Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

ЯК ВІДКРИТИ САЛОН КРАСИ: ВИБИРАЄМО ФОРМУ ВЛАСНОСТІ РАЗОМ

ЯК ВІДКРИТИ САЛОН КРАСИ: ВИБИРАЄМО ФОРМУ ВЛАСНОСТІ РАЗОМ

Якщо ви збираєтеся відкрити салон краси, косметологічний центр або СПА, питання вибору форми власності обов'язково постане на порядку денному. Давайте детально з ним розберемося. Зазвичай, салони краси працюють як ФОП (фізична особа-підприємець) або ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).

ФОП (фізична особа-підприємець) або ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю?

У чому різниця між ФОП та ТОВ:

 

 1. у ФОП може бути тільки один засновник, а у ТОВ їх може бути кілька (як фізичні, так і юридичні особи);
 2. для ФОП не потрібен початковий капітал. Для створення ТОВ відповідно до нинішнього законодавства необхідно мати статутний фонд (його розмір не передбачений, може бути і 100 грн.)
 3. річний оборот ФОП обмежений 5 млн. грн., тоді як ТОВ не має обмежень за розмірами річного обороту;
 4. засновник ФОП несе відповідальність за своїми зобов'язаннями, які виникли під час діяльності усім особистим майном, на яке може бути накладено стягнення згідно з законодавством України; ТОВ несе відповідальність тільки в розмірах свого статутного фонду і майна, яке знаходиться на балансі підприємства.
 5. ФОП на відміну від ТОВ може, за бажанням, працювати без печатки і банківського рахунка;
 6. ФОП подає звіт в податкову 1 раз у квартал, у ТОВ - детальна щомісячна звітність щомісячно, вимагає роботи бухгалтера;
 7. до порівнянні з ФОП у ТОВ кількість обов'язкових податків і зборів, а також їх ставок більше;
 8. для реєстрації ТОВ необхідний адреса місцезнаходження юридичної особи;
 9. порівняно з ФОП реєстрація ТОВ вимагає більше часу і оформлення значної кількості документів. Для реєстрації ТОВ вам, швидше за все, знадобиться залучити нотаріусів та фахівців з реєстрації.

 

Як відкрити салон краси: вибираємо форму власності разом

Салон краси: які податки потрібно платити

Податки для ФОП:

 • Єдиний податок перша група (10% мінімальної зарплати). Обсяг доходу протягом року не повинен перевищувати 300 000 грн. Можна працювати тільки самостійно без найманих працівників;
 • Єдиний податок друга група (20% мінімальної зарплати). Обсяг доходу протягом року не повинен перевищувати 1,5 млн. грн. У трудових відносинах з підприємцем одночасно може перебувати не більше 10 осіб;
 • Єдиний податок третя група (3% від доходу за умови окремої сплати ПДВ; 5% від доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку). Обсяг доходу протягом року не повинен перевищувати 5 млн. грн. Немає обмежень по кількості працівників;
 • Загальна система оподаткування (18% від чистого доходу, + 1,5 військового збору). Обмеження відсутні;
 • *ЄСВ (єдиний соціальний внесок) – 22%

 

Як розрахувати суму ЄСВ

Например, сумма начисленной заработной платы администратора салона составляет 2 000 грн. Фактический размер фонда оплаты труда (ФОТ) составляет 2 000 грн. В таком случае, предприятие при выплате 2 000 грн. администратору в обязательном порядке одновременно оплачивает в бюджет сумму ЕСВ в размере:

2 000 х 22% = 440 грн.

Налоги для ООО на общей системе налогообложения:

 

 • Налог на прибыль - в 2016 году – 18%. При обороте до 20 млн. год - ООО  платят налог раз в год по итогу подачи годовой декларации. При обороте более 20 млн.- ООО оплачивают налог на прибыль раз в квартал;
 • Налог на дивиденды – 5%;
 • ПДВ – 20%;
 • ЄСВ – 22%

 

З 2015 року нараховані дивіденди додатково підпадають під нарахування та утримання військового збору (1,5%). Зверніть увагу: для ТОВ так само дозволено бути на єдиному податку 3 групи зі всіма витікаючими наслідками.

*Довідка: ЄСВ - Єдиний соціальний внесок. Платниками єдиного соціального внеску є фізичні особи-підприємці та роботодавці. Відтепер зарплати працівників оподатковуються виключно таким єдиним збором. Незалежно від вибору способу оподаткування СПД, ставка такого збору становить 22% від фонду оплати праці. З 2016 року діє тільки обов'язок сплати ЄСВ з фонду оплати праці. Сама ставка податку уніфікована і становить 22% незалежно від виду діяльності підприємства.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner