Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Показник pH

Показник pH
У хімії показник pH є мірою кислотності або лужності (основності) у водному розчині. Його значення вимірюється в межах від 0 до 14. Чиста дистильована вода при температурі 25 °C вважається нейтральною. Розчини ж з показником pH нижче 7 — кислі, а вище 7 — лужні.

pH волосся

Показник pH визначається тільки для рідких речовин, але неодноразово в рекламі звучать фрази типу: «pH», «pH волосся». Про якому показнику говорять?

Відповідь на це питання досить простий. За показник pH шкіри і волосся беруть pH природного гідро-ліпідного шару здорової людини, що покриває шкіру і волосся. Фактично це pH шкірних виділень, які виробляються шкірою і розподіляються по довжині волосся при розчісуванні. pH шкіри, як і волосся близько 5. Це те значення pH, яке є оптимальним для людини і потребує підтримки.
pH косметики для волосся

Зараз на ринку є безліч косметичних засобів і надається безліч процедур з волоссям, які по різному впливають на pH волосся. Якісь препарати зміщують рівень рн в лужну сторону, тим самим порушуючи природні умови та структуру волосся, а якісь препарати, навпаки повертають нас у кислотну середу, намагаючись нейтралізувати будь-які згубні впливи. Тому доцільно розділити всі препарати для роботи з волоссям на три групи: кислотні препарати, лужні і нейтральні.
Лужні препарати для волосся

До групи лужних входять препарати для фарбування волосся, їх завивки та випрямлення. Всі ці процедури обов'язковою умовою для роботи мають: проникнення всередину волосини і проведення внутрішніх змін у волоссі. Так як в здорові натуральні волосся дуже складно проникнути будь-якого препарату, то для розкриття волоса в ці препарати додають лужні компоненти.

Більш лужними є полумерманентные фарби — їх pH лежить в діапазоні 8-9.

Перманентні (стійкі) фарби мають pH 9-11 і ця величина дуже сильно залежить від виробника, а так само він ступеня необхідного освітлення волосся. Так найбільш лужними завжди є освітлюючі ряди барвника, так як їм не просто потрібно проникнути в волосся, але зробити дуже сильні зміни всередині волосини — освітлити пігмент.

На тому ж рівні pH знаходяться препарати для хімічної завивки. Їх pH коливається в діапазоні 6,8-9,1 і залежить від типу препарату, а так само під якою волосся даний препарат розрахований. Так наприклад, завивки які дають лише легку хвилю (без жорстких локонів - «без тиоглеколевый тип завивок») мають більш низький pH, а більш сильні впливу тиоглеколевые завивки — більш лужні.

Сучасні тиоглеколевые препарати для хімічного випрямлення волосся мають показник pH на рівні 10 і є досить щадними, порівняно з лужним випрямлення, яке використовувалося ще років 10 тому і мало pH рівне 13.

В окрему групу препаратів за рівнем pH варто виділити спец-освітлюючі барвники і деколорирующие креми і масла. Ця група з-за сильного освітлювального впливу, що від неї вимагається має високі рівень лужності в районі 10-11.

Останній препарат у даній групі є досить поширеним і використовується в основному майстрами-перукарями — освітлюючий порошок. Це найбільш лужна група препаратів, яка зараз личить на косметичному ринку. pH цієї групи препаратів в середньому має значення 12.

Кислотні препарати для волосся

У групі кислотних препаратів знаходяться практично всі засоби по догляду за волоссям. Це різноманітні маски, кондиціонери, кислотні шампуні, лосьйони та інше. Завдання цих препаратів доглядати і підтримувати волосся. Від них не вимагається змін суперечать природі волосся, тому в лугах у складі препаратів немає необхідності. Більш того зміщений рівень pH після агресивних процедур необхідно повертати до природного, тому препарати цієї групи мають у своєму складі кислоти.

Найбільша підгрупа серед кислотних препаратів — це маски і кондиціонери (бальзами). Їх рн знаходиться в межах 3,5-6,0 і залежить від призначення препарату. Так найбільш кислі маски, це ті, які використовуються після агресивних перукарських процедур, типу освітлення. Більш нейтральні маски — це найчастіше домашній догляд, який наноситься просто після миття голови.

Кислотні шампуні — найбільш затребувана група шампунів на нинішньому ринку. Їх pH коливається 4,5-5,5.

Нейтральні препарати для волосся

До групи нейтральних відносять препарати, pH яких найбільш близький до нейтрального значення. Сюди варто віднести тимчасові (фізичні барвники), а так само нейтральні і слабо лужні шампуні.

Нейтральна група шампунів змінила на косметичному ринку своїх попередників — лужних шампунів (представники яких у фахових серіях зустрічаються все рідше і рідше). Адже справді завдання шампуню — добре вимити поверхню волоса, а не очистити його зсередини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner