Кошик
93 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Производство корпусной мебели под заказ
+380674099806
+380683061066

5 правил дизайну прохідний вітальні

5 правил дизайну прохідний вітальні
Проблема прохідних кімнат взагалі і віталень зокрема – не сама рідкісна проблема, з якою доводиться стикатися вітчизняним дизайнерам інтер'єрів. Популярність подібних приміщень у радянських архітекторів пояснювалася необхідністю моделювання повноцінного житла на обмеженій кількості квадратних метрів, що часто робилося в збиток функціональності. Сьогодні прохідна вітальня може стати по-справжньому стильним і оригінальним приміщенням, зручною і практичною частиною квартирного рішення.

  ✅Прохідна вітальня: як виправити ситуацію?

Багато власників квартир висловлюються категорично проти наявності в їх житло подібного планування. Але не варто вважати прохідну вітальню найбільшим злом невдалих планувань. При грамотному підході, виборі стилю і вірною розстановці меблів така кімната може виглядати досить ефектною і бути цілком зручною в процесі щоденного побутового користування. Безумовно, проблеми, які можуть виникати в разі необхідності перетворення цієї кімнати в ізольоване приміщення. Але якщо вітальня використовується тільки в якості загальної кімнати для відпочинку і спілкування, прохідний характер не надто заважає виконанню цих функцій.
      👉РАДА! Відкритий характер прохідний вітальні повинен бути обіграний в дизайнерському рішенні: для цього часто використовується максимум світла, скла і повітря. Наприклад, заміна несучих стін на скляні перегородки може стати порятунком для проблемного приміщення.

Дизайн прохідний вітальні повинен поєднувати в собі максимальну функціональність і вишуканість. Основна проблема тут полягає в необхідності підлаштовувати рішення, розроблене для типового розміру і типової форми кімнати, під умови наявності додаткових дверних прорізів і активного руху в приміщенні. Захаращувати прохід низькими журнальними столиками або затишними пуфиками не варто: така меблювання може виявитися не просто незручною, але і небезпечною.
Особливості розташування дверей у прохідній вітальні

Прохідна вітальня кімната може бути оформлена дуже по-різному, причому підхід буде різнитися не тільки стильовою і колірної спрямованістю, але і особливостями розташування дверей у самому приміщенні. Серед найбільш типових планувань можна виділити наступні:

    👉Суміжні двері в прохідній вітальні – це непоганий варіант, який забирає у кімнати тільки один кут, так що практично приміщення не є прохідним. При бажанні близько розташовані двері можна ізолювати від решти приміщення з допомогою перегородок або штор, хоча найчастіше подібне не потрібно. Для декорування місця «скупчення» дверей дизайнери задіють підлогові вази з квітами або просто декоративні настінні композиції.
Наскрізний прохід в кімнаті вважається найбільш вдалим варіантом, оскільки дозволяє розмістити всю необхідну меблі і не загородити проходи. Наявний «просторовий кишеню» використовується дизайнерами як повноцінна вітальня, а для створення ефекту ізольованого приміщення часто відділяється від проходу легкими стелажами, ширмами, фіранками або фальш-стінками.

    👉РАДА! Зловживати відділенням простору вітальні не слід: подібний підхід виправданий лише в тому випадку, якщо вітальня часто виконує функції спальні або кабінету – якщо є необхідність у створенні усамітнення.

Діагональне розташування дверних прорізів змушує дизайнерів підключати всю кмітливість і винахідливість. Складність в зручному розташуванні м'якої зони і телевізора компенсується простором, який можна візуально збільшити за рахунок світлих прорізів і дверей зі скляними ставками.
Двері, розташовані на одній стіні, дозволяють використовувати весь простір кімнати, включаючи стіну з дверними прорізами. Таке розташування не характерно для вітчизняного житлового будівництва. Дизайнери радять власникам віталень з подібною плануванням звернути увагу на ефектне декорування стіни між дверима фальш-каміном, книжковою полицею або галереєю сімейних фотографій.

Дизайнерські родзинки для ідеального приміщення

Прохідна кімната, на думку більшості дизайнерів, це справжній виклик власникам і фахівцям. При грамотному і продуманому підході така вітальня стає зразком стилю, а ось невдалий вибір оздоблення чи меблів здатний зіпсувати не тільки враження від кімнати, але і від всієї квартири. Для вирішення проблеми прохідний вітальні дизайнери часто рекомендують збільшити її розміри за рахунок приєднання коридору або кухні. В умовах більшої по площі простору набагато простіше займатися зонуванням та декоруванням.

Розстановка меблів у прохідному приміщенні не повинна відбуватися за стандартною схемою: чим більше креативу і відступів від правил, тим імовірніше отримання ідеально-комфортного результату. Симетрія і асиметрія підходять для прохідної кімнати, оскільки роблять можливим створення продуманого і геометрично вивіреного простору, приємного для ока.

І якщо симетричність частіше використовується при розміщенні дверних прорізів на одній стіні або по діагоналі, то асиметрія доречна при будь-яких варіантах планування. Свобода пересування і легкість інтер'єру – ось головні правила, якими слід керуватися в процесі обробки прохідний вітальні. Якомога менше зайвих меблів, а всі громіздкі і крихкі деталі варто розміщувати вздовж стін – подалі від шляху прямування мешканців.