Яскравий, але не строкатий: правила використання кольору

Колір – не просто основний аспект у створенні інтер'єру, але і вкрай складний інструмент вираження дизайнерської ідеї. Не випадково багато хто боїться експериментів з кольором: грамотно поєднувати і наповнювати будинок яскравими акцентами непросто. Однак, покладаючись на власний смак і дотримуючись правил помірності, можна зробити інтер'єр яскравим, не перевантаживши його строкатістю.
1. Вибирайте невеликі деталі яскравих кольорів.
Замість помаранчевих шпалер або портьєр кольору фуксії спробуйте прикрасити кімнату маленькими яскравими деталями. Наприклад, теплий вохристий плед або подушки кольору танжерин буде чудово виглядати на дивані спокійного відтінку, а вікно завжди можна прикрасити парою рослин в яскравих кашпо.
2. Віддавайте перевагу натуральним кольорам.
Неприродні кричущі відтінки, як правило, радують нас своєю яскравістю недовго. Потім очей просто починає втомлюватися, а чоловік, який прийшов додому відпочити, в такій обстановці навряд чи набереться сил. Яскравість кольору не є агресія: зверніться до природним відтінкам, згадайте, яким яскравим буває сад в липні – чому б не використовувати його кольору в інтер'єрі свого будинку?
3. Білий інтер'єр може бути яскравим!
Не здає позиції білий колір в інтер'єрі, який припав до смаку любителям скандинавського стилю. Але і біле царство можна зробити ненудним: доповнюйте кімнату яскравими аксесуарами, а потім міняйте їх відтінки під сезон – і на білому тлі з їх допомогою інтер'єр буде кожен раз виглядати по-новому.
4. Зверніться до знавців кольору.
Вивчіть питання з історичної точки зору: багато художники, архітектори і дизайнери вивчали колір майже з наукової точки зору. Наприклад, відомий архітектор ХХ ст. Ле Корбюзье створив так звану "Архітектурну полихромию" – палітру кольорів, найбільш приємних оку людини і прекрасно поєднуються між собою. І сьогодні в дизанейрских лінійках (навіть електрики!) можна зустріти відсилання до неї.