Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

🔴Вибираємо мийку на кухню

🔴Вибираємо мийку на кухню
Як вибрати мийку для кухні з точки зору економічності, дизайну і довговічності, з урахуванням розміру кухні і частоти користування? Давайте розберемося по порядку.

➡Крок 1. Виберіть форму і розміри

найправильніше перед походом в магазин насамперед визначитися з формою і розміром мийки для кухні.

✔Квадратні
Основні розміри: 50х50 см, 60х60 см.

Характеристика: комфортні для миття посуду, місткі, звичні, асортимент квадратних мийок найбільш різноманітний і по дизайну, і по функціоналу, і за розміром.

✔Прямокутні
Основні розміри: 55х50, 50х80, 50х100, 50х125 та ін.

Характеристика: зручні, підходять для вузьких стільниць, але майте на увазі, що прямокутні чаші, розташовані довгою стороною поперек стільниці бувають менш зручні в експлуатації.

✔Круглі
Діаметри: 45-51 див.

Характеристика: круглі раковини значно зручніше мити за рахунок відсутності кутів, вони ширшими прямокутних, але найчастіше не мають додаткових секцій.

Окремо виділимо нестандартні форми:

✔Трикутні (кутові) — ідеально підходять у випадку, якщо потрібно економити простір.
✔П'ятикутні і шестикутні — найсучасніша форма, утворена за рахунок бічних крил, місткі, можуть монтуватися в кутку чи вздовж стіни. Підходять для великих кухонь.

❗Оптимальна глибина чаші: 16-20 см – це золота середина, так як:
більш глибокі мийки будуть незручними – в процесі миття посуду доведеться нахилятися. Вони хороші тільки в тому випадку, якщо вам часто потрібно мити листи, набирати воду в глибоку тару і мити дуже великі каструлі;
мийки з глибиною чаші менше 15 см також незручні, так як з них розбризкується вода.
Дуже часто маленькі черепашки, які розміщують в маленьких кухнях, компенсують свій невеликий розмір глибиною чаші.

➡Крок 2. Порівняйте: нержавійку, кераміку і штучний камінь

Існують наступні види кухонних мийок:

✔Мийки з нержавіючої сталі
Характеристика: Мийки для кухні з нержавійки (хромоникелевого сплаву) – найбільш продавані. Вони добре вписуються в будь-який інтер'єр, недорогі, легкі і стійкі до корозії і механічних пошкоджень. Моделі з нержавіючої сталі бувають дзеркальними (полірованими), матовими і текстурованими, трохи шорсткими.

Порада: краще вибирати мийку з шорсткою поверхнею, так як подряпини на ній видно менше, але і коштують такі варіанти дорожче.

Мінуси:

раковини з нержавіючої сталі найбільш «гучні», але ви можете встановити біля дна із зворотного боку спеціальну шумопоглинальну підкладку;
нержавіюча сталь, особливо матова і дзеркальна, сильно дряпається.
Як вибрати кухонну мийку з нержавіючої сталі?

Як вибрати кухонну мийку з нержавіючої сталі
Вирушаючи в магазин, візьміть з собою магніт. Приклавши його до миття, ви зможете визначити якість матеріалу.
Чим легше і тонше мийка, тим вона швидше прийде в непридатність. Мінімально допустима товщина нержавійки – 0,12 мм, але такий варіант більше підійде для дачі або в разі, якщо ви рідко миєте посуд. Якщо ж ви хочете, щоб раковина служила довго і краще «сиділа» на стільниці, шукайте раковини з нержавіючої сталі товщиною 2-3 мм. Крім того, важкий змішувач можна встановлювати тільки на такий мийці.
Кухонні мийки з нержавіючої сталі бувають цельнотянутимі (виготовлені з 1 сталевого листа, тому шов не видно) і зварними (мають шов, а тому гірше за якістю).

✔Окремо виділимо емальовані мийки – вони дещо гірше за експлуатаційними показниками, ніж варіанти з нержавійки, погано сприймають ударні навантаження — з-за них може відколотися емаль, в результаті чого почнеться корозійний процес в сталевому підставі. В той же час вони бюджетны і можуть виглядати цілком симпатично, так що для дачного будинку навряд чи ви знайдете варіант краще.

✔Керамічні являють собою основу з фаянсу або фарфору з захисним емальованим шаром.
Емаль не окислюється і не дряпається, а також може бути виготовлений в різних кольорах і навіть малюнках. А ще ці мийки краще інших вписуються в класичні кухні, інтер'єри в стилі кантрі і ретро. Але вони на порядок дорожче, важче всіх інших мийок, не відрізняються стійкістю до ударів і вимагають професійного монтажу.

✔Зі штучного каменю, а точніше з гранітної крихти і акрилу (бувають також мийки з кварцового піску і штучного мармуру).
Такі раковини легкі в догляді, набагато менш гомінкі, ніж мийки з нержавіючої сталі, добре виглядають, зносостійкі, ударостійкі, можуть бути виконані в 10 кольорах, а значить можна підібрати раковину, близьку за кольором до стільниці.
Але і у них є мінуси – вони бояться гарячого, наприклад, розпечених сковорідок і фарбувальних продуктів зразок буряків. Крім того, коштують вони відносно дорожче.

➡Крок 3. Визначтеся, скільки секцій вам потрібно: одна чи більше?

✔З однією чашею, найпростіші – для маленьких робочих зон.
✔З двома-чотирма чашами – функціональні і місткі.
❗Порада: якщо з двох або трисекційні мийки вам не підходять з тих чи інших причин, купіть просто спеціальне відерце для миття овочів.

➡Крок 4. Виберіть мийку за способом монтажу – накладну, врізну, подстольную або вбудовану

вироби Класифікують і за способом установки. Моделі з нержавіючої сталі, каменю, кераміки або полімерів (як одинарні, так і подвійні) бувають:

✔Накладними — монтуються на тумбу за принципом кришки. Ідеально підходять для модульних меблів

✔Врізними — виступають над робочою поверхнею, монтуються безпосередньо в стільницю, для чого в ній заздалегідь вирізається отвір.

✔Вбудовуваними в рівень зі стільницею – рідкісний тип мийок, встановлюються вони тільки професіоналами і коштують дорожче.

✔Подстольными — вбудовані нижче рівня стільниці. Такий спосіб установки забезпечує гігієнічність і зручність в експлуатації, мийки виглядають красиво, але коштують дорожче інших;

➡Крок 5. Підберіть аксесуари

Сьогодні можна вибрати не тільки відповідну модель раковини, але і аксесуари для кухонної мийки. Це може бути: додатковий кран, фільтрувальний модуль для очищення і отримання питної води, а також діспоузер (електричний пристрій, подрібнювати залишки продуктів, що потрапляють в злив), автоматичний донний клапан, а також просто друшляки для подвійний мийки, дошки, відерця і сушарки.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner