Застосування картин в дизайні приміщення

Картини – це досить цікаве рішення для оформлення як громадських, так і житлових приміщень. А використання сучасних картин здатне суттєво змінити сприйняття навколишнього простору.
Картини завершують оформлення дизайну приміщення, додають в нього нотки стилю і вишуканості, закривають порожні стіни. По них можна судити про художні уподобання мешканців будинку, їх характер.
Картини можуть бути оригінальними, написаними справжніми авторами, художниками минулих часів або сучасними, або ж копії відомих картин. Якщо такі «живі» картини придбати немає можливості, їх можуть замінити плакати, постери, інші віддруковані зображення.
В кімнати, які мають різне призначення, слід вибирати різні за спрямованістю полотна. Наприклад, у вітальні або залі, зазвичай найбільш великих кімнатах в будинку або квартирі, будуть відмінно виглядати широкі картини з сюжетом або абстракцією. Підійдуть і модульні картини, оснащені підсвічуванням. Чудовим вибором послужать гобеленові картини з видами міст. Можна вибрати пейзажі або визначні пам'ятки рідного або іншого улюбленого міста. Зображення всесвітньо відомих пам'яток, таких як Ейфелева вежа або краси Праги, впишуться в інтер'єр кімнати. А картини, виконані в стилі ретро, підкреслять оригінальний смак їх володаря.
Підбираючи картину в спальню, слід пам'ятати про призначення цієї кімнати, а саме – відпочинку, тому не треба вішати туди яскраві полотна. Нехай вони будуть приглушених пастельних тонів. За тематикою можна вибрати портрет, квіти або просто пейзаж. Розмістити їх краще в головах ліжка.
В кімнату дитини можна повісити його малюнки, оформлені в рамки. Або роздрукувати їх на принтері у великому форматі. Стіну можна прикрасити зображеннями улюблених мультиків, фрагментів казок, або домашньої тварини.
Кухонний інтер'єр можна урізноманітнити гобеленом з натюрмортом, красивим пейзажем, зображеннями випічки, кошиків з сніданком. Ця деталь подарує присутнім відчуття достатку і тепла.
В якому приміщенні картина б не висіла, на неї не повинні потрапляти прямі сонячні промені, інакше фарби швидко вигорять, і зображення стане тьмяним. Щоб картини легше сприймалися, размещатьих краще на рівні очей. Погодьтеся, незручно задирати голову вгору або опускати очі вниз, щоб розглянути зображення. Там, де стоять дивани або крісла, орієнтуватися потрібно на сидячого людини, не вище.
Правильно розмістити картини в інтер'єрі кімнати дозволить дотримання нескладних правил. Так, якщо планується вивісити на стіну однопланові зображення або серію сімейних фото, рамки повинні бути однаковими. Якщо ж передбачаються різні зображення, то і обрамлення можуть підбиратися відповідно з їх змістом.
Заповнити порожню стіну і додати фарб допоможуть картини, розміщені в один ряд, ромбом або трикутником. Картини структурують простір. Зображення, поміщені в центрі, підкреслює його симетричний дизайн. Полотно, розміщене в якій-небудь частині стіни відмінно зонує кімнату.
Картини необов'язково вішати в суворій відповідності з геометричними лініями, вони можуть бути поміщені асиметрично, що внесе в інтер'єр динамізм і свіжість. Строгість і стриманість підкреслюється однаковими за розміром картинами. Чорно-білі і монохромні зображення підкреслить вишуканий і витончений смак господаря помешкання.
Асиметрично можна розвісити і великі картини, основне правило полягає в тому, щоб відстань між зображеннями було достатнім. Інакше все буде зливатися в загальний колірний хаос.
Палітра, в якій виконана картина, повинна бути схожою з квітами меблів, а стіна – не містити інших елементів декору.
Особливу увагу слід звернути на фрески – зображення, виконані на стіні. Існує багато видів таких картин: флізелінові, штукатурні, цифрові, кракелюровые. Вартість такої живопису залежить від використовуваного матеріалу. У межах однієї кімнати можна використовувати кілька типів: наприклад, в класичному інтер'єрі – настінні чи стельові фрески, виконані на полотні, штукатурці чи кракелюре. Якщо приміщення оформлене в сучасному стилі, допустима і цифрова основа.
Різні види зображень володіють своїми властивостями. Фрески, виконані на штукатурці, стійкі до вигорання, тому їх можна розмістити на сонячній стороні. Флізелінові дають ефект старовини, тому незамінні в кімнатах, оформлених у класичному стилі. Підкреслити аристократичний смак власника допоможуть картини, основою яких є кракелюр. А модерн вимагає мармурової крихти і абстрактного малюнка. Полотно ідеальний для кантрі, він такий самий екологічний, як і саме цей напрям в дизайні.
Фрески заволодівають увагою всіх, хто потрапляє в кімнату. Вони ідеальні для збільшення простору та створення тематичних кімнат. Головне – вибрати відповідне зображення.