Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Кінчиками пальців: чому ламаються нігті і як це зупинити

Кінчиками пальців: чому ламаються нігті і як це зупинити

Про що говорить зовнішній вигляд нігтів

Зміна стану нігтів залежить від багатьох умов – від нестачі кисню з-за постійної присутності лаку на пластині до елементарної нестачі вітамінів або проблем з шлунково-кишковим трактом. Іноді аномалії можуть бути дзвіночками про серйозних недугах. У будь-якому випадку, якщо наші нігті перестали бути рівномірно рожевими, з рівною, гладкою поверхнею, з білими лунками біля основи і здоровою шкірою, починаємо шукати причину того.

Білі цятки на нігтях можуть говорити про нестачу в організмі вітамінів А, С, Е, цинку, кальцію і заліза. Також вони можуть виступати свідоцтвами порушень в роботі центральної нервової системи.

Рожеві прожилки або раптово «посинілі» нігті можуть бути дзеркалом проблем з серцем і судинами.

Шорстка поверхня, виражена появою поздовжніх тонких «волосинок» – знак, що потрібно почати пити більше рідини, так як в організмі стався збій обміну речовин або навіть виникли проблеми з суглобами.

Якщо нігті пожовкли і почали розшаровуватися, ймовірно, що ви підчепили елементарну грибкову інфекцію (яка легко усувається антигрибковими кремами), або це знак про порушення менструального циклу або функції яєчників.

Якщо нігті явно побіліли – це тривожний «привіт» від печінки. А от темні смужки під нігтями – це абсолютно явний сигнал, що потрібно якомога швидше зробити повний аналіз крові, оскільки це може бути ознакою що розвивається онкологічного захворювання.

Прості звички для підтримки здоров'я нігтів

Тривалий контакт з побутовою хімією, одноманітна «пластмасова» їжа, ні дня без лаку, звичка гризти нігті, травмує манікюр – все це робить наші нігті некрасивими, слабкими, ламкими, жовтими і шаруванням. Тому виробляємо для себе прості звички, які збережуть не тільки нігті, але і руки молодими, свіжими і красивими.

• Завжди надягати рукавички під час генеральних прибирань

На нігтях теж є пори, через які вони поглинають все, що дає навколишнє середовище, в тому числі, агресивні побутові кошти з сульфатами і парабенами. Вони отруюють, зневоднюють і вбивають імунітет нігтів і шкіри рук. В ідеалі замінюємо всі наші миючі-чистячі засоби на еко-аналоги або просто соду, а якщо терміново зробити це немає можливості, то купуємо пару гумових рукавичок і працюємо з дому тільки у них.

• Влаштовувати «безлаковые канікули» для нігтів

Лак не дає нігтьовим пластин дихати, і вони починають «голодувати», не отримуючи достатньої кількості поживних речовин. Тому нігтям обов'язково потрібні регулярні «канікули»: очищаємо нігті від лаку безацетоновым засобом і зволожуємо їх точно так само, як і шкіру рук, втираючи крем в нігтьову пластину і кутикули. Для фортеці і зростання нігтів використовуйте нерафінована оливкова олія, а також лимонний сік (достатньо раз в день на півтори хвилини «встромити» нігті в м'якоть часточки лимона).

• Включити в раціон органічну і різноманітну їжу, випивати в день велику кількість чистої води

Здоров'я нігтів полягає у вітамінах А, Е, С і цинку (зміцнення пластини), вітамінів групи В і йоді (зростання), кальцію (твердість), кремнії (еластичність), залозі (гарна, правильна форма), сірці (відповідає за здоров'я кутикул), фосфору (виробляє кератин, колаген і формує сполучну і кісткову тканини).

Потрібно споживати якомога більше молочних продуктів, будь-якої риби і морепродуктів, натуральне м'ясо птиці (домашня курка або індик), горіхів (особливо волоських), злакових, сирого насіння (особливо гарбуза), зелених, жовтих і оранжевих овочів (шпинат, спаржа, селера, гарбуз, жовтий перець, хурма), сезонних ягід, вівсянки, білків, морський йодованої солі і так далі. Зовсім не обов'язково є все це кілограмами – досить навіть 150-200-грамових порцій. А, наприклад, лише одна столова ложка оливкової або гарбузового масла в день (бажано вранці натщесерце) забезпечить запас «короля нігтьових вітамінів» – вітаміну Е на цілу добу.

Запам'ятати всю цю «таблицю Менделєєва» дуже складно. Просто візьміть за правило починати ранок з вівсянки, сиру або будь молочної каші. Обідати – супом, м'ясом птиці або риби або бобовими і горіхами, асорті зі свіжих або тушкованих овочів, заправлених домашнім соняшниковою, гарбузовим чи оливковою олією (ні в якому разі не рафінованою або вымороженным, тільки першого віджиму). На вечерю – трохи гречки або рису, перловки або пшона (загалом, будь-якої каші), можна з маслом.

Про білому цукрі ми забуваємо назовсім, замінюючи його тростинним або медом. Замість звичайної солі купуємо морську.

Приємний бонус полягає в тому, що, підживлюючи правильними продуктами нігті, ви не помітите, як значно поліпшите стан волосся і шкіри обличчя.

Що стосується рідини, то всі ці правила з приводу «не менше трьох літрів кожен день» залишаємо осторонь, адже часто просто ніколи звертати увагу на підрахунки такого роду. Беремо за правило тримати очищену воду в компактній пляшечці на відстані витягнутої руки та пити з неї, як мінімум, раз на годину.

• Не гризти нігті

На жаль, це не тільки невинна «шкідлива звичка», вона також порушує структуру нігтів і сприяє проникненню інфекцій, навіть грибкових. Грибок здатний надовго змінити нігті до невпізнання – від явної до жовтизни відверто хвилястою поверхні і горбків, які вже не приховати ніяким лаком або манікюром.

До речі, цю звичку офіційно прирівняли до обсесивно-компульсивному психічного розладу, коли нав'язливі думки призводять до повторюваних дій (крім гризіння нігтів, це також і часте і тривале миття рук, пощипування себе, перевірка електроприладів або закриття двері перед виходом з квартири). Відмінним способом боротьби з цією звичкою є її заміна на іншу... звичку! Наприклад, робити по неділях красивий манікюр, який буде шкода «з'їдати». Або тримати під рукою якусь вітамінну смакоту – типу тарілки асорті з горіхів і сухофруктів, щоб кожен раз, коли захочеться понервувати, замість нігтів гризти фундук.

• Не пошкоджувати кутикулу

Задирки, як на зло, відростають дуже швидко, роблячи манікюр неакуратним. У спробах продовжити «свіжість» манікюру, ми часто прагнемо знищити кутикулу під самий корінь, чим сильно ушкоджуємо підставу нігтя і робимо його відкритим для потрапляння інфекцій. Ці інфекції призводять до того, що пластина стає «хвилястою» – з западинами і рельєфом. Беремо за правило – ніколи не працювати з задирками тупими ножицями, щипцями, зубами, які залишають «покусані» і рвані краї.

• Викинути тісні кросівки

Автор цієї статті на власному досвіді переконалася, як заняття спортом (особливо біг на довгі дистанції) в невідповідному взуття, яка щоразу надає начебто не дуже болюча, але відчутний тиск на нігті на ногах, в підсумку призводить ... до їх отпаданию! Так-так, після чергової пробіжки в тісному взутті по набережній автор зняла кросівки разом... з нігтями з великих пальців! Те ж саме стосується і тісних туфель, які ми вперто сподіваємося розносити.

• Не користуватися металевою пилкою

Частота і величина «робочих кристаликів» на поверхні пилочки впливає не тільки на ефективність праці, але і на здоров'я нігтів. У металевих пилок абразивність найгрубіша, тому при терті вони «розривають» структуру тканини нігтя, перетворюючи його кінець в нерівномірні слоенные недоноски. Під мікроскопом ми б побачили на кінці обробленого пилкою нігтя картину, подібну до тієї, як якщо б ми розрізали бавовняну тканину не гострими ножицями, а тупим ножем.

Ідеальними варіантами є керамічні або скляні (не плутати з кришталевими) пилочки. Останні, щоправда, дуже непрактичні, і розбити їх, забувши після чергової процедури покласти в футляр, дуже легко. Крім того, вони помітно дорожче. Зате вони не тільки ефективні, а й максимально ніжні, дбайливі, надійні. Ефективність пояснюється дрібнозернистою структурою, тому при обробці найдрібніші частинки як би «закріплюють» край пластини, замість того, щоб розшаровувати його. До речі, такими пиляннями можна обробляти і огрубілу шкіру в районі кутикул.

Друге місце впевнено займає пісочна пилка, яка також не несе ніякої шкоди, хоча працює менш ефективно і має більш короткий термін експлуатації. Зате вона досить дешева і максимально безпечна.

А ось полірувальну пилку, яку ми любимо за природний блиск поверхні нігтя без жодної додаткової обробки лаком, занадто часто використовувати не можна, оскільки глянцевий ефект досягається за рахунок витончення нігтьової пластини. Але якщо робити процедуру не більше двох разів в місяць і здійснювати не більше семи рухів пилкою по нігтю – ми собі не нашкодимо.

• Раз на тиждень балувати нігті ванночками з морської солі або ефірних масел

Дивіться фільм, читаєте улюблену книгу – чому б на цей час не опустити руки в ванночку з теплою водою, морською сіллю або натуральними маслами? Злегка підігрітий на паровій бані коктейль з олії бергамоту, кедра, сосни, сандалу, пачулі або просто оливкова олія з краплями лимонного соку вже за два-три сеанси зміцнить імунітет нігтів, зробить їх більш твердими і міцними. І ви самі не помітите, як забудете про проблему нігтів, що шаруються.

• Не скупитися на зміцнюють лаки

Є величезна кількість всіляких «розумних емалей» і засобів для зміцнення, мінералізації і навіть прискорення росту нігтів. Це і красивий свіжий блиск нігтів, підходить під будь-який фасон сукні та за будь-якої нагоди, і реальна терапія. Головне – не гнатися за відвертою дешевизною, а вибрати дійсно багатий вітамінний комплекс.

• Звертати увагу на роботу шлунка і кишечника

Якщо ви перепробували всі вищеперелічені косметичні методи усунення проблеми, а нігті продовжують сильно шаруватися і кришитися, тоді це вже не естетична проблема, а серйозний «крик про допомогу», який видає шлунково-кишковий тракт. Порушення обмінних процесів, як і стреси та перевтому, часто виражаються в слабких і потворних нігтях.

Чому нігті сповільнюються в зростанні

Перерахуємо причини повільного росту нігтів:

• Брак в організмі кальцію, магнію, вітамінів, амінокислот.

• Збій обмінних процесів.

• Жорстка дієта і «неграмотне» вегетаріанство, при якому виключаються тваринні білки, але при цьому не замінюються рослинними або молочними аналогами.

• Сезонний авітаміноз. З початку лютого до початку травня організм вже витратив весь запас літніх вітамінів, а зимові «пластмасові» помідори з перцем, на жаль, не несуть користі, тому саме час купити вітаміни в аптеці.

• Неудаленная кутикула. «Наріст» шкіри від основи нігтя вздовж його поверхні перекриває шлях до тканини нігтя поживним речовинам, які потрібні для його розвитку, тому акуратно піддягаємо цю шкірку куточком пилочки і зрізаємо гострими ножицями, але не до самого заснування і крові, а за міліметр до нього.

Правда про процедуру нарощування нігтів та гель-лаку

Крім того, що вони роблять нігті ідеальними, хоч і штучними, важливо знати ще дещо:

• Акрил (матеріал нарощуваня нігтів) навіть найвищої якості не пропускає повітря до поверхні справжніх нігтів, тому якщо його не видаляти, щоб дати «продихатися» нігтям, вони не тільки пожовкнуть і облезут, але і запросто можуть відпасти. А ось зняти (як і коригувати у випадку недосконалостей) акрил реально тільки ацетоносодержащей рідиною, яка сама по собі робить ніготь ніжним, вразливим і слабким.

• Гель, на відміну від акрилу – це пористий природний полімер, який пропускає повітря, але при фіксації гелю використовується УФ-лампа, яка сильно обпікає руки, а зняти гель з поверхні можна тільки при грубому використанні пилки або апарату, яким легко травмувати ніготь.

• Ще зовсім недавно в недорогих салонах і у майстрів-аматорів при нарощуванні використовувався метилметакрилат – жахливо токсичний матеріал, який перетворював нігті в «ганчірочки», а при їх корекції під час підпилювання пил від них потрапляла в легені і викликала приступи алергії. Сьогодні майстри в салонах запевняють, що він давно замінений на нібито неагресивний этилметакрил.

І все одно, постійний цілодобовий контакт бідних пальчиків з шматком якоїсь нехай навіть менш агресивною «хімії» – це сумнівне виправдання для тимчасової краси.

Тому ми обома руками виступаємо за наведення порядку всередині організму паралельно з зовнішньої корекцією з використанням натуральних продуктів і якісних зміцнювальних емалей. Досягаючи краси нігтів таким хай не швидким шляхом, як бонус ви отримаєте і красиву шкіру, волосся, здорові зуби, хорошу роботу шлунково-кишкового тракту, міцні нерви, імунітет і сон.
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner