Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Вигоріли на сонці: як захистити волосся від втрати кольору і вологи

Вигоріли на сонці: як захистити волосся від втрати кольору і вологи

Чому волосся вигоряють

У складі волосся (а ще шкіри та сітківки ока) міститься природний забарвлює пігмент меланін, основна функція якого – захищати тканини тіла від агресивних канцерогенних факторів (тобто факторів, що призводять до виникнення раку), в тому числі, і від ультрафіолетових променів. Крім того, меланін бере участь у всіх обмінних та імунних процесах.

Так склалося, що представники європеоїдної раси «бачать» активне сонце лише три-чотири місяці в році, тому наш організм абсолютно не пристосований до тривалого перебування під палючими променями (на відміну від представників негроїдної раси, у густих чорних волоссі, темних очах і шкірі яких міститься велика кількість меланіну).

Меланін намагається поглинути надлишкову кількість променів, що потрапляють на наші волосся і шкіру, і «відбити» їх. Реагуючи на сонці, шкіра виробляє ще більше меланіну, тому темніє, а ось меланін у волоссі, навпаки, розпадається, тому вони і світлішають.

Разом з освітленням волосся стрімко втрачають вологу, захисні кератинові «лусочки», які щільно прилягали до стрижня волоса, розкриваються (звідси посічені кінці), волосся швидко стають ламкими і сухими, як ніби після дешевої агресивної фарби.

Першими під удар потрапляють власниці світлих і русявих прямих волосся. А «добивають» пошкоджені сонцем волосся сильний прибережний вітер і морська вода.

Як захистити волосся від пошкодження і вигорання на сонці

• Банальне і просте рішення – носити панаму, капелюх, хустка. Тільки ні в якому випадку не із синтетичної тканини. Ідеальний варіант – солом'яний капелюх, шовкову чи бавовняну хустку, які дозволяють волоссю і шкірі голови «дихати».

• Вже з травневих свят починаємо звертати увагу на косметику для волосся з позначкою «захист від УФ променів» або «sun». Для щоденного догляду беремо шампуні і кондиціонери з такою позначкою, а перед кожним виходом на пляж обробляємо волосся спеціальним водостійким спреєм. Наприклад, у французької компанії «Eugene Perma» є ціла серія сонцезахисних засобів для волосся виключно на основі рослинних компонентів з кори, соків, нирок і квіток. В основі лосьйону-спрею цього бренду – екстракт африканського дерева марули, що спочатку застосовувалося як загоює засіб для шкіри. З волоссям воно творить чудеса, відновлює кератиновий шар, при цьому не залишаючи ніяких видимих слідів.

• Якщо ми не хочемо додатково шкодити і без того ослабленим волоссю і шкірі голови, то уважно дивимося на склад і відмовляємося від шампунів з вмістом лаурилсульфату натрію, парабенів, силіконів, консервантів. Це ті шампуні, які за один раз вимивають волосся «до скрипу», добре піняться, пахнуть, є одночасно і шампунем, і ополіскувачем, дають миттєвий глянсовий блиск. Насправді, сульфатосодержащие кошти разом з шкірним жиром агресивно вимивають захисну «плівку» на шкірному покриві, що в результаті призводить до ще більшого виділення того самого жиру (відповідна реакція). Звідси нова проблема – постійно жирне коріння і дуже сухі кінчики. SLS-шампуні містять руйнують цибулини, висушують їх і призводять до лупи.

Тому шукаємо органічні шампуні без сильного запаху, яскравого кольору і рясної піни, де сульфати замінюються спеціальними «мылющимися» рослинами, а ароматизатори – ефірними маслами.

• Йдемо в басейн? Прямо перед зануренням у воду, заходимо в душ і виливаємо... собі на голову очищену воду з пляшки! Волосся «нап'ються» цієї води і кількість хлору, яке вони могли б увібрати в себе, різко зменшиться. Відразу після басейну ретельно змиваємо хлор з волосся тієї ж очищеною водою. Ці ж процедури варто проробляти і при купанні в морі.

• З 12 до 16 годин бажано не з'являтися на сонці без головного убору.

• В жарку погоду довге волосся інтуїтивно хочеться прибрати в хвіст, косу або пучок. Але гумка – це один з факторів, який призводить до посіченому кінцях, тому її краще замінити на шпильку, яка збирає волосся разом, але при цьому не перетягує їх настільки, щоб порушити обмінні процеси. Якщо без стягування волосся ніяк не обійтися, то робіть це кожний раз на різному місці. Пластмасовий гребінець замініть на дерев'яну, причому з круглими, а не гострими кінцями. І, звичайно, всі процедури з щипцями, гарячими фенами, укладывающими засобами, складними салонними зачісками – це великі вороги і без того ослаблених сонцем волосся.

• Будь-які наші шампуньки-масочку будуть марні, якщо ми не в змозі подолати робочі або сімейні стреси, нормально не висипаємося, не очищаємо організм і харчуємося ковбасою, майонезами і різної «хімією». Знайте, що однією з перших причин випадіння волосся трихологи завжди називають стрес. На другому місці – нестача вітамінів. Найбільш важливі вітаміни для волосся знаходяться в рибі (В12 і кислоти омега-3), шпинаті, броколі та інших зелених овочах, бобових, горіхах, м'ясі птиці, яйцях (до речі, яйця корисні як для внутрішнього вжитку, так і для зовнішнього використання – в якості маски для волосся з жовтка), моркви, цільному зерні і в молочних продуктах.

Як рятувати вже постраждалі волосся

• Купуємо собі хорошу маску з серії «для пошкодженого волосся» і використовуємо її не тільки в якості живильної маски один раз в тиждень, але і в якості звичайного кондиціонера. Насправді, ополіскувач і маски містять одні і ті ж поживні речовини, тільки маски – в більш концентрованому вигляді. Тому замість того, щоб платити за два по суті однакових продукту, краще придбати одну хорошу маску і в невеликій кількості наносити її на всю довжину волосся (крім коренів) кожного разу після миття.

Особливо хороший результат дають маски з приміткою «кератиновая і колагенова реконструкція». Для посилення ефекту беремо з собою в душ звичайний целофановий пакет. Наносимо маску після миття волосся, надягаємо пакет на волосся на три хвилини, потім знімаємо і змиваємо.

• Любителям народних засобів порадимо «реанімацію для волосся» з оливкового, кокосового, реп'яхової або мигдального масла. Неможливість повсякденного використання натуральних масел полягає в тому, що вони залишають на волоссі жирний слід. Тому потрібно ними «нагодувати» волосся «до відвалу» і змити. Для цього ввечері беремо розігріте масло (а краще композицію з різних масел) і масажними рухами гарненько втираємо олії як в коріння волосся, так і в самі волосся по всій довжині, приділяючи особливу увагу кінчикам. Далі скручуємо їх в нетугий пучок, обертаємо звичайним шматком будь-якої натуральної тканини (ні в якому разі не синтетикою), а зверху надягаємо шапку. Не знімаємо як мінімум два-три години, як максимум – протягом всієї ночі. Спати в такій шапці абсолютно зручно і не жарко влітку. Під впливом цього «парникового ефекту» волосся будуть поглинати всі корисні речовини масел, а вранці ви просто змиєте залишки, які не вбралися, шампунем і підете з розкішними, зволоженими, глянцевими, здоровим, блискучим і, головне, захищеними волоссям підкорювати цей світ.

Ні в якому разі не ведіться на рекомендацію залишити маску під целофановим пакетом на всю ніч. Целофан не дає шкірі голови дихати кілька годин і призводить до випадання волосків.

• Однією з ознак пошкодження захисного шкірного покриву на голові через пересушування або використання «хімії» є швидко жирнеющие коріння волосся. Зменшити вироблення жиру допоможе неймовірно простий домашній «ополіскувач» – беремо пару гілочок свіжої м'яти, заливаємо окропом і залишаємо заварюватися на пару годин. Після миття і зволоження волосся наносимо м'ятний чай на коріння волосся і злегка втираємо в його. Після чого висушуємо волосся і помічаємо, що вони навіть без всяких укладальних засобів тримають обсяг біля коріння, а протягом дня є відчуття свіжості і чистоти. А ось якщо разом з м'ятою заварити шкірку від яблук і додати трохи лікарської ромашки, то ополіскувач ще й додасть волоссю видимий блиск.

Поширені помилки в лікуванні пошкоджених волосся

• Пару років тому в перукарнях з'явилися модні послуги «ламінування» і «кератинирования», які особливо рекомендували для пошкоджених сонцем волосся. Грубо кажучи, на волосся наносять корисні поживні речовини, а потім «впаюють» в основу волосся гарячою праскою. Майстри завжди говорять, що в таких (до речі, недешевих!) процедурах дуже важлива регулярність – тільки так запрацює «накопичувальна система» корисних речовин у волоссі.

На жаль, ґрунтуючись на власному сумному досвіді, хочемо сказати: перший тиждень ваші волосся блищать і лежать волосок до волоска, але вже після третього миття чари починає стрімко змиватися, а волосся – випадати! А під змитим шаром виявляються пошкоджені і посічені опіками від праски ще більш ослаблені волоссячко.

• На сторінках груп у соцмережах, присвяченим секретів краси, часто можна зустріти рецепт диво-маски на основі звичайної гірчиці, під впливом якої волосся відростає до плечей за тиждень. Автор цієї статті також клюнула на раду, тим більше, що механізм здавався абсолютно логічним – нібито гірчиця «кусається» і тим самим прогріває шкіру голови, викликаючи приплив крові до волосяних цибулин.

Насправді, гірчиця сильно висушує волосся. Крім того, в гірчиці міститься такий інгредієнт, як аллилизотиоцианат, який здатний буквально «роз'їдати» оголені ділянки шкіри і навіть призвести до опіку.

Тому, якщо ви хочете простимулювати зростання волосся природним шляхом – робіть масаж голови щовечора з розтиранням біля коренів. А ще в багатьох супермаркетах можна знайти реп'яхову олію з додаванням червоного перцю, яке виконує ту ж функцію, що і гірчиця, тільки ще і відмінно живить і зміцнює волосся.
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner