Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
93 відгуків

С 25.05.2021 по 25.06.2021 включительно компания "Вилан-мебель" не принимает заказы и сообщения.

Производство корпусной мебели под заказ
+380674099806
+380683061066

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ВОЛОССЯ

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ВОЛОССЯ
Волосся - досить складна штука і за будовою, і за хімічним складом. Але для перукаря важливо знати не тільки це. Волосся володіють цілим рядом фізичних властивостей, від яких безпосередньо залежить якість зачіски.

Гідроскопічність - це властивість волосся поглинати і утримувати всередині водяні пари з повітря. Встановлено що в сухому повітрі волосся людини містять 18 відсотків води. В умовах підвищеної вологості вміст води в волоссі зростає до 30-40 відсотків. Кінці волосся поглинають вологу швидше і більше, ніж коріння. Чим вище гідроскопічність волосся, тим гірше вони піддаються укладанню. До речі, волосся можуть поглинати не тільки вологу, але й деякі інші речовини, що дозволяє вченим використовувати їх як ідентифікатор. Міцність - здатність волосся чинити опір під дією фізичних навантажень. Вологе волосся на 60 відсотків слабкіше сухих, тому після миття їх слід розчісувати особливо обережно. Зате в сухому стані волосся по міцності порівнянні з алюмінієм, один волосся може витримати навантаження від 100 до 200 грам! Еластичність - здатність волосся розтягуватися, змінювати свою форму без розривів. Здоровий волосся можна розтягнути на 1/5 його довжини, після чого він спокійно повернеться до колишнього стану. Електропровідність - здатність волосся накопичувати статичну електрику. Як правило, вона більш виражена у довгих, схильних до сухості волосся.

Пористість - кількість повітряних пустот в стержні волоса. Вона може бути низькою, нормальною та надмірною. Пористість збільшується при фарбуванні і знебарвленні волосся.
Вологовіддача - властивість волосся віддавати вологу навколишньому середовищі при нагріванні, укладанні феном і при природній сушці. Вона безпосередньо залежить від пористості волосся - чим більше порожнеч, тим швидше волосся втрачає вологу. Однак знання властивостей волосся - це ще не все. Щоб полегшити роботу перукаря, була створена класифікація волосся, яка враховує й інші, не менш важливі параметри. Класифікація типів волосся досить широка. Наприклад, трихологи - фахівці по здоров'ю волосся і шкіри голови - дотримуються підрозділу за такими параметрами: • за формою: - гладкі пряме, хвилясте, кучеряве; • за типами: - по довжині (довгі, середні, короткі); - по товщині (товсті, середні, дрібні); - по жирності (жирні, нормальні, сухі, змішаного типу); - по еластичності (еластичні, пористі); - за рівнем здоров'я (здорові, виснажені); • за расовою ознакою: - європейські; - азіатські; - африканські. Деякі аспекти класифікації волосся особливо важливі для успішного блондування, а тому про них варто поговорити більш детально.

Довжина, товщина, форма
Цікаво, що, говорячи про форму волосся, нам знову доведеться повернутися до специфіки будови волосини. Справа в тому, що форма волосся залежить від форми фолікула: прямі волосся росте з круглого фолікула, злегка кучеряве - з овального, а кучеряве - з почкообразного. Товщина - це постійний параметр, змінити який не вдасться ніякими хитрощами. По товщині волосся підрозділяються на тонкі (менше 0,05 мм в діаметрі), середні (0,05-0,07 мм) і товсті або потовщені (понад 0,07 мм). Тонкі волосся, як правило, м'які і слабкі. Незалежно від стану, тонкі волосся завжди мають недостатній обсяг. Волосся середньої товщини, зазвичай, не викликають проблем, чого не скажеш про товстих волосся - як правило, прямих, жорстких, важких, недостатньо еластичних, характеризуються складністю в укладанні. До речі, у рудоволосих людей кількість волосся значно менше, ніж у брюнетів і блондинів, зате вони набагато товщі - є все-таки справедливість на світі! Такі параметри, як товщина і форма міцно пов'язані з «расовими» ознаками. Відомо, що у жителів північних країн переважають прямі тонкі волосся, м'які на дотик. У европейцев и жителей средней полосы - прямые или волнистые волосы средней жесткости и средней же толщины. Волосы представителей негроидной расы - темные, вьющиеся, умеренно жесткие. Они крайне неустойчивы к механическому, физическому и химическому воздействию. Азиатские волосы абсолютно прямые, жесткие и, как правило, обладающие большим запасом прочности. Они выдерживают нагрузку до 140 граммов (один волос)! Для сравнения: волосы европейского типа способны выдержать вес не более 111 граммов, а волос африканского типа - лишь 70 граммов.

По жирності волосся підрозділяються на наступні типи: жирні, нормальні, змішані і сухі. Відмічено, що ступінь жирності волосся відповідає типу шкіри. Тому поняття «жирні волосся» або «сухі волосся» не зовсім вірні: жир виробляють сальні залози, і тільки потім він надходить у волосся. Однак ці терміни прижилися на практиці, і, вибираючи шампунь або бальзам, ми шукаємо продукти як раз для жирного, сухого, нормального або змішаних волосся.
З перерахованих типів не доставляють незручностей хіба що нормальні волосся - блискучі, еластичні, без посічених кінчиків. Доглядати за ними - одне задоволення. Мити їх достатньо раз в 2-3 дня.