Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Ритм шкіри

Ритм шкіри

Хронобиология являє собою одну з активно розвиваються областей сучасної науки. Дійсно, сьогодні широко відомо, що різні важливі функції шкіри людини знаходяться під впливом періодичних змін, біоритмів. Пристосовуючись до потреб організму в залежності від оточення, в основному в 24-годинному періоді, біологічні ритми висувають на перше місце різні функції шкіри, захисні — вдень і відновні — вночі. Знання цих ритмів може допомогти вам, зокрема, краще зрозуміти проблеми клієнтів.

Що таке хронобиология?

Хронобиология — це наука, яка вивчає біологічні ритми, регулярні і спонтанні природні явища, яким підпорядковуються живі організми. Ці біоритми відносяться до основних властивостей живої матерії, вони встановлюють даний програмування часу і керують основними функціями людського тіла: метаболічними, нервовими, ендокринними, шкірними. Таке регулювання дозволяє організму адаптувати до свого способу життя різні періодичні і прогнозовані зміни, що розгортаються в 24-годинному періоді. Розрізняють два типи біоритмів:

Добовий ритм, керований чергуванням день — ніч. Він активується і контролюється світлом.Циркадний ритм (по латині circa — навколо dies — день), змінюється в залежності від часу дня, але менш відчутний при світлі. Людина більшою мірою підпорядковується циркадним ритмом, ніж добовим. Він також чутливий до річної періодичності, що відзначається зміною сезонів.

На рівні шкіри

Одна клітина не може виконувати одночасно функції — потреби в енергії були б занадто значними. Велика частина клітинної активності організму, тому запрограмовано за часом і відповідає циклічній організації, заснованої на циркадних ритмах і чергування дня і ночі (добовий ритм).

Шкіра і, зокрема, епідерміс, і особливо роговий шар повинні забезпечувати підтримання необхідного рівня вологості і захист від агресій навколишнього середовища.

Ніч. Клітини переважно здійснюють функції регенерації і відновлення. Йдеться про реконструкції елементів, складових епідерміс, — корнеоцитів, NMF, гідроліпідної плівки і міжклітинної сполучного речовини — для того, щоб він міг виконувати роль захисного бар'єру днем. Під час сну агресивний вплив навколишнього середовища зведено до мінімуму, м'язова активність низька, органи функціонують уповільнено, і шкіра може повністю присвятити себе відновленню пошкоджень, отриманих протягом дня. Серед механізмів відновлення шкірного бар'єру можна перерахувати:

- секрецію пластинчастих тіл, багатих ліпідами;

- підвищення синтезу епідермальних ліпідів, які борються з сухістю шкіри;

- вироблення цитокінів і факторів росту;

- підвищення ДНК епідермісу;

- відновлення рівня кальцію, зміненого в результаті агресій.

День. Шкірні клітини беруть на себе функції захисту перед обличчям зовнішніх агресій, таких як сонце, холод, вітер, забруднення навколишнього середовища, стрес, спосіб життя... Існують три захисні функції:

. Механічна захист забезпечується трьома шарами, складовими шкіру — епідермісом, дермою і гиподермой, які забезпечують її міцність, пружність, еластичність і відіграють роль амортизатора по відношенню до внутрішніх органів.

2. Хімічна антибактеріальна та імунний захист забезпечується роговим шаром, гідроліпідної плівкою поверхні, клітинами Лангерганса і дермою.

3. Фотопротекція в основному здійснюється на рівні епідермісу.

Протягом дня акумуляція внутрішніх і зовнішніх стресів сприяє вивільненню токсинів, які порушують нормальне функціонування клітин і погіршують якість тканин підтримки. Щоб шкіра перебувала в гарному стані все час, необхідний цикл нічний регенерації, отже, важливо спати достатню кількість часу і в хороших умовах.

Кілька прикладів біоритмів шкіри:

- Клітинне оновлення в два рази активніше вночі, ніж вдень. Воно досягає свого максимуму через 2 години, а мінімуму — близько 13 годин;

- Мікроциркуляція шкіри найбільш інтенсивна між 23 і 4 годинами і найменш активна між 12 і 16 годинами. Надходження поживних речовин і виведення токсинів краще всього відбуваються, отже, в середині ночі;

- Проникність шкіри більш виражена в кінці дня і вночі, ніж вранці;

- Утворення шкірного жиру досягає максимуму в 13 годин і мінімуму в 4 години. Тоді як активність сальних залоз максимальна в 14 годин і мінімальна — у 6 годин.

Хронобиология і продукти по догляду

Знання біологічних ритмів представляє, очевидно, інтерес для косметолога, оскільки воно дозволяє оптимізувати ефективність продуктів по догляду по відношенню до природним циклам шкіри. Це стає ще більш важливим з віком, коли в шкірі погіршуються природні процеси відновлення. У своїх гамах косметичні лабораторії пропонують продукти для денних та нічних відходів, активні речовини яких чудово доповнюють один одного і допомагають шкірі виконувати її функції.

Денні відходи

Крім активних речовин, специфічних для потреб певного типу шкіри, денні відходи містять речовини, що сприяють захисту шкіри від зовнішніх агресій. Їх захисні та плівкоутворюючі властивості запобігають дегідратацію епідермісу. З метою захисту шкіри від фотостаріння денні догляди також часто містять у своєму складі сонячні фільтри.

Деякі основні плівкоутворювальні і захисні активні речовини:

Вазелін відноситься до сімейства вуглеводнів, діє як захисник мембран на поверхні шкіри.

Рослинні олії, одержувані з жожоба, паростків пшениці, ослинника, авокадо, сафлору, кунжуту, макадамії, огірочника мають поновлюючими, поживними властивостями і запобігають дегідратацію.

Масло сального дерева містить основні жирні кислоти з поживними і захисними властивостями, особливо проти еритема, викликаних перебуванням на сонці.

Сквалены, одержувані з жиру печінки акулячих (акул, палтуса), і також входять в сімейство вуглеводнів. Вони мають пом'якшувальний властивостями.

Основні жирні кислоти, що походять з різних рослинних масел, мають велике значення для хорошого функціонування більшості органів і сприяють цілісності рогового шару. Найбільш використовуваними в косметології є линолиновая і лінолева кислоти (ослинник, арганія, огірочник, мускатна троянда).

Вечірні відходи

Предназначены для воздействия на кожу, не подвергающуюся внешним агрессиям; вечерние уходы используют максимальную проницаемость кожи, свойственную ночному периоду, чтобы снабдить ее большим количеством активных веществ. Они часто находятся в инкапсулированной форме для того, чтобы постепенно оказывать действие, способствующее процессам регенерации и восстановления клеток. Это драгоценные союзники в борьбе против кожного старения.

Некоторые основные реструктурирующие вещества:

Кераміди — ліпідні речовини, що відіграють важливу роль у збереженні цілісності і герметичності рогового шару, також вони впливають на регуляцію рівня зволоження епідермісу;

Основні жирні кислоти рослинних олій (соя, соняшник, арганія, ослинник) беруть участь у реставрації епідермального бар'єру.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner