15 оригінальних і практичних полиць для кухні, які відмінно оптимізують простір

Закриті підвісні шафки - далеко не єдиний варіант конструкції кухонних меблів. В останні роки в моду увійшли відкриті полиці. В інтер'єрі кухні виглядають вони більш ніж оригінально. Крім того, відкриті полиці - ідеальне рішення для маленької кухні, що дозволяє візуально збільшити її.
1. З вітальні на кухню

Відкриті полиці на кухні.
Прямокутні полиці для різних дрібниць - звичне рішення для вітальні або спальні. Але і в інтер'єрі кухні вони будуть доречні. Ефект несподіванки гарантований: такі полки здатні стати родзинкою стандартної кухні. Просто повісьте їх у хаотичному порядку на одній з вільних стін.
2. Полиці замість шафок

Кухонний гарнітур з відкритими полицями.
На кухнею знайдеться чимало речей, які варті уваги. Блискуча металеві сковороди, яскраві керамічні чашки, рушники з візерунками - все це можна і потрібно демонструвати на відкритих полицях. Але у кожної господині є і улюблена стара начиння, надійність якого перевірена роками. Виглядає вона не самим естетичним чином. Тому такі речі краще сховати в закритий ящик в нижній частині меблів. Тому не варто замовляти кухонний гарнітур, у якого зовсім немає ящиків з дверцятами.
3. Повітряна полку

Підвісна полиця на кухні.
Підвісна полиця - раціональна ідея для маленької кухні, де доріг кожен квадратний сантиметр площі. Якщо знайти в продажу готову полку, яка кріпиться до стелі, не вдалося, то зробіть її самостійно. Знадобиться металева корзина, кілька ланцюжків і кронштейн, який потрібно закріпити на стелі.
4. Функціональні рейлінги

Рейлінги, які замінюють відкриті полиці в інтер'єрі кухні.
Рейлінги на кухні - завжди практичне рішення. Легкість конструкції дозволяє використовувати їх навіть у малогабаритних приміщеннях: вони не виглядають масивними, але при цьому є міцними та функціональними. Рейлінги з підвісними полками для них можна купити в магазинах, що продають товари для дому. Різноманітність їх форм і розмірів дозволить підібрати конструкцію, яка ідеально вписується в будь-який інтер'єр.
5. Найцікавіше - всередині

Полиці в кухонному гарнітурі.
Полки , розташовані по внутрішньому периметру кухонного гарнітура - незвичайне рішення для кухні середнього або великого розміру. Адже в процесі приготування їжі господині напевно знадобляться різні дрібниці, наприклад, баночки зі спеціями. Досить простягнути руку, не відходячи від плити - і потрібна річ вже у вашому розпорядженні.
6. Нове життя старих ящиків
Полиці із дерев'яних ящиків.
Відкриті полиці в інтер'єрі кухні, зроблені своїми руками, виглядають не менш ефектно, ніж куплені в магазині. Доступним матеріалом для їх виготовлення можуть стати дерев'яні ящики. Просто закріпіть їх на стіні в довільному порядку. Але не варто забувати, що кухня - це приміщення, де знаходяться в ньому предмети постійно піддаються справжнім випробуванням на міцність. Перепади температури, вологості, випаровування... Тому ящики необхідно покрити шаром захисного просочення для деревини.
7. Місце під підвіконням - у справу

Полки під підвіконням.
Нерідко планування кухні передбачає розташування батарей не під вікнами, а в інших місцях. У такому випадку варто задуматися про те, щоб облаштувати полки під підвіконням. Якщо підвіконня достатньої ширини - то полку розташовується безпосередньо під ним. При вузькому підвіконні краще вибрати полку, верхня частина якої стає його продовженням.
8. Універсальна міні-полку

Лаконічна відкрита полиця.
Маленьку відкриту полицю, яка являє собою площину на невеликому кріпленні-підставці, можна використовувати майже в лобом місці кухні. Оригінальний варіант - розташувати таку полицю в районі кухонного фартуха. Адже це простір найчастіше пустує.
9. Все на увазі

Стелаж в інтер'єрі кухні.
Навіть на самій маленькій кухні одна зі стін найчастіше пустує. Так чому б не використовувати цей простір з користю? Наприклад, поставити біля цієї стіни високий і місткий стелаж від підлоги до стелі. Такі меблі не тільки виглядає незвично, але і ще є функціональною. На полицях розміщується безліч потрібних дрібниць, відшукати які не складе праці.
10. Кут навпаки

Кутова полку незвичайної форми.
Полку, обвідна зовнішні кути - нестандартне рішення для квартир з відкритим плануванням, наприклад, студійного типу. Така полку дозволить візуально об'єднати інтер'єр кухні і житлового простору. Функціональність полиці визначається її шириною. Вузька модель підійде для розміщення декору, а широка - різної кухонного начиння.
11. Метал і скло

Сучасна кухонна полку.
Місткі кухонні полиці з металу і скла виглядають вражаюче. Крім того, вони дуже практичні. Адже мобільні фасади дозволяють приховати частково вміст полиць. При цьому меблі виглядає легко і повітряно, що особливо важливо для невеликої кухні.12. Таємні полиці
Приховані полиці у меблях.
Наявність таких полиць кухонних меблів можна помітити не відразу. Адже матеріал кухонного фартуха і дверцята, приховує їх, виготовлені з одного матеріалу. Така меблі з прихованими поличками напевно сподобається любителям лаконічного і стриманого дизайну.
13. Хай буде світло

Скляні полиці з підсвічуванням.
Полиці із загартованого стека витримують велике навантаження. Але естетичніше буде використовувати для розміщення декору або найкрасивішою посуду. Додатковою прикрасою такої полиці стає вбудоване освітлення. В якості освітлювальних приладів для таких полиць використовуються точкові світильники або світлодіодна стрічка.14. Зручне місце для сковорідок

Полиця для великої кухонного посуду.
Зберігання сковорідок може представляти певні труднощі з-за нестандартної форми такого посуду. Адже вони займають багато місця, знайти яке в невеликій кухні проблематично. Рішенням може стати підвісна полиця з гачками, прикріпленими в її нижній частині. Така полк відмінно впишеться в інтер'єр в стилі кантрі або лофт.15. Полиця на стільниці

Мініатюрна полиця для кухонних дрібниць.
Додаткова полиця, що стоїть на столі, ніколи не буде зайвою. Адже найчастіше ця поверхня використовується лише частково. Крім того, така полку дозволить зібрати всі дрібниці в одному місці, завдяки чому кухні буде виглядати акуратніше.