаж
 • Фітобар
 • Базові косметичні процедури для обличчя
 • Манікюр, педикюр
 • Рекомендації фахівців

ДРУГИЙ ДЕНЬ

 • Outdoor прогулянки
 • Масаж потиличної частини голови і спини
 • Гідромасажна СПА-процедура Ванна Клеопатри, Ванна Імператорська
 • Фут-масаж
 • Фіто - бар
 • Комплексна програма догляду за обличчям
 • Детоксикація з меню послуг за вибором

ТРЕТІЙ ДЕНЬ

 • Ванни з лікувальними травами (або з морською сіллю)
 • Програма релаксації в SPA - капсулі
 • Екзотичний розслабляючий масаж
 • Масаж обличчя і волосистої частини голови
 • Кисневий – бар

ЧЕТВЕРТИЙ ДЕНЬ

 • Банний СПА - ритуал
 • Водолікування (душ вражень, контрастні ванни)
 • Аюрведичний ритуал Широдхара
 • Римський чуттєвий СПА - масаж
 • Кисневий – бар

П'ЯТИЙ ДЕНЬ

 • Таласотерапія у вологому СПА - капсулі
 • Тайський масаж трав'яними мішечками
 • Фут – ритуал з застосуванням Су - джок терапії
 • Оксимезотерапия обличчя і волосистої частини голови
 • Фіто – бар

Наступні дні являють собою різні допустимі комбінації процедур, найбільш бажаних для клієнта.

ДЕСЯТИЙ ДЕНЬ

 • Програма энергизации в SPA – капсулі
 • Енергетичний масаж
 • Комплексний догляд за тілом
 • Комплексний догляд за обличчям
 • Манікюр
 • Заключна консультація фахівця, оцінка результатів проведеної програми, рекомендації по домашньому догляду
P. S. Шановні інвестори і власники красивого бізнесу!
Зверніть увагу на такий важливий підхід Ваших фахівців до організації індивідуальних програм, правильність їх складання меню послуг підприємства! Клієнт бажає, щоб про нього піклувалися, а не сухо виконували обрану ним же самим процедуру.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner