Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Парфуми, ванна, масаж і крем: вибираємо і використовуємо ефірні масла з розумом

Парфуми, ванна, масаж і крем: вибираємо і використовуємо ефірні масла з розумом

Прийняти ванну, оздоровитися, підняти настрій, поліпшити колір і якість шкіри і навіть схуднути – далеко не повний перелік завдань, з якими вам допоможуть впоратися ароматичні масла. Щоб розібратися у всіх різновидах цих коштів і дізнатися про їх властивості, може знадобитися не один тиждень. Але для того, щоб творити чудеса за допомогою аромамасел вже сьогодні, досить прочитати нашу статтю.

Щоб почати використовувати аромамасла, необхідно з'ясувати, як ваш організм на них реагує. Зверніть увагу на можливі протипоказання:

• Висококонцентровані (нерозбавлені) олії можуть викликати роздратування шкіри, тому при зовнішньому застосуванні їх слід розбавляти нейтральними олією (оливковою, кокосовим або жожоба).

• Ароматичні олії цитрусових (лимон, лайм, апельсин, грейпфрут), які застосовують для боротьби з целюлітом, можуть викликати токсичну реакцію. Крім того, багато ефірні масла містять хімічні сенсибілізатори, які можуть викликати алергічну реакцію.

• Аромамасла не рекомендують використовувати вагітним і годуючим матерям.

• Деякі масла можуть виявитися особливо токсичними для домашніх тварин, зокрема – для кішок.

• Не рекомендується вживати ароматичні олії в їжу. Тому маленькі баночки з «смачними» штучно створеними ароматами варто тримати подалі від дітей!

• Слід обережно звертатися з ефірними маслами людям, які приймають ліки, щоб не викликати небажаних наслідків.

Як вибрати якісне аромамасло?

Як і для більшості інших продуктів, при виборі аромамасел слід звертати увагу на якість. В ідеалі необхідно ознайомитися з хроматограмою (машинним аналізом сумішей речовини), розшифрованої фахівцем.

Якісне аромамасло і його упаковка повинні відповідати наступним характеристикам:

• Обсяг. Типовий об'єм флакона – 5-10 мл (іноді 6-15, і ще рідше в частках унції – 1/2, 1/4). Флакони дорогих аромамасел, таких як жасмінова або рожеве, можуть бути розраховані і зовсім на 1-2 мл.

• Флакон. Пляшечка для цього ефірного масла повинна бути виконана з темного скла. Пластикова або прозора тара – перший привід засумніватися в достовірності аромамасла. Також флакон повинен містити крапельницю або піпетку.

• Пробка. В ідеалі пробка повинна володіти кільцем першого розтину, щоб ви були впевнені, що масло не розбавляли і не використовували.

• Етикетка. На етикетці має бути напис на латині, що позначає вид і рід рослини, з якого вироблено масло. Тут також має бути зазначено адресу виробника.

• Речовина. Нанесіть на папір кілька крапель олії. Воно повинно вивітритися протягом години, не залишивши слідів. Цей метод допомагає дізнатися, чи використовував виробник додаткові жирні розчинники. Слід враховувати, що масла мирри і ладану не зникають повністю, а олії пачулі, ромашки, деревію залишають кольорові плями. Врахуйте також, що не з кожної рослини можна одержати масло. Тому якщо ви побачите ефірні композиції з суниці, ківі, банани, дині, полуниці або манго, то знайте, що перед вами штучно створені парфумерні композиції.

• Ціна. Гарним орієнтиром якості є ціна. Вона залежить від вмісту ефірної олії в рослині. Чим вище відсоток, тим нижче вартість. Наприклад, з 100 кг листя евкаліпта отримують 3 кг ефірної олії, але з 100 кг пелюсток троянди можна отримати лише 30 мл Відповідно, різниця в ціні буде вражаючою.

Ароматерапія

Існує безліч способів розслабитися, отримавши користь і насолоду від ефірних масел. Розглянемо найбільш популярні.

Ванна

Зняти втому після робочого дня найкраще допоможе розслаблююча ванна. А якщо додати у воду кілька крапель ефірного масла, ефект посилиться! Існує безліч різних рецептів ароматних ванн (в залежності від їх призначення). Також перед тим, як прийняти аромаванну, уважно ознайомтеся з доданою до маслу інструкцією, щоб не допустити опіку шкіри.

Ароматичні ванни – бюджетний і при цьому вельми ефективний метод профілактики і лікування різних захворювань. Залежно від підібраного масла, аромаванни можуть розслаблювати, заспокоювати, стимулювати, тонізувати, сексуально збуджувати, зігрівати або охолоджувати тіло. Після такої ванни часто виникає приголомшливе відчуття оновлення і радості.

Крім того, ароматичні ванни нормалізують обмін речовин, крово - і лимфоток, а також зміцнюють імунітет. Така ванна тонізує і заспокоює шкіру. Аромаванни мають протизапальну дію, сприяють зникненню розтяжок і швидкому схудненню.

Такі ванни приймають не раніше, ніж через 2,5–3 години після прийому їжі. Перед прийомом слід прийняти гігієнічний душ з милом, а також ретельно змити косметику. Крім того, поверхня самої ванни необхідно очистити від бруду і миючих засобів.

Зверніть увагу, що для прийому аромаванн існують певні протипоказання. До них відносять гострі запальні захворювання, ішемічну хворобу серця, тромбофлебіт, епілепсію, мікози, цукровий діабет та тиреотоксикоз.

Масаж

Для отримання ефекту слід використовувати певні ефірні олії, кілька крапель яких попередньо додають в масляну основу перед процедурою. Зазвичай на дві столових ложки нейтрального масла основи припадає 2-3 краплі одного з активних ефірних масел. Нагадаємо, що кожне ефірне масло володіє індивідуальним впливом, тому перед застосуванням необхідно ознайомитися з інструкцією, щоб уникнути опіків на шкірі.

В залежності від потрібного ефекту можна використовувати такі суміші ефірних масел для масажу:

• Розслабляючий – масла лаванди, розмарину, герані, майорану;

• Тонізуючий – олії ялівцю, евкаліпта, розмарину;

• Розігріваючий – масла кипариса, ялівцю, лаванди, сосни, імбиру;

• Підбадьорливий – масла лаванди, лимона, чебрецю, сосни, чайного дерева;

• Еротичний – олії бергамоту, коріандру, троянди, сандалу;

• Заспокійливий – олії базиліка, шавлії, пальмарози, неролі, лаванди.

Крем

Найкращим «подарунком» для вашої шкіри буде натуральний крем, який готується з додаванням ефірних масел. Основою такого крему зазвичай виступають косметичне масло і вода. Основне співвідношення – 20% олії і 80% води. У креми, які використовуються влітку, додають менше масел, а для зимового часу – більше (для живлення і додаткового зволоження шкіри).

В залежності від типу шкіри і потрібного ефекту, креми додають певні олії. Наприклад, для живлення шкіри використовують абрикос, кокос, мигдаль, персик, масло жожоба, а для зволоження підійдуть ваніль, кунжут, авокадо і масло виноградних кісточок. Окремо виділяють масла для жирної, сухої комбінованої шкіри, для розгладження і запобігання зморшок, для боротьби з целюлітом, пружності шкіри, волосся і нігтів, а також до і після засмаги.

Екологічний освіжувач повітря

Побутові хімічні освіжувачі повітря можуть містити безліч небезпечних хімічних інгредієнтів. Їх можна з легкістю замінити екологічним аналогом! Це особливо актуально для сімей з маленькими дітьми, у яких освіжувач повітря може викликати алергію.

Додайте у воду 6-7 крапель улюбленого ефірного масла і дві чайних ложки етилового спирту. Потім вилийте рідину в ємність з пульверизатором. Розпорошуйте і насолоджуйтеся приємним ароматом!

Для кухні підійдуть ефірні олії цитрусових, для приємної атмосфери в кімнаті можна використовувати аромалампи з маслами евкаліпта, ялівцю або ялиці.

Засіб для полоскання

Ароматерапія допомагає при догляді за порожниною рота. Засоби для полоскання готують з додаванням спеціальних масел, надають протизапальну і антибактеріальну дію.

Використовувати аромамасла при запаленні ясен, неприємний запах з рота, зубний біль або для краси зубів. Краще всього підійдуть масла апельсина, грейпфрута, лимона, шавлії, сосни, деревію, герані, мандарина, мирта, гвоздики, мірри, неролі, ялівцю і чайного дерева.

Щоб приготувати розчин для полоскання при стоматологічних захворюваннях, додайте в склянку теплої води 5-7 крапель ефірного масла чайного дерева. Таким розчином рекомендується полоскати рот до трьох разів на добу.

Аромадиета Хірша

Ароматерапія дає можливість скинути пару кілограмів, не дотримуючись виснажливі дієти. Американський психіатр Алан Хірш довгий час займався вивченням впливу запахів на людину і розробив прості правила, які допомагають відчути ситість, з'їдаючи при цьому менше їжі.

Щоб не піддатися спокусі з'їсти зайве, необхідно придушити емоційний голод (нерідко виникає в стресових ситуаціях), який провокує переїдання. Експерименти показали, що для чотирьох з п'яти чоловік цей спосіб є дієвим і може допомогти позбавитися від 2-5 кг зайвої ваги.

Візьміть за правило починати трапезу з запаху. Вдихайте аромати кипариса, сосни, мускатного горіха, ялівцю, розмарину, зеленого яблука і будь-яких цитрусових. Носіть з собою флакончик з улюбленим запахом, і вдихайте його за 10 хвилин перед прийомом їжі. Також Для цього зручно користуватися аромакулонами.

Парфуми

Кожна жінка мріє про неповторний аромат, який буде асоціюватися тільки з нею. Вихід є! На допомогу знову приходять аромамасла.

Аромат парфумів складається з трьох нот – початкової, серцевої і шлейфовой:

• Початкова нота (перший яскравий акцент аромату). До таких ароматів відносять практично всі цитрусові ефірні масла, а також лаванду, м'яту, базилік;

• Серцева нота («ядро» парфумів). Це багато квіткові і хвойні аромати, спеції.

• Шлейфовая нота (фіксатори, гаранти стійкості). Це смоли і деревні масла, такі як ладан, мирра, пачулі, дубовий мох, ветивер.

Щоб отримати приємну суміш, підпишіть паперові смужки і нанесіть на кожну по краплі ефірного масла. Після починайте сполучити їх у різних комбінаціях, вибираючи ту, яка найбільше подобається. Для початку виберіть одне або кілька масел серцевої ноти. Потім додайте основну ноту з палітри стійких ароматів, і тільки наостанок – початкову.

Частина ефірних олій є афродизіаками, і ці запахи представлені у всіх нотах, тому у вас є прекрасна можливість створити чарує парфум в домашніх умовах! А щоб не втратити можливість відчувати результати і порівнювати аромати, періодично вдихайте запах натуральної кави.

Приклади комбінацій приємних ароматів:

• 1 крапля іланг-ілангу, 2 краплі лаванди, 3 краплі лайма;

• 1 крапля іланг-ілангу, 1 крапля кориці, 1 крапля імбиру, 1 крапля пачулі;

• Афродизіак: 5 крапель троянди, 1 крапля жасмину, 3 краплі ладану, 1 крапля сандалу, 5 крапель кедрової олії.

Після того, як ви визначитеся з ароматом, приступайте до створення нейтральної основи, яка допоможе створити справжні парфуми.

Тверді парфуми

Тверді духи створюються на основі базового масла (мигдальне, жожоба) та очищеного воску (без запаху). Дрібно натріть віск на тертці і розігрійте на водяній бані. Потім додайте тепле базове масло, добре перемішайте дерев'яною паличкою і додайте ефірну композицію в пропорції 1-3 краплі олії на 1 г базової суміші. Гарячу суміш розкласти по косметичних баночках.

Намного удобнее будет пользоваться твердыми духами, если придать им форму помады и поместить их в уже использованный пустой футляр. Для этого наберите смесь в шприц и после остывания поместите в холодильник. Когда смесь застынет, отрежьте носик шприца и выдавите столбик духов в футляр. Твердые духи готовы к использованию!

Масляные духи

Добавьте в базовое масло эфирную композицию из расчета 1 мл аромамасла на 9 мл базы. Отметим, что такие духи перед использованием должны настояться в течение трех-четырех суток.

Спиртовые духи

На спиртовій основі можна створити туалетну воду (10-15%), парфуми (15-20%) або духи (20-30%). Змішайте ефірні олії в зазначених пропорціях зі спиртом і поставте в темне місце. Протягом трьох-чотирьох тижнів кожні два-три дні струшуйте флакон.
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner