Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Що ми знаємо про нігтях?

Що ми знаємо про нігтях?

Коли говорять про нігтях, то найчастіше мають на увазі тільки нігтьові пластинки. Однак з медичної точки зору будова нігтів набагато складніше і являє собою самостійний орган! Для правильного професійного догляду за нігтями дуже важливо володіти знаннями про їх будову та особливості розвитку.

Нормальний ніготь складається з нігтьової пластинки, нігтьового ложа і нігтьових валиків (одного заднього і двох бічних, або латеральних). Нігтьові валики – це шкірні утворення, які в місці переходу в нігтьову пластинку утворюють пазухи. У свою чергу нігтьова пластина ділиться на корінь нігтя, тіло і вільний край. Корінь нігтя фактично повністю лежить під заднім нігтьовим валиком, тільки невелика частина його виступає назовні у вигляді лунки (чітко виражена біла смужка напівкруглої форми).

 

Зростання нігтя відбувається в результаті ділення епітеліальних клітин матриксу – онихобластов.

Матрикс знаходиться також під заднім нігтьовим валиком і нерозривно пов'язаний з коренем нігтя. Матрикс – основна частина паросткової зони. Від його стану повністю залежить стан нігтьової пластини. Матрикс повністю визначає форму нігтя, його товщину, швидкість росту і структуру.

При порушенні функції матриксу неминуче змінюється форма або структура нігтьової пластинки. Ці зміни можуть бути дуже різноманітними – від пригнічення росту нігтя, появи хвилястості до повного зникнення нігтьової пластинки. Нігтьової матрикс переходить в нігтьове ложе, в якому безперервно пересувається нігтьова пластина в дистальному напрямку. Нігтьове ложе триває до лінії переходу нігтя у вільний край і закінчується поздовжньою борозенкою нігтя у вигляді шкірної складочки під вільним краєм нігтя – гипонихием.

Роговий шар епідермісу заднього нігтьового валика утворює эпонихий (кутикулу), яка виконує захисну функцію і закриває доступ до кореня нігтя.

Саме кутикулу видаляють майстра манікюру для досягнення естетичного ефекту, чого робити категорично не можна! ...

Особливо багато клопоту доставляє важко видаляється нижній (під кутикулою), дуже тонкий шар – птеригий, який може розростатися по поверхні нігтя і сприяти «напливу» кутикули на ніготь.

Тканини, що оточують ніготь, мають безліч дрібних кровоносних і величезна кількість нервових закінчень. Тому маніпуляції під час манікюру вимагають від майстра граничної обережності й акуратності, щоб не пошкодити живу тканину.

Нігті, як і волосся, є придатками шкіри. Це рогові, тобто кератинові освіти, але на відміну від альфа-кератину волосся нігті містять бета-каротин, що визначає їх пластинчасту або шарувату, структуру. Ороговілі клітини – кератиноцити – організовані в шари, розділені шарами ліпідів (жирів), що складає 5 % ваги нігтя і забезпечує його гнучкість. До 10% нігтьової тканини становить амінокислоти – цистеїн, що містить сірку, яка відповідає за міцність нігтя. З мінеральних речовин у нігтях переважають кальцій, фосфор, цинк і миш'як.

Крім того нігті добре пропускають воду і здатні дуже інтенсивно вбирати в себе велику кількість олій та жирів, що з успіхом використовується для лікування і відновлення.

Стан нігтів, так само як і стан волосся і шкіри, відображає загальну картину здоров'я всього тіла. Здоровий ніготь еластичний і твердий і має рожевий відтінок. Нігтьова пластина повинна бути гладкою, злегка зігнутої, без плям, хвилястих країв і вм'ятин.

Ріст і формування нігтя визначається діяльністю матриксу. Швидкість відростання нігтя – індивідуальна, в середньому 0,1 мм у добу. На руках нігті ростуть швидше ,ніж на ногах, влітку інтенсивніше, ніж взимку.

У жінок нігті ростуть повільніше, ніж у чоловіків, у дітей швидше, ніж у дорослих.

У людей, що страждають шкірними захворюваннями зростання нігтів сповільнюється, повільніше ростуть нігті і при захворюваннях внутрішніх органів, деякі з яких супроводжуються патологічними змінами нігтів. Не потрібно забувати також про те, що зростання нігтів безпосередньо залежить від надходження в організм вітамінів і мінеральних речовин, особливо кальцію і магнію.

Багато залежить і від грамотного догляду за нігтями.

Повна регенерація нігтя займає в середньому 170 днів (3-4 місяці). Враховуючи це, реальний результат після проведення курсу лікувальних процедур для нігтів можна побачити лише через цей час.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner