Екологічна епоха: як вибрати органічний дезодорант

Органічні дезодоранти відрізняються від звичних антиперспірантів складом. Для їх виготовлення використовуються натуральні компоненти, які нейтралізують запах поту і при цьому не завдають організму шкоди. Такі дезодоранти не тестують на тваринах, і вони безпечні для вагітних і годуючих жінок, а також людей, схильних до алергічних реакцій.
Небезпечні інгредієнти
Для того щоб вибрати натуральний дезодорант, необхідно знати, які інгредієнти не повинні бути в його складі.
• Алюміній і його похідні. Деякі вчені вважають, що солі алюмінію чинять негативний вплив на організм людини. Ці речовини закупорюють пори, тим самим блокуючи виділення поту. Накопичення солей алюмінію в організмі може призвести до набряклості, статевої дисфункції, хвороби Альцгеймера, збоїв у функціонуванні нирок та серцево-судинної системи, проблемами зі здоров'ям шкіри і волосся. За результатами деяких досліджень, сполуки алюмінію можуть викликати зміни в естрогенних рецепторах клітин грудей, що може бути одним з факторів ризику для виникнення раку молочної залози.
• Парабени. Найбільш поширеними консервантами синтетичного походження є парабени, які додають до складу дезодорантів. Найчастіше використовуються пропілпарабен, бутилпарабен, метилпарабен, етілпарабен. За ступенем шкідливості ці речовини прирівнюються до солей алюмінію, так як вони здатні збільшити ризик розвитку онкологічних захворювань. Крім того, у деяких людей ці добавки можуть викликати алергію у вигляді дерматиту і куперозу.
• Триклозан. Це потужна антибактеріальна речовина, властивості якого повсюдно використовуються в косметичній промисловості. Воно знищує не лише шкідливі бактерії, але і захисну мікрофлору шкіри. Його застосування може призвести до збою на гормональному фоні, дисфункції щитовидної залози і контактного дерматиту. Американська медична асоціація не рекомендує використовувати триклозан, так як він може підвищувати стійкість бактерій до антибіотиків.
• Пропіленгліколь. Це речовина знайома автомобілістам як антифриз. Його додають в дезодоранти в якості зволожуючого засобу. Якщо тривалий час використовувати препарати, що містять велику кількість цієї речовини, можуть постраждати нирки, їх робота буде порушена цілісність. В паспорті безпеки пропіленгліколю, опублікованими Національним інститутом гігієни і охорони праці (США), настійно рекомендується уникати контакту шкіри з цією речовиною, так як це може викликати подразнення очей і шкіри, проблеми з шлунково-кишковим трактом, головний біль, порушення діяльності центральної нервової системи.
• Аміни. Триетаноламін та діетаноламін включаються до складу дезодорантів як регулятори кислотності. Вони володіють кумулятивним ефектом – мають властивість накопичуватися в організмі. Аміни збільшують ймовірність виникнення пухлин, чреваті розвитком алергічних реакцій і збоєм роботи нирок.
• Тальк. Деякі види тальку є канцерогенними. Примітно, що тальк класифікується як канцероген тільки в тому випадку, коли він містить азбестові волокна. Кількісний вміст волокон тальку в косметичній продукції ніяк не регулюється, тому самостійно з'ясувати, чи містить азбестові волокна зазначений на етикетці тальк, споживач не зможе.
• Барвники. Деякі синтетичні барвники дозволені для використання в косметичній промисловості. Але барвники похідних кам'яновугільного дьогтю визнані канцерогенами і можуть викликати алергічні реакції.
• Фталати. Дані сполуки використовуються для того, щоб залишати приємний запах на шкірі як можна довше. Але при цьому вони впливають на роботу ендокринної системи, послаблюють дію тестостерону і можуть спровокувати безпліддя як у чоловіків, так і жінок.
• Спирт. Найчастіше спирт використовується в твердих дезодорантах. Він володіє яскраво вираженими бактерицидними властивостями, але може викликати сухість шкіри.
Дезодоранти-антиперспіранти, які містять перераховані вище компоненти, не просто усувають неприємний запах, а блокують потовиділення. Їх постійне використання може призвести до локальних набряків і гнійного запалення потових залоз. Дезодоранти з натуральних інгредієнтів набагато безпечніше для здоров'я. Вони не зупиняють потовиділення, але ефективно борються з неприємним запахом, не завдаючи шкоди здоров'ю.
Безпечний склад
До складу органічних дезодорантів входять:
• Природні компоненти з бактерицидним ефектом – ефірні масла м'яти, лимона, лаванди, які гальмують розмноження бактерій, запобігають появі неприємного запаху і володіють приємним ароматом. Масло чайного дерева є сильним антисептиком. Масла кокоса і жожоба зменшують потовиділення і швидко вбираються.
• Аррорут – натуральний крохмаль, що володіє властивістю абсорбувати піт, не забиваючи пори.
• Алуніт – мінерал, натуральний квасцовий камінь, що володіє терпким і антимікробною діями. Алуніт входить до складу більшості натуральних дезодорантів.
• Глина, сода, крохмаль. Біла глина і бентоніт мають абсорбуючі і дезинфікуючими властивостями. Кукурудзяний і рисовий крохмаль використовується в сухих дезодорантах.
• Кора дуба, шавлія та інші в'яжучі компоненти звужують пори і видаляють зайву вологу.
Алунитовый кристалНайпопулярнішим серед натуральних дезодорантів по праву вважається квасцовий камінь або алуніт. Цей багатофункціональний продукт не тільки позбавляє від запаху поту, але і бореться з акне, позбавляє від грибка і прискорює загоєння ран. Його антибактеріальну дію в десятки разів сильніше, ніж у будь-якого дезодоранту. У давні часи він використовувався в якості дезинфікуючого, подсушивающего і кровоспинний засіб.
Головні достоїнства дезодоранту-кристала:
• Натуральність;
• Багатофункціональність(великий спектр застосування);
• Безпека (галун впливають лише на зовнішній шар шкіри);
• Економічність (тривалий період експлуатації);
• Ергономічність (кристал поміщений в зручний футляр);
• Ефективність (діє краще штучного аналога);
• Не залишає слідів на одязі (має приємну текстуру, не залишає липкого відчуття на тілі);
• Відсутність запаху (не буде перебивати аромат парфумів);
• Універсальність (підходить як чоловікам, так жінкам);
• Не вимогливий до умов зберігання;
• Термін придатності не обмежений.
Дезодоранти-кристали або алуніти складаються з квасцов, що добуваються поблизу вулканів. За способом виробництва дезодоранти-кристали поділяються на два види – цілісні і плавлені. Цілісні обробляють вручну, вони володіють більш сильною дією, тому ідеально підходять для чоловіків. Щоб надати каменю зручну форму і згладити гострі грані, кристали обробляють за допомогою ручної або верстатній шліфування. Допускається наявність невеликих дефектів і тріщин в кристалі, що не впливає на зручність використання. Кристал дуже твердий, завдяки чому їм можна користуватися кілька років. Кращі дезодоранти такого типу виробляються на Філіппінських островах.
Структура плавлених кристалів однорідна, без тріщин і дефектів. Такий дезодорант має матову поверхню. Виробник на свій розсуд може урізноманітнити склад плавленого кристала натуральними добавками, що поліпшують якості кошти. Дезодорант на основі плавленого кристала має більш м'яку структуру, тому розчиняється швидше. Ефект від нього слабше, тому його краще всього використовувати людям з малоінтенсивним потовиділенням. Якщо цільний дезодорант-кристал може мати округлу форму, то плавлений найчастіше випускається у формі спрею або стіка.
Особливості застосуванняАлуніт необхідно наносити на чисте тіло бажано відразу після прийняття душу. Камінь може накопичувати в собі природний запах тіла, тому бажано змити всі забруднення перед застосуванням з допомогою мила або гелю для душу. Так як алуніт є водорозчинним мінералом, перед нанесенням потрібно трохи намочити шкіру або сам камінь.
Незважаючи на природне походження кристала, один з компонентів дезодоранту викликає суперечки у користувачів. Мова йде про алюмокалиевом сульфате, який входить до складу квасців у вигляді солі. Скептики стверджують, що алюміній у вигляді солі негативно впливає на організм і може викликати ряд серйозних захворювань.
Серед недоліків кристалічного дезодоранту користувачі називають сумнівну ефективність. Багато очікують від цього кошти повного блокування потовиділення, але важливо розуміти, що кристал блокує тільки запах поту і не дає розвиватися бактеріям. Люди з гіпергідрозом не відчують ефект від алунита в повній мірі.
Як самостійно зробити натуральний антиперспірант
Натуральний дезодорант можна підібрати на свій смак в інтернет-магазині. Безпечне засіб від запаху поту також можна приготувати самостійно в домашніх умовах.
Крем-дезодорантВам знадобляться:
• 3 чайних ложки харчової соди;
• 2 чайні ложки масла какао або кокосового масла;
• 2 чайні ложки крохмалю;
• 2 капсули вітаміну Е;
• Дві-три краплі улюбленого ефірного масла.
Змішайте всі інгредієнти, крім вітаміну Е та ефірної олії, у керамічному посуді і поставте в мікрохвильову піч на хвилину, щоб розтопити масло. Потім проколіть капсули з вітаміном Е і вилийте в суміш. Додайте ефірне масло. Перекладіть масу в миску, щільно закрийте кришкою і поставте в холодильник на 2-3 години до повного застигання.
Антиперспірант спрейВам знадобляться:
• 60 мл дистильованої води;
• 10 крапель антибактеріального ефірного масла чайного дерева, лимона, лаванди, ялини);
• 2 чайні ложки спирту.
Розведіть ефірне масло в спирті. Отриману суміш з'єднайте з водою і перелийте в пляшку з пульверизатором. Гарненько струсіть. Зберігати такий дезодорант необхідно в темному місці не більше місяця.
Антиперспірант-пудраВам знадобляться:
• ¼ Склянки соди;
• ¼ Склянки кукурудзяного крохмалю;
• 5 крапель улюбленого ефірного масла.
З'єднайте всі інгредієнти, ретельно перемішайте і пересипте засіб у суху баночку. Дайте пудрі настоятися два дні, після чого нанести на суху шкіру.
Дезодорант-пастаПриготований в домашніх умовах дезодорант-паста не тільки захищає від запаху поту, але і доглядає за шкірою.
Вам знадобляться:
• ¾ Склянки соди;
• ¾ Склянки картопляного крохмалю;
• 4 столові ложки нерафінованої кокосового масла;
• 10 крапель улюбленого ефірного масла.
Змішайте соду і крохмаль, розтопити на паровій бані кокосове масло, з'єднайте з ефірним маслом. Змішайте всі компоненти і ретельно перемішайте. Наносити таку пасту рекомендується на чисту і суху шкіру, а засіб зберігати в щільно закритій скляній банці.
Твердий дезодорантПри бажанні дезодорант у формі стіка також можна виготовити в домашніх умовах.
Вам знадобляться:
• ⅛ Склянки соди;
• ⅛ Склянки картопляного крохмалю;
• 1 столова ложка бджолиного воску;
• 2,5 столових ложки кокосового масла;
• 10 крапель улюбленого ефірного масла.
Змішайте соду і крохмаль. Розтопіть на водяній бані бджолиний віск і кокосове масло. Додайте в отриману суміш ефірне масло. Змішайте інгредієнти і помістіть суміш у порожню упаковку дезодоранту-стика або розкладіть по силіконових формочках. Дайте антиперспиранту застигнути і наносити на чисту шкіру в невеликій кількості.