Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Густі і блискучі: як правильно доглядати за волоссям малюка

Густі і блискучі: як правильно доглядати за волоссям малюка

Міцні й густе волосся у дитини – мрія всіх батьків, і втілити її не так вже складно. Правильний щоденний догляд позбавить від безлічі проблем з волоссям, ніби випадання, перетину або збивання в ковтуни. Важливо враховувати, що у дітей до десяти років волосся ніжні, тонкі і еластичні. Вони слабші, ніж у дорослих, а шкіра голови тонше і не має жирової і кислотної плівок для захисту організму від хвороботворних бактерій. Дитячі волосся легше пошкодити агресивними засобами, тому вони вимагають більш дбайливого поводження і використання спеціальних шампунів, бальзамів і навіть гребінців.

Гребінець або гребінь

Гребінець впливає на швидкість росту і зовнішній вигляд волосся, адже вона масажує шкіру голови, посилюючи харчування і кровообіг. Вибирайте гребінець з натуральних матеріалів, щоб уникнути алергії і мікротравм шкіри. У неї повинна бути закруглена форма, негострі зубчики, щоб дитина не поранилася. Ще краще, якщо гребінців буде кілька.

Для короткої стрижки або густого волосся вибирайте масажну щітку, яку можна доповнити гребінцем з рідкісними зубцями. При цьому для довгого волосся ідеально підходить волосяна щітка з натуральним ворсом, не допускає електризацію пасм. Фахівці радять власникам рідкісних волосся використовувати гребінець з частими зубчиками, а власникам густих – з рідкісними.

Також можна використовувати гребінь з тупими кінчиками, який незамінний при позбавленні від вузлів на волоссі. В якості матеріалу найкраще підходять ялівець сибірський кедр – ці породи дерева володіють антисептичними властивостями і заспокоюють роздратовану шкіру. Підійдуть також кістяні або нейлонові гребені, які є гіпоалергенними.

Розчісуйте дитячі волосся акуратно і ніжно – це прискорить їх зростання і заспокійливо діє на нервову систему.

Час від часу промивайте гребінець і гребінь в теплій воді з милом.

Як правильно мити волосся

Мити волосся малюкові потрібно раз на тиждень, не частіше. Винятком може стати їх сильне забруднення або спека, і в таких випадках частоту процедур збільшують до двох разів на тиждень. В інші дні досить просто сполоснути голову дитини теплою водою.

Після миття краще відмовитися від сушіння феном або використовувати його тільки в «холодному» режимі, щоб не допустити перетину і ламкості волосся.

Для активного росту та здоров'я волосся використовувати такі прийоми:

• Мийте волосся малюка теплою водою – надто гаряча викликає перетин кінчиків. Для пом'якшення води прокип'ятіть її з содою – одна чайна ложка на літр води.

• Налийте краплю шампуню в долоню і рівномірно, плавними рухами нанесіть на шкіру голови. Так ви разбавите високу концентрацію хімічних речовин у засобі. Ще один спосіб – збити шампунь в руках до утворення пінки, яку потім наносять на волосся.

• Дві-три хвилини масажуйте шкіру голови подушечками пальців і добре змийте шампунь.

• Промокніть волосся теплим рушником, але не тріть. Ні в якому разі не розчісуйте вологі пасма – в такому стані волосся більш слабкі і їх можна легко вирвати.

• Після вечірнього миття ретельно просушіть волосся. Сон з мокрою головою може загрожувати дитині отитом.

Як вибрати дитячий шампунь

Уважно вивчіть склад шампуню. Зверніть увагу на рівень водневого показника (pH) – він повинен бути нейтральним (норма від 4,5 до 6). Перевищення норми може призвести до сплутування волосся.

Вибирайте миючий засіб з натуральними компонентами, в числі яких масла і екстракти рослин. Дитячий шампунь обов'язково повинен містити глюкозиди і бетаїн – пом'якшувальні гіпоалергенні речовини, не подразнюють шкіру голови і слизову оболонку очей. Для волосся благодатні похідні кокосового, оливкової або пальмової олій (дикаприловый ефір, октилдодеканол і каприловий тригліцерид), а також гліцерин, олеат гліцерину, сік алое.

Альтернативою хімічним сульфатів є рослинні лауретсульфосукцинат, лаурилглюкозид і кокоглюкозид. Ці м'які компоненти отримують з кокосового масла і глюкози.

У список нешкідливих інгредієнтів входять ксантанова смола, пектин з фруктів і водоростей, целюлоза, цетеариловий спирт, цетеарилглюкозид і стеарат сахарози.

Не купуйте дитині шампуні, підсилюють блиск і додають об'єм волоссю. Вони містять хімічні речовини, які ні до чого дитячим волоссям. На дорослі засоби по догляду можна переходити, коли дитині виповниться 12-13 років, і його волосяні фолікули вже повністю сформуються.

Чого не повинно бути в складі

У дитячому шампуні не повинно бути барвників, ароматизаторів з різким запахом, консервантів і агресивних біодобавок. Багато миючі засоби містять сульфати, і часто їх вказують у складі відразу після води. Чим ближче інгредієнт до початку списку компонентів, тим більше його в продукті.

Постарайтеся вибрати дитячий шампунь, що виключає:

• Синтетичні барвники. Їх позначають на етикетці як CI з номером. Такі канцерогенні речовини і алергенні для дитини;

• Парабени. Вони не дають косметиці зіпсуватися, але можуть накопичуватися в організмі дитини і привести до гормональних порушень;

• Віддушки. Багато є алергенними.

• Мінеральне масло. Воно утворює водовідштовхувальну плівку на шкірі голови. Крім вологи, воно здатне затримувати токсини і продукти життєдіяльності, які виводяться з організму. Така плівка порушує природне дихання шкіри і терморегуляцію, нерідко викликаючи у дітей пітниці і алергію.

• Силікони. Вони надають волоссю блиск і шовковистість, а шкірі – бархатистість. У той же час силікони утворюють на шкірі плівку, не пропускає кисень – це може викликати висип і подразнення.

• Гліколі. Зволожуючі токсичні і канцерогенні речовини, які можуть викликати порушення в печінці та нирках.

• Кокамид. Канцерогенний стабілізатор піни, який при накопиченні в організмі може викликати рак шкіри.

• Поліетиленгліколь. Речовина-загущувач, яке може викликати екзему, кропив'янку і гнійничкові висипання.

• Сульфати. Сушать шкіру і можуть викликати роздратування, а при тривалому використанні – спровокувати виникнення дерматиту і випадання волосся. При цьому сульфати вважаються найбільш небезпечними речовинами у шампуні, але саме завдяки їм він добре піниться і видаляє жир. Можуть накопичуватися у тканинах організму. Це особливо небезпечно для дітей, так як здатна призупинити їх природний розвиток.

Чим обполіскувати волосся

Ополіскувачі використовують після миття голови для зміцнення коренів і зростання волосся. Дітям краще всього підійдуть трав'яні настої (з кропиви, берези, шавлії, кореня лопуха або лепехи).

Також застосовуйте кислі ополіскувачі, які прискорюють відновлення кислотно-лужного балансу, живлять шкіру голови і волосяні цибулинки, роблячи волосся блискучими. Такі кошти видаляють з волосся залишки хімічних речовин від шампунів. В якості кислих ополіскувачів ідеально підходить слабкий розчин яблучного оцту.

Рецепти ополіскувачів

Відвар з коренів лопуха

• Залийте одну частину висушених коренів лопуха десятьма частинами окропу;

• Варіть 15 хвилин на слабкому вогні;

• Наполягайте відвар 2-3 години, після чого процідіть;

• Промийте розчином пасма і шкіру голови, промокніть волосся рушником.

Кислий відвар

• Одну столову ложку оцту або лимонного соку розбавте в літрі теплої кип'яченої води. Для довгого волосся варто збільшити пропорції;

• Для аромату і збільшення ефективності додайте в відвар свіжий сік імбиру, пару крапель олії жожоба або мигдалю.

• В яблучний оцет входять близько шістдесяти корисних речовин (вітаміни, кислоти, мікро - і макроелементи, амінокислоти, ферменти). Лимонний сік містить органічні кислоти, флавоноїди, ефірну олію. Однак враховуйте, що цей сік, як природний освітлювач, може трохи освітлити темне волосся.

Відвар насіння льону

• Три столові ложки насіння льону заваріть в двох - або трилітровій банці;

• Наполягайте відвар півдня, після чого процідіть і використовуйте.

Відвар цибулиння

• Залийте 25 г лушпиння цибулі 0,5 л окропу;

• Настоюйте 15 хвилин і процідіть.

Зміцнюйте волосся масками

Маски з натуральних компонентів сприятливо впливають і на дитячі волосся, і шкіру голови. Краще всього готувати їх в домашніх умовах. Як правило, в масках промислового виробництва багато хімічних речовин, які можуть агресивно вплинути на тендітні дитячі волосся.

Нанесіть маску дитині на коріння волосся, після чого укутайте голову поліетиленом і рушником. Це не тільки зміцнить структуру волосся, але і додасть пасмам блиск.

Рецепти масок

• Збийте вінчиком або міксером два яєчних жовтки в міцну піну. Втирайте її в шкіру голови та волосся дитини, а після висихання змийте і обполосніть відваром з кропиви.

• Прогрійте масло (наприклад, реп'яхову, оливкова, персикове, мигдальне, кокосова, лляна, персикове або жожоба) на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Нанесіть на волосся, розподіливши гребінцем, і змийте через годину з дитячим шампунем. Промийте волосся кілька разів.

• Подрібніть в блендері м'ясистий листок алое і нанесіть на волосся. Змийте через годину.

• Подрібніть помідор. Змастіть кашкою волосся і через півгодини змийте.

Як вибрати бальзам

Дитячим волоссям підходять натуральні бальзами органічних серій, абсолютно безпечні для здоров'я. Вони делікатно доглядають за пасмами, запобігають накопичення електростатичного заряду і сприяють кращому розчісування.

Як правило, такі засоби містять набір трав'яних екстрактів, які відновлюють баланс вологи та поживних речовин в волоссі і шкірі голови. Як і в шампунях для дітей, бальзами не повинно бути сульфатів, парабенів, силіконів або синтетичних барвників.

Нанесіть невелику кількість бальзаму на чисті вологі волосся, рівномірно розподіляючи по всій довжині. Змийте через пару хвилин.

Як полегшити розчісування

Розчісування дитячих волосся можуть полегшити спеціальні засоби – шампуні, спреї, олії, бальзами або рідкий шовк. Після їх застосування пасма не сплутується і добре вкладаються. Зазвичай на засобах з таким ефектом є позначка «легке розчісування».

Для этой цели хорошо подходят шампуни на основе натурального жидкого шелка, включающего в себя родственные волосам компоненты. Шелк также защищает пряди от негативного воздействия окружающей среды, ускоряет их восстановление и максимально увлажняет кожу головы.

Используйте щетки, которые массируют кожу. Если волосы длинные, прикасайтесь к ним очень аккуратно по направлению ото лба к затылку и обратно, а потом слева направо и наоборот. При этом одной рукой придерживайте пряди у основания, а другой расчесывайте кончики и проходитесь по всей длине волос.

Приділяти увагу волоссю дитини потрібно не рідше двох разів в день. А щоб волосся не истончались, як можна частіше залишайте їх розпущеним і не зловживайте тугими хвостиками або кісками. Це може порушити нормальне харчування і кровообіг шкіри голови і привести до випадання волосся.
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner