Як назавжди позбутися від лупи: три простих кроки

Лупа може з'явитися після фарбування волосся, при використанні невідповідних засобів для миття голови, внаслідок проблем з шлунково-кишковим трактом і навіть в результаті тривалого стресу. Що ж робити, якщо не допомагає навіть шампунь проти лупи?
Лупа може бути сухою або жирною. Суха з'являється на другий день після миття голови, що може супроводжуватися випаданням волосся і свербінням. Вона обсипається при розчісуванні і виникає найчастіше внаслідок гормональних проблем, неправильного харчування, авітамінозу, шкідливих звичок або використання неякісного шампуню. Відповідно, вирішити проблему можна, налагодивши харчування, додавши в раціон вітаміни групи В6 і РР, і ретельно підбираючи косметичні засоби.
Жирну лупа легко відрізнити – вона жовтувата, масляниста, злипається і важко вичісується з волосся. Проявляється протягом трьох-п'яти днів після миття голови і свідчить про погану роботу сальних залоз і порушення обміну речовин. Позбутися від жирної лупи непросто, але можливо. Почати слід з очищення організму від шлаків, відмови від фастфуду, вивчення гормонального фону.
За сухої і жирної лупи використовуйте загальні правила догляду за волоссям:
•Мийте волосся теплою водою по мірі їх забруднення. Гаряча вода підсилює вироблення шкірного сала (ідеальне середовище для розмноження грибка) та послаблює волосся, вимиваючи з них вологу і кератин.
•Не варто сильно терти шкіру голови.
•При виборі шампуню проти лупи віддайте перевагу засобам з антибактеріальними компонентами – пиритионом цинку, саліциловою кислотою, селеном, климбазолом.
•Додайте чайну ложку харчової соди в одноразову порцію шампуню, якщо є необхідність видалити пластівці лупи, застряглі в волоссі.
•Тимчасово відмовтеся від укладальних і доглядають спреїв і мусів, які можуть викликати підвищення жирності і посилення сверблячки шкіри голови. Якщо все ж без укладочного кошти не обійтися, обов'язково промийте його з волосся на ніч.
•Не тримайте волосся під рушником занадто довго і не пересушуйте феном.
Використовуйте масла
•Реп'яхову олію. Курс лікування реп'яховою олією може зайняти кілька тижнів. Ввітріть масло в шкіру голови, потім укутайте волосся махровим рушником на 20-30 хвилин, після чого вимийте з використанням шампуню.
•Масло чайного дерева. Якщо лупа викликана грибком, використовуйте масло чайного дерева. Додайте в разову порцію шампуню три-чотири краплі ефірного масла і вимийте волосся як зазвичай, після чого скористайтеся кондиціонером для волосся. Увага: не перевищуйте зазначену кількість крапель, як ефірне масло може викликати опік шкіри голови.
•Касторове масло. Усуває свербіж і запобігає лущення. Використовуйте його у вигляді поживних масок. Для тих же цілей підійде і оливкове масло, яке рекомендується застосовувати і в якості профілактики себорейного дерматиту.
•Лавандова олія. Це масло відомо своїми ранозагоювальні властивості. Втирайте його в шкіру голови перед кожним миттям.
•Кокосове масло. Має антибактеріальний ефект і здатний проникати глибоко в волосяний фолікул. Нанесіть його на волосся і шкіру голови перед миттям і залишайте мінімум на годину.
•Масло жожоба. Допоможе позбутися від лупи, якщо один раз в день розчісувати волосся, попередньо капнувши на гребінець кілька крапель олії.
•Медова. Яєчний жовток розітріть з двома ложками подрібненої зеленої цибулі і двома столовими ложками меду. Отриману масу масажними рухами втирайте в шкіру голови, після чого укутайте рушником і залиште на годину.
•Кефірна. Склянку свіжого кефіру розподіліть по волоссю і шкірі голови, залиште на півгодини, обгорнувши голову рушником.
•Яєчна. Два жовтки змішайте з чайною ложкою лимонного соку і додайте 1/2 чайної ложки оливкової олії. Нанесіть суміш на шкіру голови і залиште на півгодини під рушником.
•Цибульна. Натріть на крупній тертці одну невелику цибулину і видавіть з нього сік за допомогою марлі. Додайте столову ложку касторової олії і дві столові ложки горілки. Нанесіть маску на смуги і тримайте годину під рушником. Щоб прибрати запах цибулі, після миття обполосніть волосся розчином лимонного соку – 1/3 склянки соку змішайте зі склянкою води.
Масажуйте шкіру голови
Масаж і пілінг волосистої частини голови стимулюють кровообіг і регулюють обмінний процес. Рухи повинні бути круговими, і здійснювати їх потрібно кінчиками пальців. Проводити масаж можна і при сухому волоссі, але найбільш ефективної процедура буде в поєднанні з пілінгом. Скрабирующие кошти допоможуть очистити шкіру голови від відмерлих клітин і забруднень.
Приготувати скраб можна самостійно:
•Лимонно-кавовий. До двох столових ложок подрібненої і висушеної цедри лимона, додайте стільки ж кавовій гущі, перемішайте і нанесіть на шкіру голови. Після масажу ретельно промийте волосся.
•Вівсяний. Дві-три столові ложки вівсяних пластівців подрібніть в кавомолці. Приготуйте кашку, додавши в порошок заварений зелений чай або молоко. Додайте в отриману масу дві-три краплі ефірного масла чайного дерева. Нанесіть скраб на шкіру голови і обережно масажуйте протягом 10 хвилин, після чого змийте теплою водою.