Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Можна чи не можна: 10 прикладів найпоширеніших видів перепланування

Можна чи не можна: 10 прикладів найпоширеніших видів перепланування
Якщо плани облаштування вашого будинку стають більше, ніж просто косметичний ремонт, рано чи пізно ви неминуче зіткнетеся з проблемою перепланування. І ось тут може виникнути велика кількість питань, оскільки переробка вже обмежується законодавством і потрібно знати, що можна робити, а що не можна. Давайте розбиратися разом на конкретних прикладах.

✅Не можна

1. Порушувати міцність та стійкість несучих стін

Ретельно звіряйте з планом вашої квартири або будинку всі плани перепланування, щоб не торкнутися несучі стіни. Ризик порушити такі конструкції виникає не тільки при зносі або пошкодження несучої конструкції, але і при збільшенні на неї навантаження понад допустиму (така ситуація може виникнути при заміні легких перегородок на більш важкі, розміщенні додаткового обладнання в будинку тощо). Це робити ні в якому разі не можна, інакше ви ризикуєте піддати себе або інших мешканців великої небезпеки.

Є кілька критеріїв визначення несучої стіни: зовнішня стіна; стіна, що відокремлює сусідні квартири один від одного; стіна, що межує з сходовою кліткою. Крім того, несучі стіни від звичайних відрізняються товщиною. Завжди звіряйтеся з технічним паспортом квартири або будинку. На планах несучі стіни позначаються, як правило, більш товстими лініями або спеціально позначені штриховою лінією, як на картинці.

✅2. Задіяти загальнобудинкові комунікації

Ні в якому разі не можна зачіпати загальнобудинкові комунікації. Наприклад, ви хочете зробити у квартирі теплі підлоги. В такому випадку не дозволяється влаштовувати теплі підлоги з підігрівом від загальнобудинкових систем водопостачання та опалення, а також переносити радіатори в засклені лоджії і балкони.

Така заборона пов'язана з тим, що гаряча вода в системі водопостачання будинку використовується всім будинком, і якщо ви збільшите навантаження на мережу за рахунок свого теплої підлоги, це може призвести до зниження температури води в трубах і будинок буде прогріватися менше.

✅3. Демонтувати або порушувати вентиляцію, переносити газові труби і водяні стояки.

Крім того, що всі роботи з вентиляцією, газовими трубами і водяними стояками необхідно обов'язково погоджувати, не можна також перекривати доступ до інженерного обладнання (кранів, вентилів та ін). Будь-які види робіт, що тягнуть за собою порушення режиму роботи систем вентиляції, димо - і газовывода, а також будь-які порушення і погіршення параметрів роботи інженерно-технічного обладнання будинку або окремих його приміщень категорично заборонено.

У разі, якщо ви бажаєте об'єднати кухню з вітальні, але в кухні при цьому проведений газ, то це можна зробити тільки за допомогою дверного або віконного отвору, але ні в якому разі не можна об'єднувати такі приміщення відкритої аркою та іншими подібними конструкціями. У цьому випадку дозволяється тільки об'єднання житлової кімнати з кухнею, обладнаною електроплитою, як показано на фотографії.

✅4. Об'єднувати житлові та нежитлові приміщення, влаштовувати кімнати без освітлення або менше 8 метрів

Перепланування, результатом якої стане створення житлового приміщення площею менше 8 квадратних метрів, заборонена. Крім того, не можна робити житлові кімнати або кухню без доступу природного освітлення і без приладів опалення.

Збільшення нежитлової площі за рахунок житлової також заборонено. Так, наприклад, не можна збільшувати коридор за рахунок кімнати.

✅5. Переносити санвузол

Не можна розміщувати туалет, ванну або душову кабіну безпосередньо над житловими кімнатами і кухнями. Допускається розширення і перенесення санвузлів тільки в межах прилеглих додаткових приміщень, а саме - передпокоїв, коридорів, кладових і т. п.

Можна

А тепер про приємне. Будемо розбиратися з тим, що під час перепланування робити можна. Є ряд переробок, які вирішуються, але їх в будь-якому випадку необхідно погоджувати з відповідними інстанціями.

✔1. Прибирати стіни, які не є несучими

Ви можете робити все що завгодно зі стінами, які не є несучими. Такі стіни можна демонтувати, переносити, порушувати їх цілісність. Крім того, можна добудовувати нові стіни, але в межах допустимого навантаження на перекриття будинку. Таке навантаження прорахувати самому складно, саме тому необхідно звертатися до фахівців.

✔2. Об'єднувати кімнату з лоджією

Одна з найпопулярніших перепланувань - об'єднання лоджії і кімнати. Це робити можна, але необхідно обов'язково консультуватися з фахівцями, оскільки така переробка може призвести до дефіциту тепла в квартирах ваших сусідів. Крім того, як ви пам'ятаєте з попередніх пунктів, робити батарею на такому балконі можна, але ви цілком можете утеплити балкон і поставити туди електричний радіатор.

✔3. Розширювати санвузол, встановлювати джакузі

Дозволяється збільшувати площу санвузла за рахунок допоміжних приміщень (коридор, комора тощо), але не за рахунок кухні і житлових кімнат.

Джакузи можно устанавливать только с согласованием, поскольку такая ванна увеличивает нагрузку на плиты перекрытий в доме. 

✔4. Менять системы газо- и водоснабжения

Незначительные изменения систем газо- и водоснабжения возможны только с помощью соответствующих служб при условии наличия у них лицензии на такой тип работ.

✔5. Расширять жилое пространство

Если вы хотите увеличить площадь комнаты за счет нежилых помещений или кухни, это можно сделать, за исключением тех случаев, когда в кухне находится газовая плита. 
Це далеко не повний перелік видів перепланування, які можуть бути. Ми постаралися показати найпопулярніші з них і розібрати, що можна, а що не можна. Але перш ніж починати будь-яку перепланування, завжди консультуйтеся з фахівцями, щоб уникнути проблем, судових позовів і необхідності повертати все в попередній стан.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner