Чорно-біла ванна кімната: секрети дизайну ванної кімнати в чорно-білих тонах

Щоранку, ще не зовсім прокинувшись, ми вирушаємо у ванну кімнату. В будь-якому будинку саме це приміщення можна вважати дуже важливим: тут ми наводимо себе в порядок після сну, виконуємо щоденні гігієнічні процедури і готуємося зустріти новий успішних день.
Втім, те, наскільки успішним він буде, багато в чому залежить і від нашого настрою, на яке, безсумнівно, впливає і зовнішній вигляд нашого житла в цілому, і інтер'єр ванної кімнати, зокрема. Чорно-біла ванна кімната – досить оригінальне рішення, що створює хвилюючу атмосферу об'єднання протилежностей. Поговоримо про особливості і секрети такого колірного контрасту в оформленні.
Переваги монохромного інтер'єру
Ванна, витримана в чорно білих тонах виглядає стильно і елегантно. Основна ідея оформлення полягає в тому, що просте присутність цих кольорів в інтер'єрі недостатньо. Вони повинні взаємодіяти один з одним, складаючи, в результаті, єдину загальну картину.
Правильне поєднання всіх елементів інтер'єру дозволить порівняти кімнату з імпозантним джентльменом у смокінгу. Більшість з тих, хто вибирає поєднання цих незмінно модних кольорів, залишаються задоволеними прийнятим рішенням.
Основні достоїнства цього дизайну:
це поєднання кольорів ніколи не втрачає своєї актуальності, тому-то і вважається класичним;
неважливо, який саме стиль ви захочете втілити в цьому приміщенні: чорний і білий легко впишуться в будь оформлення;
контрастність цих квітів-антагоністів можна цікаво обіграти, адже можливостей для їх поєднання безліч;
завдяки грамотному розподілу контрастів можна змінювати уявлення про параметри ванної;
якщо додаткові аксесуари не зруйнують колірне поєднання в приміщенні, то їх присутність тільки вітається;
досить додати один яскравий елемент, немов червону троянду у петличку смокінга, як все увагу буде зосереджено саме на ньому.
До речі, останній прийом доволі часто використовують майстри дизайну.
Важливо не тільки правильно розрахувати кількісну потребу в кольорах для заданого простору, але і їх взаємне розташування.
Секрети по оформленню ванної в чорних і білих кольорах
Щоб уникнути помилок новачків, ті власники житла, які вирішили робити ремонт самостійно, повинні знати кілька секретів. Квітів у вашому розпорядженні всього два. Необхідно визначитися, який з них виявиться у вашому випадку домінуючим.
Фахівці з досвідом готові вам допомогти своїми порадами.
Вибираємо домінуючий колір
Роблячи вибір, слід звернути увагу на розмір приміщення. Якщо кімнатка маленька, то великої біди в цьому немає: її теж можна зробити дивно красивою і ошатною. Просто коли приміщення ванної невелика, і простір потребує візуальному збільшенні, в якості основного краще вибрати білий.
Чорного в такій ситуації краще не домінувати, тому що він здатний вкрасти навіть той невеликий простір, яке поки що є.
Зате в приміщенні великої площі чорний може показати себе у всій красі. Багато вважають ідеальним дизайн ванної кімнати з чорними стінами. Він надає приміщенню стильний вигляд і вважається ідеальним фоном для будь-якого декору.
Але, разом з тим, це дуже підступний колір. Перебір з чорним обходиться дуже дорого. Вся робота може придбати траурний вигляд, а це нікуди не годиться. Причому ситуацію не врятує навіть традиційна білосніжна сантехніка.
Вибираючи домінуючий колір, ми орієнтуємося на однотонний кахель. У нас в уяві він або чисто чорний або чисто білий. Але ми зовсім забули той факт, що плитка може мати малюнок.
Саме він додасть нашому інтер'єру відсутню грайливість, хоча і не порушить монохромного оформлення простору. З допомогою такого кахлю можна виділити або розмежувати окремі функціональні зони або деякі елементи.
Змінюємо геометрію приміщення
Почнемо втілення своїх ідей дизайну чорно білої ванної кімнати, як і годиться – з підлоги. Можна, наприклад, зробити його класичним, надавши йому вигляд шахової дошки. Це безпрограшний варіант.
*До речі, якщо покласти плитку не прямо, а під кутом, то візуально простір невеликого приміщення розшириться. Візерунковий кахель на підлозі теж виглядає ефектно, створюючи зображення, що нагадує килим.
*Проблему низької стелі не так складно вирішити, як здається: просто зробіть його білим. Якщо ж до білому тлу стелі додати дрібні чорні вкраплення, то простір білої ванної кімнати стане здаватися ще більше.
Білий стеля візуально «підводиться» і в тому разі, коли стіни приміщення виконані в чорно-білих кольорах.
На що слід звернути особливу увагу?
Ванна кімната – місце для щоденних гігієнічних процедур. Разом з тим зрозуміло, що і сама вона повинна бути ідеально чистою. Наскільки складно вирішити цю проблему в чорно-білій кімнаті? Якщо у ванній буде домінувати білий колір, то потрібно пам'ятати, наскільки він мазкий. Приміщення доведеться досить часто прибирати.
Чорна сантехніка вимагає більш ретельного догляду. Наприклад, підсохлі мильні плями на чорному тлі чітко видно і виглядають вельми привабливо.
Щоб в цілому змінити геометрію кімнати, можна дві протилежні стіни зробити червоними, а дві інші – білими. У цьому випадку білі поверхні стануть здаватися довшим. Ще один фокус теж стосується оформлення стін: використання поздовжніх смуг контрастного кольору зробить стіни довше, а вертикальні лінії дозволяють стінам стати вище.
Широкі вертикальні смуги роблять інтер'єр суворим і імпозантним. Цей ефектний прийом, як і багато інших, обов'язково присутній в арсеналі будь-якого досвідченого майстра.
Щоб отримати в результаті ремонту не просто класичний варіант оформлення, а ще і елегантний, і дорого виглядає, не економте на якості плитки. Адже цей інтер'єр дійсно створюється надовго.
Купіть високоякісну глянсову керамічну плитку від тих виробників, які відмінно зарекомендували себе на ринку. Тоді її поверхня буде сяяти відображеними світловими відблисками, і приміщення не буде виглядати похмурим.
Жвавість інтер'єру можна надати і іншим способом. Сьогодні модним стало використання мозаїки у вигляді візерунків або написів на стінах або на підлозі. Цікавою знахідкою є фотопортрети на кераміці з монохромним зображенням. Виглядає така фотоплитка досить незвично і привабливо.
Вибираємо меблі і сантехніку
Чорний і білий – це не ті кольори сантехніки і меблів, які доведеться довго шукати. При нинішньому багатому виборі в магазинах, сантехніка знайдеться взагалі без праці, а меблі можна навіть зробити на замовлення з урахуванням точних параметрів вашого приміщення.
Втім, без деяких нюансів і в цьому питанні не обійтися.
Не можна, щоб сантехніка та меблі були одного кольору зі стінами, поруч з якими ви збираєтеся їх мати. В іншому випадку всі елементи зіллються в єдине пляма. Потрібно створити контраст: біла сантехніка повинна знаходитися на тлі чорних стін і навпаки.
Як бачите, для якісного втілення дизайну вашої ванної кімнати в чорно білих тонах, все-таки доведеться неабияк поворожити.
Згадайте про можливість зонування окремих ділянок стіни за допомогою візерунчастої або контрастного кахлю. На потрібному нам ділянці можна використовувати і мозаїку, яка теж хороша в чорно-білому виконанні.
Варіантів виходу з ситуації, що склалася безліч, потрібно просто витратити час, щоб вибрати найбільш підходящий для конкретного приміщення.
Що стосується меблевих гарнітурів для ванних кімнат, то найбільш популярними вважаються глянцеві предмети. У поєднанні з блиском плитки вони надають приміщенню особливий шик і лоск. Меблі не обов'язково повинна бути дорогою. Навіть пластмасові вироби, якщо вони не занадто громіздкі, можуть органічно вписатися в створюваний вами інтер'єр.
Порада одна: дотримуйтеся єдиного стильового рішення, який вами був прийнятий за основу. Не поспішайте з вибором предметів меблів, гарненько проміряйте приміщення і переконайтеся, що всі комплектуючі за своїми розмірами вам підходять.
Адже у ванній вам доведеться проводити багато часу, тому потрібно, щоб ваші зусилля привели до очікуваного позитивного результату.
Роль якісного освітлення
Ванна кімната, як і інші у вашій квартирі або в будинку, повинна бути по-домашньому комфортною і затишною. Саме такий ефект забезпечує правильне освітлення. Не обмежуйте себе світильником-таблеткою на стелі або над виходом з приміщення. Нехай світла буде багато.
Він повинен бути досить яскравим, але не сліпучим.
З його допомогою можна буде, наприклад, поділити приміщення на різні функціональні зони. Верхнє освітлення можна успішно поєднати зі світильниками в робочій зоні і з нижнім підсвічуванням. Погано організоване освітлення будь-яке приміщення перетворює в маленьку й непоказну комірчину, зводячи нанівець всі ваші зусилля і витрати на ремонт.
Дзеркало як елемент оформлення
Припустимо, ванна має скромні розміри, але нам дуже захотілося в якості домінуючого кольору вибрати чорний. Реалізувати задумане все-таки можна, якщо пожертвувати одній з бічних стін, повністю закривши її дзеркальною поверхнею.
Як бачите, дзеркало у ванній кімнаті може зіграти важливу роль. Щоб повною мірою скористатися його властивостями, необхідно стежити за тим, що саме в ньому буде відображатися. Розташовуйте дзеркало напроти світлих поверхонь, на яких немає шафок, поличок і інших аксесуарів.
Дзеркало не тільки збільшить простір, але і відобразить падаючий на нього світло, від чого приміщення втратить свій похмурий вигляд.
В іншому випадку кімната буде здаватися надмірно заповненої всілякими речами. Світильники по обидва боки невеликого дзеркала допоможуть вам зосередитися на своєму відображенні в ньому.
Прикрашаємо ванну додатковими аксесуарами
Крім меблів і сантехніки у ванній необхідні різноманітні аксесуари. Це можуть бути гачки або тримачі для рушників та туалетного паперу, підставки під зубні щітки, мильниці, дозатори для рідких розчинів, ємності для сипучих речовин і ватяних дисків і багато іншого.
Тут же обов'язково присутні підлогові килимки, корзини для білизни і сміття, шторки для ванни або душа.
Всі ці речі, крім того, що вони функціональні, обов'язково повинні бути красивими. Якщо ваша ванна кімната витримана в чорно-білих тонах, аксесуари слід підбирати з урахуванням загальної колірної гами і вибраного стилю оформлення. При цьому зовсім не обов'язково, щоб абсолютно всі вони були або білими або чорними.
Ми вже говорили про те, що в приміщенні може бути певне колірне пляма. Це саме той випадок. Тільки не перестарайтеся, щоб не порушити загальну ідею монохромного інтер'єру. Використовуйте цей прийом тільки один раз, тоді загальна концепція не постраждає.
Втім, те, наскільки успішним він буде, багато в чому залежить і від нашого настрою, на яке, безсумнівно, впливає і зовнішній вигляд нашого житла в цілому, і інтер'єр ванної кімнати, зокрема. Чорно-біла ванна кімната – досить оригінальне рішення, що створює хвилюючу атмосферу об'єднання протилежностей. Поговоримо про особливості і секрети такого колірного контрасту в оформленні.



Основні достоїнства цього дизайну:






До речі, останній прийом доволі часто використовують майстри дизайну.
Важливо не тільки правильно розрахувати кількісну потребу в кольорах для заданого простору, але і їх взаємне розташування.

Щоб уникнути помилок новачків, ті власники житла, які вирішили робити ремонт самостійно, повинні знати кілька секретів. Квітів у вашому розпорядженні всього два. Необхідно визначитися, який з них виявиться у вашому випадку домінуючим.
Фахівці з досвідом готові вам допомогти своїми порадами.

Роблячи вибір, слід звернути увагу на розмір приміщення. Якщо кімнатка маленька, то великої біди в цьому немає: її теж можна зробити дивно красивою і ошатною. Просто коли приміщення ванної невелика, і простір потребує візуальному збільшенні, в якості основного краще вибрати білий.
Чорного в такій ситуації краще не домінувати, тому що він здатний вкрасти навіть той невеликий простір, яке поки що є.
Зате в приміщенні великої площі чорний може показати себе у всій красі. Багато вважають ідеальним дизайн ванної кімнати з чорними стінами. Він надає приміщенню стильний вигляд і вважається ідеальним фоном для будь-якого декору.
Але, разом з тим, це дуже підступний колір. Перебір з чорним обходиться дуже дорого. Вся робота може придбати траурний вигляд, а це нікуди не годиться. Причому ситуацію не врятує навіть традиційна білосніжна сантехніка.
Вибираючи домінуючий колір, ми орієнтуємося на однотонний кахель. У нас в уяві він або чисто чорний або чисто білий. Але ми зовсім забули той факт, що плитка може мати малюнок.
Саме він додасть нашому інтер'єру відсутню грайливість, хоча і не порушить монохромного оформлення простору. З допомогою такого кахлю можна виділити або розмежувати окремі функціональні зони або деякі елементи.

Почнемо втілення своїх ідей дизайну чорно білої ванної кімнати, як і годиться – з підлоги. Можна, наприклад, зробити його класичним, надавши йому вигляд шахової дошки. Це безпрограшний варіант.
*До речі, якщо покласти плитку не прямо, а під кутом, то візуально простір невеликого приміщення розшириться. Візерунковий кахель на підлозі теж виглядає ефектно, створюючи зображення, що нагадує килим.
*Проблему низької стелі не так складно вирішити, як здається: просто зробіть його білим. Якщо ж до білому тлу стелі додати дрібні чорні вкраплення, то простір білої ванної кімнати стане здаватися ще більше.
Білий стеля візуально «підводиться» і в тому разі, коли стіни приміщення виконані в чорно-білих кольорах.









Чорний і білий – це не ті кольори сантехніки і меблів, які доведеться довго шукати. При нинішньому багатому виборі в магазинах, сантехніка знайдеться взагалі без праці, а меблі можна навіть зробити на замовлення з урахуванням точних параметрів вашого приміщення.
Втім, без деяких нюансів і в цьому питанні не обійтися.

Як бачите, для якісного втілення дизайну вашої ванної кімнати в чорно білих тонах, все-таки доведеться неабияк поворожити.
Згадайте про можливість зонування окремих ділянок стіни за допомогою візерунчастої або контрастного кахлю. На потрібному нам ділянці можна використовувати і мозаїку, яка теж хороша в чорно-білому виконанні.
Варіантів виходу з ситуації, що склалася безліч, потрібно просто витратити час, щоб вибрати найбільш підходящий для конкретного приміщення.

Порада одна: дотримуйтеся єдиного стильового рішення, який вами був прийнятий за основу. Не поспішайте з вибором предметів меблів, гарненько проміряйте приміщення і переконайтеся, що всі комплектуючі за своїми розмірами вам підходять.
Адже у ванній вам доведеться проводити багато часу, тому потрібно, щоб ваші зусилля привели до очікуваного позитивного результату.

Ванна кімната, як і інші у вашій квартирі або в будинку, повинна бути по-домашньому комфортною і затишною. Саме такий ефект забезпечує правильне освітлення. Не обмежуйте себе світильником-таблеткою на стелі або над виходом з приміщення. Нехай світла буде багато.
Він повинен бути досить яскравим, але не сліпучим.
З його допомогою можна буде, наприклад, поділити приміщення на різні функціональні зони. Верхнє освітлення можна успішно поєднати зі світильниками в робочій зоні і з нижнім підсвічуванням. Погано організоване освітлення будь-яке приміщення перетворює в маленьку й непоказну комірчину, зводячи нанівець всі ваші зусилля і витрати на ремонт.

Припустимо, ванна має скромні розміри, але нам дуже захотілося в якості домінуючого кольору вибрати чорний. Реалізувати задумане все-таки можна, якщо пожертвувати одній з бічних стін, повністю закривши її дзеркальною поверхнею.
Як бачите, дзеркало у ванній кімнаті може зіграти важливу роль. Щоб повною мірою скористатися його властивостями, необхідно стежити за тим, що саме в ньому буде відображатися. Розташовуйте дзеркало напроти світлих поверхонь, на яких немає шафок, поличок і інших аксесуарів.
Дзеркало не тільки збільшить простір, але і відобразить падаючий на нього світло, від чого приміщення втратить свій похмурий вигляд.
В іншому випадку кімната буде здаватися надмірно заповненої всілякими речами. Світильники по обидва боки невеликого дзеркала допоможуть вам зосередитися на своєму відображенні в ньому.

Крім меблів і сантехніки у ванній необхідні різноманітні аксесуари. Це можуть бути гачки або тримачі для рушників та туалетного паперу, підставки під зубні щітки, мильниці, дозатори для рідких розчинів, ємності для сипучих речовин і ватяних дисків і багато іншого.
Тут же обов'язково присутні підлогові килимки, корзини для білизни і сміття, шторки для ванни або душа.
Всі ці речі, крім того, що вони функціональні, обов'язково повинні бути красивими. Якщо ваша ванна кімната витримана в чорно-білих тонах, аксесуари слід підбирати з урахуванням загальної колірної гами і вибраного стилю оформлення. При цьому зовсім не обов'язково, щоб абсолютно всі вони були або білими або чорними.
Ми вже говорили про те, що в приміщенні може бути певне колірне пляма. Це саме той випадок. Тільки не перестарайтеся, щоб не порушити загальну ідею монохромного інтер'єру. Використовуйте цей прийом тільки один раз, тоді загальна концепція не постраждає.