ВАЖЛИВІСТЬ СТЕРИЛІЗАЦІЇ МАНІКЮРНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

Виконання манікюру – це дуже відповідальний і серйозний процес, що складається з ряду маніпуляцій з нігтиками і руками. Саме тому ми ретельно вибираємо кваліфікованого майстра, якому можемо довірити свої пальчики. Від професіоналізму і акуратності фахівця залежить не тільки красивий манікюр, але і стан нашого здоров'я. Кожен майстер повинен з особливою ретельністю стерилізувати манікюрні інструменти та приладдя, щоб не занести якусь інфекцію клієнту. У багатьох салонах є стерилізатор для манікюрних інструментів, за допомогою якого проводиться дезінфекція і глибоке очищення приладів після кожного використання.
астер, нехтує стерилізацією манікюрних інструментів, може своїми діями стати причиною виникнення різних захворювань у клієнта. Не виключені всякого роду вірусні та бактеріальні інфекції, грибок, шкірні захворювання, а також більш серйозні недуги. Хороші стерилізатори для манікюру вбивають всі бактерії і мікроби, перешкоджає зараженню клієнтів. Однак, здійснюючи манікюр в домашніх умовах, не варто також забувати про стерильності інструментів. Потрібно регулярно проводити заходи по очищенню і обробці манікюрного приладдя, особливо якщо ними користується ще хтось із вашої родини. Для цього використовуйте дезінфікуючі засоби, якими необхідно протирати ножиці, пилки, щипці та інше після кожного використання.
З нашої статті ви дізнаєтеся, що таке стерилізатор, і яким чином у ньому відбувається обробка інструментів. Також ми розповімо вам про види манікюрних стерилізаторів. Розповімо, чим відрізняється кульковий кварцовий стерилізатор від сухожарового шафи, а також дамо корисні рекомендації щодо того, як робиться дезінфекція приладдя для манікюру в домашніх умовах.
Салонна стерилізація манікюрних інструментів
Хороший фахівець нігтьового сервісу повинен відповідально ставитися до стерилізації робочих інструментів. В професійних салонах зазвичай проводяться наступні заходи для очищення та знезараження манікюрних наборів.
- Дезінфекція – процедура знищення збудників інфекційних захворювань з поверхні виробів.
- Передстерилізаційне очищення – процес видалення механічних, жирових та білкових відкладень і залишків лікарських препаратів.
- Стерилізація – це повне знищення мікроорганізмів всіх видів, які знаходяться на поверхні і всередині виробів.
- Додаткова обробка, що включає в себе знезараження рук майстра, клієнта, а також робочих поверхонь приміщення. Для рук використовуються спеціальні дезінфікуючі засоби, які можна придбати в аптеці.
Зазвичай в професійних салонах краси проводять передстерилізаційну очистку і дезінфекцію на одному етапі, використовуючи сучасні дезінфікуючі засоби. Для цього інструменти занурюються в розчин на зазначене в інструкції до препарату час, а потім промиваються проточною водою. Потім висушені предмети піддаються очищенню в стерилізаторах для манікюру (повітряних або парових). До таких пристроїв додається інструкція, в якій необхідно чітко слідувати.
Різновиди та особливості стерилізаторів
Сьогодні фахівці нігтьового сервісу використовують різні види стерилізаторів для манікюру, які відрізняються швидкістю виконання, способом впливу на інструменти і вартістю. Розглянемо найбільш поширені з них.
Кульковий кварцовий стерилізатор, в якому здійснюється обробка інструментів, їх повна дезинфекція, а також знищення бактерій і носіїв різних захворювань. В такому пристрої, повітряним способом нагріву кварцових кульок, відбувається глибока стерилізація. Обробка інструментів з допомогою такого манікюрного стерилізатора займе всього від 5 до 15 секунд. Кварцовий кульковий апарат, іменований по-іншому «гласперленовый стерилізатор», нагріває предмети до 250 C⁰. Причому під вплив високої температури повинна потрапляти тільки робоча поверхня приладів, тоді як в сухожаре (ще одному виді стерилізаторів для манікюру) обробляється весь інструмент. Варто кульковий дезінфектор значно дешевше сухожара, і користуватися ним може відразу кілька майстрів одночасно. Для комфортного розміщення великої кількості інструментів для манікюру кожен майстер може скоротити кількість предметів з урахуванням вимог, тобто до трьох приладів.
До недоліків такого засобу, за допомогою якого здійснюється повна стерилізація і дезінфекція, відноситься неминуча деформація і поступове притуплення інструменту, виготовленого не з жароміцного медичного сплаву. А оскільки не у всіх майстрів інструменти з такої сталі, є ймовірність, що ріжуча поверхня незабаром зажадає заточування. Так як кульковий апарат наповнений кварцом (по суті піском), є абразивом, він сприяє ще більшому притуплення робочої поверхні манікюрних інструментів.
Сухожарова шафа – один з найбільш популярних стерилізаторів для манікюру, принцип дії якого заснований на термічній обробці. Такий стерилізатор чудово справляється з поставленим завданням. У середньому обробка металевих приладів для манікюру відбувається при температурі від 200 до 260 C⁰. Час роботи даного засобу для стерилізації манікюрних інструментів залежить від конкретної моделі, а також від температури обробки і складає від 30 до 120 хвилин. До мінусів такого апарата можна віднести його високу вартість і тривалий час, при якому здійснюється стерилізація. Такий же принцип роботи і у автоклава. Подібні манікюрні стерилізатори теж функціонують із застосуванням сухого пара.
Часто ультрафіолетовий стерилізатор помилково відносять в цю ж групу, однак під впливом УФ-променів віруси гепатиту і ВІЛ продовжують своє існування, що становить величезну небезпеку для здоров'я як майстра, так і клієнта. Ультрафіолетові шафки краще використовувати для зберігання вже продезінфікованих і повністю сухих інструментів для манікюру. Також для цих цілей підійдуть спеціальні герметичні лотки, з яких вилучаються приналежності в присутності клієнта. Якщо ви не знаєте, як користуватися манікюрними стерилізаторами, то ознайомитися з режимами і правилами експлуатації ви можете в інструкції по застосуванню.
Повне знезараження всіх необхідних приладів займає приблизно 1,5-2 години, тому у хорошого майстра повинно бути кілька манікюрних наборів. Крім того, всі допоміжні матеріали, включаючи серветки, апельсинові палички, ватяні диски і інше, також слід утримувати в чистоті.
Дезінфекція в домашніх умовах
Навіть особистий набір для манікюру, яким користуєтеся тільки ви, потребує регулярного очищення і належному догляді. Дезінфекція манікюрних інструментів в домашніх умовах здійснюється тими ж засобами, про які ми писали вище. Для цього необхідна ретельна обробка лез і зовнішніх поверхонь інструментів з допомогою етилового спирту і розчину хлорамида, використовуючи стерильну марлю або серветки.
Однак самостійно провести якісну стерилізацію виробів без спеціального манікюрного стерилізатора практично неможливо. Деякі майстри рекомендують помістити прилади, розкладені на фользі або інший огнеустойчивой поверхні, в духовку на 15 хвилин, попередньо розігрівши її до 200 C⁰. Однак такий спосіб зовсім не гарантує повне знищення носіїв інфекцій і бактерій. Тому краще виділити кошти на придбання хоча б самого недорогого стерилізатора для манікюру, щоб бути впевненими в якісній обробці виробів.