Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Топ-7 правил щодо вибору кухонних меблів

Топ-7 правил щодо вибору кухонних меблів

Кухня — це особлива кімната. Тут можна не тільки готувати, але і влаштовувати затишні сімейні вечори, дружні чаювання, обмінюватися новинами після робочого дня. Тому дуже важливо створити комфортне та функціональну обстановку, яка буде радувати красою і зручністю. Отримати бажаний результат допоможуть поради фахівців з дизайну.

Визначте головну функцію кухні

Як не дивно, іноді кухня може не використовуватися для готування їжі. Хтось не вміє готувати, хтось не любить, кому-то колись, тому кухня цілком може обійтися без безлічі «примочок», необхідне кожній господині. Зате в такому випадку можна виділити більше місця для обіднього столу і комфортних крісел, обійтися без безлічі шафок і поличок, залишивши лише кілька необхідних. І звичайно, дизайн тут виходить на перше місце.

У разі, якщо господиня готує в основному за допомогою бытовойтехники, на кухні має бути достатньо розеток для підключення і місця для самих приладів. Тут гарним варіантом стане вбудована побутова техніка, яка не впадає в очі і не створює відчуття захаращеності.

Виберіть стиль

Забудьте про нудних типових кухнях, адже ви можете вибрати будь-який стиль: класика, модерн, кантрі, хай-тек, мінімалізм. Кожен стиль має свої плюси і мінуси, тому в першу чергу орієнтуйтеся на свої уподобання.

  • Класика — стиль, для якого характерні елегантність, простота форм і витонченість. Цей стиль ніколи не виходить з моди, і якщо ви цінуєте розумний консерватизм і функціональну простоту, класика — саме те, що вам потрібно.
  • Модерн — сучасний стиль, в якому на перше місце виходить лаконічність, функціональність і простота форм. В кухні-модерн використовується підкреслено сучасні меблі та побутова техніка. Також для цього стилю характерні світлі, спокійні тони.
  • Кантрі — це затишний сільський стиль, в якому краса чудово поєднується з функціональністю. Тут на перший план виходить природна простота: дерев'яні меблі, лляні штори і скатертини, глиняний посуд. Одна умова — для нього потрібно багато місця, тому кантрі-кухні зазвичай роблять у великих просторих квартирах або будинках.
  • Хай-тек — стиль, який сподобається шанувальникам сучасних рішень. В оформленні таких кухонь використовуються метал, скло, пластик, інтер'єр виконується в мінімалістичному стилі, всі лінії — чіткі і прямі. Комусь вони можуть здатися надмірно футуристичними, але в цілому кухня хай-тек виглядає чудово.

Вибирайте правильну колірну гаму

Кольорове оформлення — не менш важливий момент, ніж вибір меблів. Головна складність — створити гармонійне і приємне для очей поєднання кольорів. Якщо ви не впевнені в собі, можна звернутися до дизайнера, який розробить оптимальний варіант по вашим вимогам.

Вибираючи колірну гаму, врахуйте, як кольори впливають на настрій і інтер'єр.

  • Світлі відтінки — відмінний прийом для візуального розширення простору, тому вони підходять для невеликих приміщень. Пастельні тони, салатовий, блакитний, персиковий, бежевий перетворять кухню.
  • Темні кольори роблять обстановку більш суворою і стриманою, але при цьому візуально зменшують кімнату. Ви можете використовувати оливковий, сірий, болотний, якщо хочете притупити відчуття голоду.
  • Яскраві, соковиті відтінки — ефектний спосіб зробити цікавий акцент. Проте звертатися з яскравими квітами потрібно обережно, щоб не отримати дратівливий ефект замість позитивного. Для цього потрібно розуміти, яку дію вони надають. Наприклад, червоний — агресивний колір, фіолетовий — трохи депресивний, синій — заспокійливий. Для поліпшення апетиту краще вибирати природні кольори овочів і фруктів: зелений, жовтий, оранжевий.
  • Білий колір — нейтральний, він не несе певне навантаження, тому прекрасно підходить для того, щоб пом'якшити чи підкреслити обрану колірну гаму.

Складіть проект

Після того, як ви зрозумієте, яку кухню хочете, необхідно втілити ідею в життя хоча б на папері. Ви можете зробити це самі, або звернутися до дизайнера. Другий варіант кращий, оскільки фахівець зможе підказати, як оптимально розмістити меблі, щоб отримати комфортну, стильну і функціональну кухню. Існує кілька основних варіантів розташування меблів:

  • Лінійний — коли раковина, миття і холодильник розташовані в одній лінії і розділені невеликими стільницями. Така робоча зона зручна за рахунок того, що всі потрібні елементи знаходяться поряд.
  • Двохлінійний — хороший варіант для наскрізних і прохідних кухонь. З одного боку розташовані плита і раковина, з іншого — холодильник. Стіл може бути розкладним або пересувним. Оптимальна відстань між лініями — 1,2 метра.
  • L-планування — один з найбільш популярних варіантів, але він не підходить для довгих і вузьких кухонь. Всі елементи розташовуються уздовж двох стін під кутом, що дозволяє ефективно організувати робоче місце і при цьому залишити достатньо простору для обідньої зони.
  • U-планування — варіант для великої кухні. Всі робочі поверхні і елементи розташовуються підковою, забезпечуючи свободу пересування під час готування.

Вивчіть матеріал, з якого виготовлені меблі

Від матеріалів залежить довговічність і практичність кухонних меблів. Як правило, для виготовлення меблів використовують ДСП, МДФ, натуральне дерево.

  • ДСП — найбільш дешевий матеріал і має непогані експлуатаційні якості. Проте виглядає він менш презентабельно, ніж плити МДФ, тому ДСП часто використовують для корпусу, а МДФ — для фасадів.
  • Дерев'яні меблі виглядає розкішно і є екологічним матеріалом, але вимагає дбайливого відношення і регулярного догляду. В умовах кухні дерево може поступово деформуватися під впливом перепадів температури і вологи, тому для цієї кімнати краще все-таки вибрати аналог дерева.
  • Меблі з МДФ — як раз такий аналог. Екологічний, безпечний, міцний, вологостійкий і простий у догляді, цей матеріал на даний момент є лідером на ринку кухонних меблів. Єдиний мінус — не дуже висока довговічність, хоча при правильному догляді такий гарнітур прослужить роки.

Підберіть кухонний стіл

Обідній стіл — найважливіший елемент кухні, особливо, якщо немає можливості зробити обідню зону в іншій кімнаті. Його розмір і форма залежить від розміру кухні і стилю інтер'єру.

  • У невеликій кухні буде доречний стіл-трансформер, що розкладається в разі приходу гостей. Перевага такого столу в тому, що додаткові планки можуть збільшити його в два-чотири рази, а в звичайний час непомітно ховатися під стільницею.
  • В класичній кухні і стіл повинен бути класичним — дерев'яним або з матеріалу, що імітує дерево.
  • Кухні в сучасному стилі підійде стіл з пластику, скла або навіть металу.

За формою столи можуть бути квадратними, прямокутними, круглими і овальними. Перші два варіанти — це класика, крім того, їх простіше розмістити навіть в невеликому приміщенні. У звичайний час такий стіл може стояти біля стіни, а до приходу гостей досить зрушити його, щоб отримати додаткові місця.

 

Круглий або овальний стіл виглядає цікавіше, а по конструкції він безпечніше столу з кутами. Але і йому потрібно більше місця, тому зазвичай такі моделі призначені для великих кухонь або столових.

Не забудьте про декорі

Прикраса кухні — одне з найбільш захоплюючих занять. Однак важливо знати міру: декоративні елементи повинні підкреслювати інтер'єр кухні, а не затьмарювати його.

Декоративні елементи діляться на дві категорії: функціональні і естетичні. До функціональних відносяться штори, скатертини, серветки, підставки, різні корисні дрібниці на зразок сільничок, перечниць, гачків для рушників. В цей перелік попадають і світильники: класичні, модні, стильні, вони допоможуть створити необхідну атмосферу.

Естетичні прикраси — це ті, які просто красиво виглядають, але практичної користі не приносять. Це картини і фотографії з апетитними натюрмортами, декоративні тарілки, оригінально оформлені вази, мінімалістичні полички з кухонним начинням, яка не використовується для готування, а просто задає тон.

Головне у виборі декору — дотримуватися загального стилю і колірної гами, і тоді кухня стане по-справжньому неповторною і неймовірно стильною.

Висновок

Підходьте до вибору кухонних меблів з усією відповідальністю, шукайте оптимальні поєднання краси і функціональності, не економте на якості — і ви отримаєте чудовий результат.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner