Як правильно вибрати фарбу для волосся?

Фарбування волосся жінок спонукають різні причини: хтось вважає, що рідний колір волосся – жорстока жарт природи; інші, жага змін в іміджі, наважуються на експерименти із зовнішністю. Ще викликають зміну кольору досить похмурі фактори: сивина й негаразди на особистому фронті. «Ось, він побачить мене в шикарній сукні, на підборах, з новою зачіскою і заніміє від захвату, впаде на коліна і, робея, попросить руки!» Знайомий хід думок, чи не так?
В загальному, який з факторів не став вирішальним, – підсумок тут однаковий. І незадоволені природним кольором волосся, і спраглі утерти ніс колишньому, і рано і недоречно посивілі, стикаються з одним і тим же питанням: «Як правильно вибрати фарбу для волосся?» Відповіді слідують.
Якими бувають фарби для волосся?
Знання цього аспекту, безсумнівно, допоможе зробити грамотний вибір.
Умовно всі фарби для волосся можна розділити на чотири групи: відтінкові, полустойкие, стійкі й знебарвлюючі . Тепер, щоб нікого не плутати, ми детально розглянемо кожен вид.
Відтінкові кошти
Палиця о двох кінцях: такі барвники самі безпечні і найменш стійкі. Ні сліду аміаку тут, звичайно ж, немає. Тому і фарбують вони поверхово, в буквальному сенсі цього слова. Речовини діють лише на лускатий шар волосся, не зачіпаючи його внутрішню структуру. У результаті вже після 6-8 миття голови, вся краса змиється.
Табу
Утриматися від використання таких барвників слід, безумовно, власницям сивини. Тут можливі непередбачувані результати.
Пригадується історія з особистого досвіду. Приятелька вирішила підфарбувати відтіночним засобом свого цивільного чоловіка, власника благородної сивини на скронях. В результаті сиве волосся придбали фіолетовий відлив, і чоловічий гнів став безмірний.
Також настійно рекомендуємо ухилитися і марив про кардинальну зміну кольору волосся. Якщо ви брюнетка, а мрієте здобути шевелюру, як у Собчак, відтінкові барвники, на жаль, не вихід.
Кому підходить?
Переважно відтінкову фарбу вибирають дами, які бажають надати волоссю більш глибокий тон. Крім того, подібні засоби використовують і для збереження кольору фарбованого волосся. Ось, наприклад, Wella CF ASID NEW дозволяє зберегти яскравість кольору в проміжках між фарбуваннями стійкими засобами. До речі, ця відтіняюча серія додатково забезпечує волосся розкішним блиском!
Полустойкие фарби для волосся (безаміачні)
В народі такі барвники також іменують щадними. Правдивий цей завидний титул? Так точно.
Фарби, що ввійшли в цю групу, також можуть похвалитися відсутністю аміаку. Цей факт одночасно і перевага, і недолік. Такі барвники в середньому змиваються через місяць-півтора, але в той же час дбайливо впливають на волосся.
Табу.
Якщо кількість сивого волосся перевищує позначку в 50%, безаміачні фарби – вам не помічник.
Крім того, як і у випадку з відтінками, жінкам, що мріють про радикальну зміну кольору, варто вибрати інший спосіб.
Кому підходить?
Ідеальний варіант – дівчина з попередньо пошкодженими волоссям. В її наміри входить змінити колір на один тон, остаточно не зіпсувавши шевелюру. Також на барвники слід звернути увагу всім, хто хотів би підкреслити глибину наявного кольору, надавши волоссю природний блиск.
Безліч позитивних відгуків у безаммичной фарби from Мілан. FarmaVita B. Life Color примітна своїм компонентом, аргановою олією. В результаті фарбування, відновлюючи структуру волосся, стає.... корисним. Саме так. Крем-фарба, чудово справляються зі своїм основним завданням – цветоизменением, при цьому запобігає випаданню волосся і омолоджує їх. А ще B. life Сolor притаманний приголомшливий фруктовий аромат!
Підсумовуючи розмову про полустойких барвниках, не можна не згадати ще про одну серії, MATRIX Color Sync. Чим же вона хороша?
Одностайним громадською думкою. Відвідувачки Irecommend.ru найбільшого сайту відгуків, перебувають у захваті від отриманих результатів. Рідко про який крем-фарбу можна прочитати стільки ж хвалебних коментарів.
Продукція допомагає вирівняти пористі ділянки волосся, що сприяє рівномірному фарбування. Так як Колор Синк дозволяє тонувати волосся без осідання барвника на окремих ділянках, вона абсолютно нешкідлива. Ну, а волосся після фарбування стають м'якими, наче шовк, вони блищать, подібно діаманту.
Стійкі (перманентні) фарби для волосся
Це вже важка артилерія. Але все не так безнадійно, як може здатися на перший погляд.
Перманентні фарби більш стійкі, впливаючи на волосся, вони проникають в їх внутрішні шари. У процесі фарбування відбувається заміщення натурального пігменту, що міститься у волоссі, штучним.
Але шкода легко мінімізувати. Зробити це можна, віддавши перевагу перманентної крем-фарби з професійної серії. Порівняно з мас-маркетовской продукцією, в барвниках, призначених для салонів, збільшено кількість корисних компонентів.
Ось, приміром, італійська Farmacolor від FarmaVita – справжня скарбниця природних речовин. Крем-фарба містить плоди середземноморського чагарнику Маквіс, безсмертника, евкаліпту, полину, кропиви дводомної, а також масло розмарину. Подібні інгредієнти забезпечують волоссю воістину королівський догляд, належним чином живлячи їх і захищаючи.
Велика кількість натуральних компонентів – не єдина перевага крем-фарб з професійної серії. Інший важливий нюанс – відсоток аміаку тут знижений. Але і на цьому список надбань не закінчується. Так звані «перукарні» фарби для волосся продаються без окислювача, який потрібно придбати окремо. Зараз пояснимо, чому це добре.
Всі фарби, асортимент супермаркетів і магазинів побутової хімії, укомплектовані окислювачем з височенним вмістом перекису водню – 9-12% . А, набуваючи професійні засоби, ви можете взяти оксидант, потрібний тут і зараз. Як показує практика, у багатьох випадках достатньо 3% або 6% розчину.
Табу.
Якщо волосся сильно пошкоджені, доцільніше віддати перевагу безаммиачным або відтіночним фарбам, принаймні, поки не підлікуєте багатостраждальну шевелюру. Те ж саме відноситься до дамам, які прагнуть лише незначно змінити колір (на тон) або надати волоссю більш насичений відтінок.
Кому підходить?
В першу чергу, звичайно ж, власницям сивини. Перманентні фарби справляються з маскувальною функцією на 100%. Жодної сивої волосини!
Крім того, стійкі барвники можуть кардинально змінити колір волосся, дозволяючи, наприклад, шатенкам стати рудими, блондинкам – брюнетками і т. д.
На завершення, варто згадати про те, що навіть при частому митті волосся, перманентні фарби не змиваються. Звідси плавно випливає наступна вимога: для підтримки рівного кольору потрібно щомісяця підфарбовувати коріння.
До речі, повертаючись до розмови про зрілість волосся, не можна не згадати Igora Royal Absolutes, розроблену Schwarzkopf Professional . Крем-фарба рекомендована, в першу чергу, волосся з будь-яким % вмістом сивини. А ще формула продукції збагачена корисними компонентами. Протеїни рослини Moringa Oleifera, немов особистий охоронець, захищають волосся від атмосферних забруднень і UV-випромінювання, а комплекс BIOTIN-S заповнює порожнечі всередині волосся, стимулюючи їх ріст. Одним словом, це ж Шварцкопф!
Знебарвлюючі барвники для волосся
На війні всі засоби хороші. А як ще можна назвати щоденну боротьбу за красу, здійснювану жінками? Так от, якщо порівнювати дівочі хитрощі з військовими ходами, знебарвлюючі барвники – це танки, могутні і грізні. Інакше кажучи, вони представляють найбільш сильну групу барвників.
Блондувальний порошок і пудра для знебарвлення – ось вони, ефективні способи знайти білявий колір волосся.
Діють такі барвники наступним чином: цілеспрямовано вичищаючи з волосся природний пігмент - меланін, вони дозволяють заповнити коном фарби утворилися порожнечі.
Щоб зменшити шкідливу дію, у більшість обесцвечивающих барвників додані кондиціонуючі добавки. Наприклад, такі доглядають компоненти містяться в пудрі Ultra Blond De Luxe, пропонованої ESTEL Professional. Крім того, до складу продукції також входить і антисептик бісаболол, надає протизапальну дію.
Помилково вважати, що блондирующие препарати незамінні тільки при освітленні волосся. Також їх використовують, як допоміжний апарат, при креативному фарбуванні, а також при мелірованії.
Загалом, без них у перукарському мистецтві ну ніяк не обійтися! А останні наукові досягнення дозволяють істотно мінімізувати шкоду, що наноситься волоссю. Низка компаній пропонує освітлюючі креми, діючі куди м'якше, ніж звичні блондирующие пудри і порошків. Тут, у першу чергу, варто виділити Color System CREAM-V від італійського виробника Helen Seward. Цей крем з антижелтым ефектом, створений на основі рідкого парафіну, делікатний, але ефективний, дозволяючи освітлити волосся до 7 тонів.
Також в Інтернеті безліч позитивних відгуків і про крем Wella BLONDOR . До складу препарату входять ліпіди, що захищають волосся від втрати вологи.
Табу.
Якщо кількість волосся залишає бажати більшого, а якість – кращого, настійно рекомендуємо утриматися від знебарвлення. Негативний вплив можна скоротити, але, на жаль, не на 100%.
Кому підходить?
Англійські вчені вважають, що незаміжнім дівчатам «на виданні». В результаті недавнього дослідження вони дійшли висновку: найчастіше одружуються все ж на блондинок. Іншими словами, якщо вам здається, що чоловічої уваги недостатньо, може, пора змінити колір волосся?
Вибираємо оптимальний колір волосся
Якщо ви ще не до кінця визначилися з бажаною тоном, нижченаведені рекомендації, думаємо, допоможуть.
Новачкам, вперше зважилися на фарбування, бажано використовувати відтінкові або полустойкие кошти. У цьому випадку, якщо новий колір доведеться не до смаку, повернення до «колишньому» настане швидше. Тут, правда, є свій нюанс: на темному волоссі результат не буде особливо помітний. Так що цей спосіб слід взяти на озброєння лише світловолосим жінкам.
Наступна порада – віковий. Темний колір, на жаль, візуально додає роки. Тому жінкам, які переступили «бальзаківський вік», переважно вибрати світлий відтінок. Проте, тут, як і в багатьох сферах життя, важливо не перестаратися. Занадто світлі тони можуть зіграти злий жарт – колір обличчя буде виглядати нездоровим.
Щоб цього не сталося, краще прийняти деякі заходи заздалегідь, наприклад, довіритися всемогутнього Інтернету. В мережі є спеціальні і, що важливо, безкоштовні програми, які допоможуть підібрати колір, який підходить саме вам. Нічого складного: завантажуєте фото і «приміряєте» різні зачіски, немов плаття в магазині.
Якщо всесвітній павутині ви з якихось причин не довіряєте, наступний спосіб вже взято з офлайну. Відправляйтеся в магазин, де продаються перуки, і, перемірявши всілякі варіанти, ви побачите, який колір створений спеціально для вас.
І, нарешті, тим, хто часто червоніє або схильна до алергічних реакцій на обличчі, варто утриматися від будь-яких червоних відтінків. Інакше в хвилини хвилювань і життєвих негараздів можна походити на стиглий помідор.
P. S або як зробити колір більш стійким, а волосся - здоровіше?
Отже, вітаємо вас із тим, що оптимальний колір фарби нарешті обрано. Що ж далі? Для початку всього лише прочитати наступні рекомендації.
Якщо ваші волосся - володарі сильно посічених кінчиків, аж ніяк не завадить підстригтися. Пошкоджене волосся інтенсивніше всмоктують фарбу, тому колір може вийти яскравіше, ніж потрібно.
Думається, всі неодноразово чули, що слід фарбувати лише немите волосся. Але мало кому відомо – чим викликане таке вимога. Так от, це потрібно для мінімізації шкоди: натуральний жир, вироблений сальними залозами, - досить ефективний захист для волосся.
Третій рада тісно пов'язаний з попереднім. Волосся повинні бути немитими, але вільними від засобів стайлінгу. Нехай лаки і муси трохи відпочинуть!
На завершення - невеликий секрет, який допоможе зафіксувати колір, зробивши його більш стійким, і в той же час максимально скоротить шкоду від барвника. У тих, хто після фарбування миє голову шампунем-стабілізатором, колір насиченішим, а волосся здоровіше! Принцип дії наступний: продукт, зупиняючи окислювальні процеси в структурі волосся, таким чином, закріплює колір. Крім того, у цих шампунях містяться компоненти, що перешкоджають вимиванню барвника, а також безліч вітамінів. Стабілізатори кольору пропонують компанії ESTEL Professional, Helen Seward та Wella.
Как сохранить здоровье окрашенных волос?
Все просто: бережно к ним относиться. Сейчас расшифруем.
- Солнечные лучи, пересушивая окрашенные волосы, а также изменяя их цвет, поступают явно не лучшим образом. Но выход есть: пребывая на пляже, следует закрывать волосы либо пользоваться солнцезащитными средствами, например MEDITER SUNCARE от Helen Seward. Продукция, между прочим, сделанная в Италии, блокирует воздействие свободных радикалов, защищая волосы от УФ-лучей. Кроме того, средства серии интенсивно питают волосы, насыщая их витаминами, а также облегчают расчесывание.
- Соблюдать осторожность тем паче следует и при ежедневной укладке. Выкидывать фен (утюжок/плойку) не нужно, это уже крайность, но, вот, термозащиту на волосы наносить стоит обязательно.
- Можем порекомендовать спрей Estel AIREX . Продукт надежно защищает волосы от высоких температур, неизбежно сопутствующих фену и плойке. Но это еще не полезные характеристики. Спрей, кроме того, делает волосы мягче и придает им красивый блеск.
- Для окрашенных волос предпочтительнее использовать специальную косметику.
- До речі, в ідеалі, якщо шампунь і кондиціонер від того ж виробника, що і фарба. У цьому випадку інгредієнти, що входять до складу фарби і косметики, що доповнюють один одного, - тим самим ефект зростає.