Що повинно бути на кожній ділянці: 5 основних правил планування саду.

Як створити сад своєї мрії? Як розмістити в ньому всі рослини, що запланували? І все треба розміщати? Як не упустити щось важливе? У розбивки саду теж є свої правила. Ми з задоволенням розповімо вам про них
Ви побудували будинок. Навели порядок на території. Пора задуматися про сад. Але перш ніж його планувати, визначитеся з функціональністю саду: буде це місце для спокійного, споглядального відпочинку, або він потрібен вам як джерело плодів і ягід для всієї родини. «Танцювати» починайте саме від цього.
Ландшафтні дизайнери підрозділяють планування саду на два основних стилю: геометричний і природний. Геометричний передбачає посадки в певному порядку. Природний — так, як вони ростуть у природному середовищі.
Другий тип більше підходить для саду, який повинен, на ваш погляд, виглядати як хаотичні зарості. Змішання цих стилів часом дає чудовий результат.
1. Сплануйте сад по картинках
Щоб мати більш-менш чітке уявлення про те, яким буде ваш сад, попрацюйте над ландшафтної папкою.
Її можна створити в електронному вигляді і накидати туди картинки з плодовими деревами, квітучими чагарниками, красивими доріжками, які вам сподобалися, а потім вибрати саме те, що ви хочете. Складіть план саду і дачної ділянки.
2. Чагарники завжди потрібні
Незалежно від того, який тип саду у вас буде, посадіть по периметру чагарникові, приблизно в метрі від паркану. Візуально вони будуть згладжувати прямі лінії будинку і забезпечать плавний перехід від прибудинкової території безпосередньо до саду.
3. Садіть з півдня на північ
Будь сад передбачає рослини різної висоти. Плануйте їх висадку з півдня на північ: на півдні — найнижчі, далі все вище. Найвищі — на північній стороні.
Наприклад, якщо у вас ягідно-фруктовий сад, починаєте з полуниці або аґрусу, закінчуєте яблунею і грушею. Посередині можуть рости вишня, слива.
Наша думка:
— Для планування фруктового саду слід врахувати ще кілька особливостей.
1. Якщо ви садите його замість колишнього, то дотримуйтесь сівозміну. На місці старої яблуні нова ростиме дуже погано.
2. Звертайте особливу увагу на сусідство насаджень: рослини можуть бути несумісні. У такому випадку обидва будуть марніти, замість того, щоб радувати вас своєю красою.
3. Ретельно продумайте місце посадки кожного чагарники і дерева. Сад закладається один раз на багато років.
При посадці враховуйте швидкість і обсяг розростання насаджень. Виривати з землі вже плодоносна рослина, прорідити посадки, це як різати по живому.
4. Зверніть недоліки в переваги
Обратите особенности участка в свою пользу. К примеру, если на нём грунтовые воды расположены очень близко, есть смысл отдать предпочтение кустарникам. Многие кустарниковые цветут очень долго и красиво и вполне могут заменить вам цветник.
Наше мнение:
— Естественные неровности территории вашего будущего сада — это его преимущества. Особенно если вы предпочитаете ландшафтный стиль оформления. Впадину превратите в водоём — пруд или мини-бассейн для малышни, дно которого можно оформить как мозаику из разных плиток. Склон оформите в виде террасы или сада из камней. Ваш сад станет эксклюзивным.
5. Не отпугивайте союзників
Не отпугивайте від саду птахів та корисних комах допоможуть вам боротися з садовими шкідниками без застосування отруйних хімікатів. До того ж у такому саду ви будете відчувати повне злиття з природою.
Завершальним акордом оформлення вашого саду стануть садові скульптури, декоративні контейнери, ліхтарики. Можливо, альтанка, обвита плющем, фонтан.