Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Згадати все: прості, але ефективні техніки розвитку пам'яті

Згадати все: прості, але ефективні техніки розвитку пам'яті

З хорошою пам'яттю не народжуються, її розвивають. Спробуйте застосувати ці прийоми мнемотехніки, і потрібні знання будуть закріплюватися в голові набагато простіше.

Придумайте фрази

Метод мнемонічних фраз знайомий всім нам з дитинства. Класичний приклад — фраза, яка допомагає вивчити порядок кольорів у веселці: «Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан», де перша буква кожного слова асоціюється з певним кольором: «до» — червоний, «про» — помаранчевий, «ж» — жовтий і так далі.

Ще один приклад — фраза «Одягнути Надію, надіти одяг», що дозволяє не помилитися у використанні слів «одягнути» і «надіти». А ось так багато вчили в школі дієслова-винятки другої дієвідміни: «Гнати, тримати, дихати, залежати, бачити, чути і образити, а ще вертіти, дивитися, ненавидіти і терпіти».

Як використовувати. Яку фразу-запоминалку ви можете скласти самі. Важливо, щоб образи були вам близькі й зрозумілі, навіть якщо вони абсурдні і смішні.

Ось як можна, наприклад, запам'ятати слова зі схожим притиском: договір — вирок розмова.

Зв'яжіть образи

Цей метод заснований на зв'язуванні інформації та певних образів. Припустимо, вам потрібно запам'ятати кілька слів: «ручка», «стіл», «метелик», «будинок», «дзеркало». Зробіть ці предмети героями яскравого мультфільму. Для посилення ефекту можна спотворити пропорції і уявити якусь дію. Наприклад: величезна метелик влітає в будинок, сідає на стіл, бере ручку і загрожує нею в дзеркало. Абсурдно, але картина яскрава, запам'ятається надовго.

Як використовувати. Спробуйте за допомогою образів і асоціацій вивчити іноземні слова. Наприклад, німецьке wetter (погода) схоже за вимовою на «вітер». А тому неважко уявити картину: надувають вітрила бриз або мчить на місто торнадо.

Англійське owl (сова) співзвучно зі словом «аул». Хороший спосіб запам'ятати — уявити, як сова летить в горах над аулом.

Візуалізуйте

Цифри і літери схожі на певні предмети. І цим можна скористатися. Наприклад, число 210 легко представити у вигляді лебедя (2), що пливе до прапорця (1) з пончиком в дзьобі (0).

Як використовувати. Частіше практикуйте візуалізацію, і ви звикнете перетворювати дані, які потрібно запам'ятати, в певні образи. Наприклад, цифра 4 в багатьох асоціюється зі стільцем, 8 — зі сніговиком або розкішну жінкою, а 3 — з богатирем (три богатиря). Використовуйте ці образи постійно.

Співайте і рифмуйте

Відмінний спосіб запам'ятати що-небудь — музика. Вона структурує інформацію, допомагає легко її повторювати і запам'ятовувати. Напевно з дитинства у вас в голові засіли нав'язливі пісеньки, з допомогою яких ви навчали якісь правила.

Ось так, наприклад, діти проспівують і вчать ноти: До, ре, мі, фа, соль, ля, сі — прилетіли карасі. Сі, ля, соль, фа, мі, ре, до — значить, тут у них гніздо!».

На уроках часто використовують пісеньку ABC song.

Те ж стосується і рим. З допомогою смішного вірша «Мила Хоккайдо! Я тебе Хонсю. За твою Сікоку я тебе Кюсю» — багато запам'ятовували на географії назви чотирьох основних островів Японії. А фраза «Бісектриса — це щур, яка бігає по кутах і ділить їх навпіл» допомагала вчити геометрію. Все це залишиться в пам'яті на довгі роки.

Як використовувати. Складайте самі вірші, пробуйте переробити улюблені пісні, використовуючи інформацію, яку потрібно запам'ятати.

Намалюйте піктограми

Спосіб запам'ятовування, добре підходить людям-візуалів. До ключових слів і виразів підбираються піктограми — графічні образи. Мудрувати тут не потрібно. Наприклад, якщо мова про свято, малюйте чарку чи салют, якщо про спорт — гантелі або м'яч і так далі.

Як використовувати. Якщо вам потрібно запам'ятати текст, виділіть під час читання ключові фрази чи слова і намалюйте для них піктограми. Після прочитання спробуйте відновити зміст прочитаного за вашими малюнками. Таке закодоване письмо, потренувавшись, ви можете використовувати замість конспектів і також шпаргалок.

Побудуйте палац пам'яті

Палац пам'яті (або метод Цицерона) — ще один хороший спосіб запам'ятати інформацію за допомогою асоціацій. Він передбачає створення матриці образів. Базою для неї може стати що завгодно: ваша кімната, улюблене місце на природі (наприклад, галявина в лісі), стежка, по якій ви йдете, порожнє приміщення.

Це простір вам потрібно буде заповнити образами. Уявіть, що ви розставляєте предмети на певні місця. Продумайте схему, за якою ви будете їх подумки оглядати. В кімнаті це можна робити за годинниковою стрілкою, від стіни до стіни, на стежці — просуваючись вперед.

Як використовувати. Припустимо, вам потрібно запам'ятати послідовність вашої мови для презентації. Ви уявляєте кімнату, в якій на підвіконні стоїть квітка в горщику. Для нього ви задаєте ключовий фрагмент вашого виступу. Наприклад, розповідаєте про те, як розвивалася ваша компанія. Потім повертаєтеся до стіни, де висить картина з горами, схожими на графік, дані якого вам потрібно озвучити. Далі бачите крісло, в якому сидить мудрець, цитату якого ви хочете привести. І так далі.

Ви можете завести в кімнаті полички для різних предметів (фізики, математики і так далі) або подій. Облаштування палацу пам'яті обмежена тільки вашою фантазією. Підберіть найбільш зручний для вас простір і образи, а також схему, за якою ви будете робити обхід. Головне тут — сталість у використанні.

Визначте інтервали

Для того щоб інформація засвоїлася і добре запам'яталася, її потрібно повторювати з певною періодичністю. Ця техніка називається інтервальним повторенням.

Интервал с течением времени должен увеличиваться. Например, вы выучили новое английское слово. Его нужно повторить через пару-тройку минут, затем — через час, после этого — через два дня, пять дней, 10 дней, три недели, полгода и так далее.

Следуйте этим советам

  1. Не пытайтесь применить все методы запоминания сразу. Начните с малого — того, что больше по душе. А затем переходите к следующим техникам.
  2. Простой способ закрепить и лучше понять прочитанный накануне экзамена материал — несколько раз пересказать его кому-нибудь.
  3. Запам'ятовувати будь-яку інформацію простіше невеликими порціями. Яскравий приклад — телефонні номери, які складно запам'ятати єдиним набором цифр (наприклад, 89003546892), але набагато легше smashing блоки (8 900 354 68 92).
  4. Якщо вам потрібно запам'ятати імена кількох незнайомих людей, шукайте відмінні ознаки. Наприклад, у людини орлиний ніс, ви асоціюєте його з птицею і після цього прив'язуєте до неї ім'я і прізвище.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner