15 простих ідей, як зробити свою стару меблі прекрасніше нової

Іноді стара меблі буквально підкорює якістю дерева, з якого вона виготовлена, а також незвичайним зовнішнім виглядом. Винести такі вінтажні предмети інтер'єру на смітник просто не піднімається рука. Але і обставити з їх допомогою сучасне житло - також не краща ідея. Але вихід із ситуації існує. Необхідно оновити старі меблі своїми руками, вдихнувши в неї нове життя. Можна не сумніватися, що після невеликої реставрації меблі зміниться!
1. В стилі печворк

Оновлення старих стільців.
Яскраві стільці стануть справжньою родзинкою інтер'єру. Щоб перетворити м'яке сидіння, необхідно перетягнути його чохлом, зшитим з різнобарвних клаптиків. А тверді ніжки і спинка декоровані за допомогою техніки декупажу. На загрунтовану поверхню потрібно докласти декупажні серветки або вирізки з журналів, просочені сумішшю ПВА і води. Після висихання покрийте їх шаром акрилового лаку.2. Клуб мандрівників

Декор старої меблів географічними картами.
Напевно в кожному будинку знайдуться старі географічні карти, що залишилися зі шкільних часів. Ними можна повністю обклеїти меблі, скориставшись описаної вище технікою декупажу. Якщо таке рішення здається занадто радикальним, то краще поєднати декупаж з фарбуванням окремих ділянок. Щоб фарба лягла рівно, необхідно очистити меблі від старої обробки.
3. Ніжний рельєф

Оновлення старої меблів за допомогою шпалер.
Шпалери з опуклими візерунками під фарбування - відмінний матеріал для відновлення меблів, купівля якого не обтяжить навіть самий скромний бюджет. Перевірте далекі ящики: можливо, залишки шпалер після ремонту чекають свого зоряного часу. Наклейте відрізки шпалер на підготовлену і очищену поверхню меблів. Якщо білий колір здається занадто нудним, то пофарбуйте шпалери і покрийте їх лаком для захисту.
4. Найцікавіше - всередині

Переробка старих меблів своїми руками.
Ефект несподіванки при розгляданні меблі, задня стінка якої прикрашена яскравими візерунками, гарантований. Якщо дозволяє рівень власних художніх навичок, то задню стінку можна розмалювати. Для цього доведеться спочатку розібрати меблі. Існує і більш просте рішення: просто обклейте її яскравими шпалерами. Для того щоб оновлення було цілісним, пофарбуйте і саму меблі в гармонує колір.
5. Модний ефект сяючі

Декор старої меблів в техніці сяючі.
Плавні переходи кольору - колористичний прийом, який не втрачає актуальності уже кілька останніх років. Так чому б не повторити його і на меблях? Використовуйте 4-5 відтінків одного кольору, забарвлюючи меблі по вертикалі. Зовсім необов'язково купувати кількість банок з фарбою, що відповідає кольорам сяючі. Можна придбати базовий і білий кольори. Інтенсивність базового кольору регулюється шляхом додавання в нього різного кількості білого.6. Музична меблі

Декор меблів старими нотами.
Давно прочитані газети або старі нотні зошити можна використовувати для декорування вінтажній меблів. Частина меблів фарбуйте у вибраний колір, залишивши порожніми зони, де будуть наклеєна папір. Дотримати кордону фарбування допоможе будівельний скотч. Потім наклейте на меблі папір, вимочену в чаї або каву, і просушену. Вимочування необхідно для додання нотах або газетам коричневого відтінку, що створює ефект зістареної. Після висихання клею покрийте лаком папір.
7. Ефектний колірної дует

Декор меблів за допомогою трафаретного малюнка.
Для того, щоб вибраний малюнок виглядав охайним, краще наносити його за допомогою трафарету. Його можна вирізати з цупкого картону або тонкого пластика. Окрасьте обраний предмет у світлий колір. Після висихання фарби нанесіть малюнок по трафарету. Щоб оновлена меблі виглядала ефектно, рекомендуємо вибирати контрастні кольори фарби.
8. Максимум кольору

Оновлення меблів шляхом забарвлення.
Найпростіший спосіб освіжити вінтажну меблі - просто перефарбувати її. Але попередньо потрібно очистити поверхню від залишків лаку і фарби, завданих багато років тому. Це можна зробити за допомогою шлифовольной машинки або наждачного паперу. В деяких випадках досить просто підчепити шари фарби ножем, і вони легко відійдуть. Потім дерево потрібно покрити грунтовкою, і після її висихання - пофарбувати в яскравий колір.
9. Замість фотоальбому

Оновлення старої меблів ретро-фото.
Старовинні фото найчастіше припадають пилом у шухлядах до тих пір, поки не вицвітуть і не истрепаются. Але існує більш раціональний спосіб їх використання, який дозволить їм побачити білий світ, а вам - постійно насолоджуватися вишуканою ретро-естетикою. Використовуйте фото для обклеивания старих меблів. Якщо застосувати знімки в такій якості не піднімається рука, то зробіть їх дублікати, відсканувавши та роздрукувавши на кольоровому принтері. Техніка декупаж допоможе закріпити "двійників" ретро-фото на меблях. Для збереження зображень не забудьте покрити їх лаком.
10. Простий, але милий малюнок

Малюнок на меблях в дусі примітивізму.
Навіть при відсутності розвинених навичок у сфері образотворчого мистецтва вийде декорувати стару меблі подібним чином. Виберіть простий малюнок у двох-трьох кольорах і перенесіть його на поверхню меблів, заздалегідь забарвлену в обраний основний колір.
11. В дусі імпресіонізму

Контрастний декор старих меблів.
Безліч яскравих фарб, навіть не поєднаних між собою - це все, що знадобиться для перетворення меблів в зразок абстрактного мистецтва. Очистіть меблі від старих лаку і фарба, загрунтуйте. Потім починайте покривати її невеликими мазками різного кольору. Для зручності спочатку нанесіть перший колір, потім другий і так далі. Щоб оцінити сполучуваність квітів, рекомендуємо попередньо створити ескіз на шматок щільного картону.
12. Вражаючі контрасти

Фарбування меблів в контрастні кольори.
Меблі, пофарбована в два контрастних кольори, виглядає незабутньо. Щоб випадково не перетнути межі доброго смаку, рекомендуємо вибирати один нейтральний колір (сірий, чорний, білий, бежевий, а другий - яскравий (рожевий, салатовий, оранжевий, блакитний). При такому поєднанні тонів меблі буде ефектною, але не занадто зухвалою.
13. Абстрактний пейзаж

Ефектний малюнок на меблях.
У це складно повірити, але для того, щоб намалювати цікавий пейзаж, не потрібно бути художником. Головне - правильно підібрати кольори і нанести їх у вигляді нерівних смужок на поверхню обраної меблів. У такому абстрактному малюнку будь-хто без праці дізнається гірський пейзаж.
14. Розкішна кераміка
Декор меблів мозаїкою і плиткою.
Залишки мозаїки і плитки - відмінний матеріал для декору меблів. Для розрізання використовуйте ручний плиткоріз або спеціальні щипці. Можна і просто розбити плитку або мозаїку молотком, але в такому випадку малюнок буде більш хаотичним. Для приклеювання кераміки до дерева використовуйте акриловий або силіконовий будівельний клей. Після висихання заповніть шви між керамічними фрагментами плиткової затіркою і трохи пізніше видаліть його надлишки.
15. Сили фурнітури
Меблі пребражается з новою фурнітурою.
Іноді навіть такий простий прийом, як зміна фурнітури здатний кардинально змінити зовнішній вигляд старої меблів. А якщо попередньо пофарбувати її в стриманий колір, то результат буде дійсно вражаючим.