Продавець Вилан-мебель розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
87 відгуків
promo_banner
Производство корпусной мебели под заказ
+380 (67) 409-98-06

Прості поради для тих, хто хоче темну кімнату зробити світліше

Прості поради для тих, хто хоче темну кімнату зробити світліше

Якщо Ваша квартира обділена природним освітленням, а хочеться більше світла, то почитайте нашу статтю, і Ви знайдете для себе корисні поради про те, як змінити ситуацію в кращу сторону. Жити в темній кімнаті не надто комфортно і вже зовсім не весело. Це негативно впливає на психічний і емоційний стан людини. Але все можна виправити.

Колір
Не варто робити з кімнати «абсолютно білий куб», якщо вона погано освітлена. Інакше ви можете отримати сіре і сумне приміщення.

Якщо ви забезпечили прийнятний світло в кожній зоні, то використовуйте пастельну і нейтральну колірну гаму: кремові, золотисті, бежеві, блідо-зелені, ніжно-блакитні відтінки.
Тільки вибирайте такі тони, які навіть при недоліку освітлення не виглядають брудно-тьмяним і трохи світліше, ніж ви вирішили спочатку. Білим можна залишити хіба що стеля.

В якості підлогового покриття досить вибрати ламінат, паркет, лінолеум світлого, але практичного, відтінку, бажано з глянцевою поверхнею. Як варіант, на темний підлогу постелити світлий килим з коротким ворсом.

Темна кімната кардинально змінить свій вигляд, якщо вибрати світлі і глянсові оздоблювальні матеріали для стелі, стін і підлоги. Можна висвітлити кімнату і з допомогою ефектного контрасту, якого можна досягти з допомогою комбінування відповідних оздоблювальних матеріалів. Наприклад, приміщення виглядає просторіше і легшим, якщо нижня третина обклеєна темними шпалерами, а решта – світлими.

Якщо ж освітлення в кімнаті залишає бажати кращого, то використовувати пастельні і нейтральні тони не рекомендується – вони все одно будуть виглядати сумно і мати сіруватий відтінок.

У цьому випадку потрібно вибрати для стін насичений природний колір (королівський синій, смарагдовий, бордовий, канарково-жовтий і т. д.), який додасть інтер'єру тепла і глибини.
Слід відмовитися від персикового, цегляного, блідо-фіолетового, темно-синього, сірого, оливкового кольорів, а також від перламутрових відтінків.

Даєш глянець!
Натяжна стеля впишеться далеко не в кожен інтер'єр, зате гарантовано виведе кімнату як на фото зі статусу похмурою барлогу. До речі, щоб зробити кімнату світліше, можете використовувати фарбу з ефектом металік або фольговані підвісні конструкції — ефект порівнянний!

Те ж стосується полузеркальных і глянсових поверхонь меблів, розподіляють і преумножающих світло. По можливості використовуйте якомога більше глянцю в обстановці — це зробить кімнату просторіше і світліше.

Підібрати меблі і текстиль в тон оздоблювальних матеріалів і залишити в кімнаті тільки найнеобхідніші предмети обстановки

Це простий спосіб зробити приміщення просторіше. Він візуально освітлює кімнату, якщо для оформлення інтер'єру обрана світла пастельний або нейтральна колірна гама. Це пояснюється тим, що текстиль (штори, покривала, килими) і темна меблі з матовими поверхнями активно поглинають світловий потік (здатні «з'їсти» майже половину надійшов в кімнату світла) і паралельно створюють відчуття переповненості», безладу в приміщенні.

Будь-який надлишок меблів робить кімнату зрительно менше і темніше. Залишилися предмети обстановки краще розмістити вздовж стін (а якщо вони будуть такого ж відтінку, що і стіни, то стануть практично невидимі).

Штори краще вибрати напівпрозорі або тримати їх максимально відкритими. Завдяки цьому приміщення стане просторіше. Якщо ви переживаєте, що радіатори мають непривабливий вигляд, то для них слід придумати оригінальний дизайн або приховати їх від сторонніх очей.

Так що при можливості відмовтеся від килимів з високим ворсом, оксамитових портьєр і ламбрекенів, декоративних подушок і теплих картатих пледів, а меблі виберіть з глянцевими світлими фасадами. Якщо не знаєте, як правильно розмістити меблі в темній кімнаті, орієнтуйтеся на природне освітлення і функціональне призначення зон. Наприклад, біля вікна краще розташувати робоче місце і обідню зону.

Специфіка обробки шпалерами

Химерні строкаті шпалери – варіант не для темної кімнати. Сюди потрібно купувати однотонні, світло-пастельні матеріали. На поверхні таких шпалер може перебувати простий візерунок. Якщо без використання шпалер з строкатим малюнком не обійтися, то, знову-таки, вдамося до ефектному дизайнерському процесі оформлення ними тільки однієї зі стін. У цьому випадку їх фактурність не вплине на освітленість кімнати, зате її об'єм стане здаватися дещо більшим. Та й з естетичної сторони кімната стане виглядати свіжіше, особливо якщо з візерунчастою поверхню провести декорування стразами або дзеркальними камінчиками. Як варіант, можна оформити строкатими шпалерами не всю стіну, а лише її частина або взагалі обмежитися однією-єдиною розмальованої смужкою.

Якщо на ґрунтовний ремонт темної кімнати немає часу і коштів:

Используйте древнейший трюк с зеркалом. Оптимально решение — повесить его прямо на противоположной от окна стене. Это не только сделает комнату значительно светлее, но и зрительно увеличит пространство.Пластиковые столы и стулья, стеклянные столешницы — прозрачные конструкции визуально исчезают, позволяя свету свободно проходить сквозь нихВообще в комнате темных и массивных объектов быть не должно: они препятствуют проникновению и распределению света. Подберите кровать, диван или шкаф в светлых тонах. Це не означає, що кімната повинна бути схожим на хірургічне відділення: інтер'єр будуємо на нюансах теплих пастельних відтінків. При цьому цілком допустимі вкраплення будь-яких яскравих кольорів

4. Блискучі люстри, кришталеві вази, нитяна штора з декоративними намистинами — відомий рецепт, як зробити кімнату світлішою і змусити її блищати і переливатися в сонячних променях.

Таким чином, темна кімната – це не вирок. При наявності продуманої схеми освітлення, правильної кольорової гами і багатьох глянцевих поверхонь можна створити затишне, світле і просторе «гніздечко».

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner