Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

ЯКІ МІКРООРГАНІЗМИ ЖИВУТЬ НА НАШІЙ ШКІРІ, НАСКІЛЬКИ ВОНИ НЕБЕЗПЕЧНІ І ЯК ВІД НИХ ПОЗБАВИТИСЯ

ЯКІ МІКРООРГАНІЗМИ ЖИВУТЬ НА НАШІЙ ШКІРІ, НАСКІЛЬКИ ВОНИ НЕБЕЗПЕЧНІ І ЯК ВІД НИХ ПОЗБАВИТИСЯ

На нашій шкірі мешкає безліч мікроорганізмів — бактерій і навіть микроклещей. Дізнавшись це, вам напевно захочеться скоріше їх змити, але все не так просто: неприємні сусіди нам необхідні.

Що таке мікробіом шкіри

На шкірі живуть мільярди мікроорганізмів, які утворюють колонії зі складними внутрішніми зв'язками і взаємодіями — їх сукупність називають микробиомом. Мікробіом — це не мікрофлора. Строго кажучи, це мікрофлора та мікрофауна разом — тисячі видів різноманітних бактерій, грибів і навіть микроклещей. Найдрібніші організми здатні до активного синтезу багатьох речовин, що впливають на різні структури шкіри. Вони перебувають у безпосередній взаємодії з роговим шаром і зовнішнім світом, опосередковано впливають на стан усіх шарів шкіри і навіть судин, нервових клітин. Здоровий мікробіом захищає шкіру від пошкоджень, забезпечує деякий захист від ультрафіолетового випромінювання, сприяє активному синтезу гіалуронової кислоти, колагену і еластину, допомагає утримувати вологу на поверхні шкіри, «дисциплінує» пігментні клітини. Можна сказати, що абсолютно всі процеси, що протікають в шкірі, так або інакше залежать від стану мікробіома.

 

Хто живе на нашій шкірі

Не так давно вважалося, що шкіра повинна бути «чистою» і наявність на ній мікроорганізмів — завжди ознака захворювання або як мінімум нездоров'я. Однак з'ясувалося, що людина живе в симбіозі — дружньому взаємодії з мікросвітом. Наприклад, кліща Demodex недавно вважали однозначно патологічним чинником, а тепер реабілітували: він мешкає в тому числі і на здоровій шкірі. Захворювання демодекоз, виявляється важким запаленням шкіри, виникає тільки в випадку надмірного розмноження Demodex.

В окремих випадках дійсно має сенс позбавлятися від певних мікроорганізмів або хоча б зменшити їх кількість: так діє антибактеріальна терапія, яку абсолютно виправдано застосовувати при деяких станах. Однак зараз активно розробляється і впроваджується терапія, що передбачає не позбавлення, а стимуляцію росту «здорових» мікроорганізмів, які можуть самі придушити зростання патологічних складових мікробіома. Саме так діє пребіотик, пробіотик і симбионт-терапія, яка використовує і пребіотики і пробіотики. Найбільш перспективні вони в лікуванні акне, розацеа, себореї, ксероза (патологічної сухості шкіри) і деяких дерматологічних захворювань.

 

Чи можна змінити мікробіом шкіри

Никто не может сказать, от чего зависит микробиом человека. Он совершенно точно имеет определенные наследственные особенности — это подтверждено наукой. Однако в какой степени они проявятся, зависит от многих факторов. Мы точно знаем, что микробиом может меняться, причем как в лучшую, так и в худшую сторону. Некоторые вещества способны уничтожить большую часть микробиома — например, после контакта с мощными антисептиками, антибиотиками широкого спектра действия выживают только самые стойкие микроорганизмы— увы, далеко не всегда дружески настроенные. Склад мікробіома також змінюється залежно від клімату і рівня забруднення повітря. Одне з найнебезпечніших для нього сполучень — використання зовнішніх антибактеріальних засобів сонячним літом в мегаполісі. Одне з найкращих — щадний догляд за шкірою і життя в м'якому субтропічному або субекваторіальному кліматі. Наприклад, у Кенії, де круглий рік температура коливається в районі 26 °С, а вологість повітря зберігається постійною, але не надмірною.

 

Як відновити здоров'я мікробіома

Как я уже говорила, очень многие изменения состояния кожи, в том числе патологические и ухудшающие ее внешнее, эстетическое состояние, зависят от здоровья микробиома. При его нарушении появляется повышенная чувствительность и раздражение кожи. Вы можете заметить очаги шелушения и огрубения, воспаления, повышение жирности или, наоборот, появление сухости кожи, с которыми не удается справиться с помощью привычных уходовых средств. Чтобы восстановить здоровье микробиома, нужно использовать средства с пребиотиками и пробиотиками, которые положили началу целому тренду косметологии. Они позволяют быстро изменить состояние кожи к лучшему, при этом избежав неприятных побочных эффектов, свойственных другим популярным косметическим ингредиентам, таким как кислоты или ретинол. Пребиотики и пробиотики наносят на очищенную кожу два раза в день в течение нескольких недель. Желательно использовать их на протяжении двух-трех месяцев, но можно пользоваться и дольше. Для того щоб препарати подіяли, дуже важливо повністю виключити всі антисептичні, антибактеріальні та дезінфікуючі засоби з догляду, а також уникати надмірної ексфоліації і занадто активної стимуляції відновлення шкіри. Тобто одночасно з пребіотиками та пробіотиками не можна використовувати засоби, до складу яких входять спирт, антисептики (триклозан, хлоргексидин і т. д.), альфа-фруктові кислоти (гліколева, піровиноградна, лимонна та ін), бета-кислоти (саліцилова), ретинол і його похідні. Варто уникати також хімічних пілінгів, дермабразії і будь-яких шліфовок.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner