З очей геть: позбавляємося від припухлості, набряків і мішків під очима

Віки і область під очима – найбільш ніжні ділянки обличчя. Шкіра на них дуже тонкий і практично не має сальних залоз. Тому наслідки частих вечірок, пізнього відходу до сну або нервової роботи можуть відобразитися на ній у вигляді коричневих або синюватих кіл, мішків, обвислі століття і припухлості. Реклама, що обіцяє чудодійний крем, який за один раз зробить погляд свіжим і молодим, звичайно ж, не має нічого спільного з реальністю. А комплексний підхід у поєднанні зі спеціальним кремом, вправами, масажем і компресами дасть дійсно довгостроковий результат вже протягом місяця. Як досягти ідеальності шкіри навколо очей без уколів, підтяжок і дорогих походів до косметологів – читайте в нашій статті.
Поширені причини
Для того щоб ефективно боротися з проблемою, потрібно визначити її причину максимально точно. Одна справа, якщо темні кола під очима виникли внаслідок алергії, і зовсім інша, якщо ви всю ніч безперервно плакали або пили вино. Можливо, причини набряків криються:
• У віці. Від цього, на жаль, нікуди не дітися: з часом стоншується мембрана, яка тримає жирову тканину на своєму місці над і під очима. В результаті ця тканина провисає і створює складки. Так формуються помітні западини під очима більш темного кольору і навіть мішки.
• У нежиті. При закладеному носі вени в області очей розширюються, а під час алергії капіляри під очима запалюються і опухають. Негайно приступайте до лікування!
• У недосипу і стресі. Для повного відновлення організму необхідно не менше восьми годин повноцінного сну, причому бажано лягти спати о десятій-одинадцятій вечора. Якщо сну недостатньо, порушуються обмінні процеси, а також циркуляція рідини в організмі, процес спустошення пазух носа, які знаходяться прямо під очима.
• В жорсткій дієті. Вона є одним із видів стресу для організму, що супроводжується різкою втратою ваги і разом з тим браком важливих вітамінів. Наприклад, дефіцит вітамінів D і Е відразу ж проявляється у вигляді кіл під очима.
• В алкоголь, куріння, кава. Навіть після келиха вина або однієї викуреної сигарети відчувається спрага, а на шкірі може з'явитися відчуття стягнутості. Алкоголь і сигарети зневоднюють, і організм всіма силами намагається утримати залишилася вологу, тому починає накопичувати її. Від алкоголю судини розширюються. А від нікотину – звужуються, циркуляція крові погіршується, судини стають більш помітні на шкірі. Звідси – припухлості і мішки під очима. До речі, кавомани, які випивають більше трьох чашок в день, теж ризикують виглядати вранці не дуже свіжо.
• В гормональних змінах. Наближення місячних, вагітність, клімакс, прийом гормональних препаратів – все це може вплинути на циркуляцію крові, затримку рідини в організмі і пов'язані з цим набряки.
• У хворобі і прийомі ліків. Якщо круги під очима чорні або коричневі, а припухлості довго не проходять, цілком можливо, що це ознака захворювання внутрішніх органів, наприклад, нирок або підшлункової залози. Іноді такий зовнішній вигляд може говорити про наявність в організмі глистів. Жовті кола можуть вказувати на розвиток жовтяниці. Крім того, мішки з'являються в період розвитку алергічних захворювань, кон'юнктивіту, захворювань серця, а також під час прийому специфічних ліків.
Як досягти швидкого результату?
Дієта Заведіть звичку завжди тримати на робочому столі склянку з водою. Надлишок солоної їжі, особливо у другій половині дня, може призвести до задерживанию рідини в організмі. Кава і алкоголь – зневоднюючі напої, які теж посилюють проблему. Тому намагайтеся запивати їх кількома склянками чистої води.
Прохолодний компресХолод звужує судини і знімає набряки і набряки. В якості джерела можна використовувати як попередньо охолоджені колечка огірка, так і заварені пакетики зеленого або трав'яного чаю, які встигли полежати пару хвилин в морозильній камері.
Корекція за допомогою макіяжуХороший консилер швидко приховає темні круги і зробить погляд ясним. Якщо у вас блакитні або темні кола під очима, вибирайте колір консилера ближче до персикового. Найбільш природний ефект дадуть рідкі консилери з легкої флюидной структурою. Їх перевага в тому, що вони не будуть збиратися в складках шкіри і будуть зовсім непомітні. Але для більш зрілої шкіри і яскраво виражених недоліків підійде щільна кремоподібна формула. Намагайтеся протягом дня стежити за цією зоною, прибираючи зібралося засіб в складках, прикладаючи під повіки подушечки безіменних пальців.
З-за набряклості, вікових змін або через спадковості з'являється так зване нависле повіку, і очей візуально здається менше і старше. Є кілька прийомів в макіяжі, з допомогою яких легко приховати цю проблему:
• Вузькі брови роблять нерухоме повіку ще більше! Тому варто зробити брови широкими – вони візуально «заберуть на себе» частину верхнього століття і відвернуть увагу на себе.
• Вії повинні бути підкрученими. Використовуйте подовжуючу туш! Довгі, підняті, нарощені або накладні вії відразу створять ефект відкритого погляду.
• З допомогою будь-яких світлих тіней або бежевого олівця высветлите рухому повіку і затемніть нерухоме більш темними тінями, рухаючись пензликом від краю зовнішнього куточка ока до внутрішнього.
Демакіяж
Шкіра під очима набагато ніжніше, ніж на всіх інших ділянках обличчя, тому призвести до її поступового видозміни може навіть грубе тертя під час зняття косметики. Запам'ятайте кілька простих і корисних прийомів:
• Ніколи не використовуйте для шкіри навколо очей засоби для вмивання, тоніки, маски, пілінги, скраби і креми, які призначені для особи в цілому. Важливо розуміти, що економити на цьому не вийде. Наприклад, текстура універсального крему для особи більш щільна, тому він не вбереться ніжною шкірою під очима, не забезпечить її вологою, ні мікроелементами, а буде просто лежати на поверхні.
• Не тріть шкіру після вмивання. Особа досить промокнути м'яким рушником.
• Дотримуйтесь наступну послідовність при знятті косметики: прикладіть до шкіри ватний диск із спеціальним молочком або тоніком, що не містить спирту. Якщо цей метод не до кінця допоміг впоратися з залишками макіяжу, максимально ніжним рухом ватного диска приберіть косметику, слідуючи масажних лініях: спочатку на нижньому столітті – від зовнішнього куточка ока до внутрішнього, у верхнього століття рухайтеся навпаки – від внутрішнього куточка до зовнішнього.
• Нанесіть спеціальний крем для шкіри навколо очей. Для цього використовуйте подушечки безіменних пальців. Видавити з тюбика три-чотири крихітні крапельки крему на верхню і нижню повіку і розподіліть їх шляхом легкого поплескування пальцями.
Щоденні вправи• Зміцнення кругової м'язи очей. Поставте вказівного і середнього пальців на зовнішній і внутрішній куточки очі і зафіксуйте пальці в куточках так, щоб шкіра повік під ними не рухалася і не сминалась під час вправи, але давала навантаження на м'язи. Після цього закрийте очі c додатковим прищуром так, щоб відчути під пальцями опір, який буде надавати шкіра. Відкрийте і закрийте очі п'ятнадцять-двадцять разів.
Усунення набряків і припухлості навколо очей. Якщо ви прокинулися з опухлими очима, це вправа – для вас. Воно всього за шість-сім повторень допоможе швидко привести шкіру в норму. Подушечкою середнього пальця зафіксуйте шкіру під внутрішнім куточком ока, а вказівним – середину брови (в місці її згину або зламу). Підніміть зіниці вгору і постарайтеся максимально широко розкрити очі на кілька секунд, після чого повністю розслабте їх. Вправу потрібно повторити, як мінімум, шість разів. Надалі збільште кількість до десяти.
• Зміцнення верхнього століття. Це вправа – відрізняючи профілактика від нависання верхньої повіки, яке з часом втрачає пружність. Закрийте очі, щільно притисніть верхню повіку до нижнього і працюйте зіницями. Ваше завдання – влаштувати зіниці максимально вгору і знову повернути на колишнє місце. Ознака правильного виконання вправи – відчуття сильної напруги у верхньому столітті.
Лімфодренажний масажПо мірі проходження курсу лімфодренажного масажу, лімфа буде ставати більш рідкою, отже, рідина разом з продуктами метаболізму буде виводитися швидше.
Коли в організмі накопичується зайва волога, може з'являтися відчуття опухлого особи і мішків під очима. У салонах краси такий масаж коштує близько трьохсот гривень, але його можна зробити і самостійно.
Для початку приготуйте масажне масло, для якого знадобиться куряче яйце, чайна ложка міцного відвару ромашки і соку алое, дві чайні ложки мигдалевого масла і олії виноградних кісточок, по вісім крапель вітаміну А і Є. Яйце живить шкіру, сік алое знімає запалення, відвар ромашки зволожує, мигдальне олія має протизапальну і пом'якшувальну властивостями, виноградне масло стимулює процеси відновлення шкіри, а вітаміни підтягують шкіру і покращує її колір. Не забувайте, що суміш необхідно наносити на попередньо очищену шкіру. Зберігати суміш у холодильнику можна близько тижня.
Нанесіть маску на обличчя і почніть масаж з області чола. Помістіть подушечки пальців на середину лоба і розведіть їх по масажних лініях в праву і ліву сторони одночасно. Повторіть десять разів.
Далі приступайте до малювання «очок». Вказівними і середніми пальцями обох рук малюйте лінії навколо очей в такому напрямку від скронь через внутрішні куточки очей, через перенісся, над бровами і знову повертаючись до скронь. Повторіть вправу десять разів, після чого проведіть долонями по обличчю вздовж скул і щік, як ніби «скачуючи» рідина до області шиї. Крім очей, набряклість можна таким же способом прибрати з області підборіддя, проводячи пальцями від області рота до скул.
Крем для шкіри навколо очейХороший крем, який забезпечить судинозвужувальний ефект і в комплексі з іншими процедурами допоможе прибрати набряки, повинен містити такі компоненти:
• Гідролат волошки (волошкова вода). Заспокоює, зменшує темні кола, знімає запалення і почервоніння.
• Вітамін В3 (ніацинамід). Знижує чутливість і підвищує імунітет шкіри.
• Вітаміни В5 і Е, масло жожоба і ши, екстракт алое, ромашка, огірок, календула. Скорочують припухлості, розгладжують шкіру, заспокоюють, розслаблюють.
• Кофеїн. Скорочує судини, знімає надлишок рідини, зміцнює шкіру.