Важливо знати: 9 правил безпечної засмаги

Про рівному, золотистому кольорі шкіри мріють багато – розповідаємо, як домогтися бажаного ефекту без шкоди для здоров'я.
Правило №1: Вітамінний коктейль
З медичної точки зору, спеціальних вітамінних комплексів для засмаги не існує. Але лікарі-косметологи знають групу вітамінів, які відповідають за вироблення меланіну. Так, вітамінні комплекси, що містять вітамін групи С і E (наприклад, ампули для засмаги Thalion), притягують ультрафіолет і, таким чином, сприятимуть засмазі. Бажано почати прийом таких вітамінних комплексів за 2-3 тижні до відпустки. Варто відзначити, що для людей з гіперпігментацією вони протипоказані.
Правило №2: Ніякого лазера
Перед подорожжю в теплі країни, де сонячне світло надано в надлишку, не можна робити активні хімічні пілінги і лазерні шліфування, які порушують епідермальний бар'єр, що викликає пігментні плями на обличчі і тілі. Тому після кислотного пілінгу, чищення і лазерних процедур стоїть на тиждень відмовитися від тривалого перебування на сонці. Якщо ж засмаги не вдається уникнути, краще перенести процедури на тиждень раніше чи після відпустки.
Правило №3: Процедури перед виходом на пляж
А ось що підвищить шанси отримати рівний загар, так це скрабування тіла і минадальный пілінг для обличчя. З допомогою цих косметологічних процедур ви зможете прибрати відмерлі частинки епідермісу і підготуєте шкіру до сонця. Крім цього, якщо вас турбують невеликі мімічні зморшки, рекомендується за 2 тижні до відпустки зробити ін'єкції ботокса, адже, мружачись на сонце, ми ще більше поглиблюємо глибину зморшок. Але абсолютним фаворитом перед відпусткою є процедура біоревіталізації, яку рекомендується пройти курсом з 4 сеансів (це допоможе заповнити гідрорезерв шкіри, який не дасть сонця висушувати і стоншувати шкіру).
Правило №4: Техніка step by step
В перші дні відпустки, опинившись на морському березі, ні в якому разі не проводите цілий день, лежачи на сонці. Здавалося б, відомий факт, однак багато про нього забувають. Найкраще перші пару днів знаходитися в тіні, використовуючи при цьому креми з 30-50 SPF-захистом, так як навіть під парасолькою засмага поступово прилягає. Побувавши вже 2-3 дні на морі, можна збільшувати тривалість сонячних ванн.
Правило №5: Будьте в русі
Вважається, що найкращий засмага виходить, коли людина перебуває в динаміці: тут однаково ефективні як пляжний волейбол, так і проста прогулянка біля берега моря. За рахунок відбиття від води засмага справді лягає рівномірно у всіх площинах. Якщо ви любите довго плавати або займатися снорклінгом, особливо ретельно потрібно наносити сонцезахисні водооталківающіе кошти на спину , плечі і ноги, оскільки у воді не відчувається печіння і можна легко згоріти.
Правило №6: Виберіть SPF-захист
Засобами з SPF треба користуватися протягом всього відпочинку – це необхідно для запобігання фотостаріння шкіри. Вибираючи засоби з SPF на тривалий відпочинок, потрібно підібрати кілька продуктів, варіюючи ступінь захисту від 50 до 15, оскільки час перебування на сонці буде різною, а з часом тон шкіри також буде змінюватися. Формула SPF-захисту проста: 50 = 6 годин перебування на сонці, 30 = 4 години, 15 =1,2-2 години.
Правило №7: Після пляжу
Сонце і морська вода підсушують шкіру. Засоби після засмаги (молочко, крем) створюють на шкірі плівку для захисту епідермального бар'єра, завдяки якому запобігається поява лущення. Під час пляжного відпочинку, не варто користуватися термальною водою, оскільки мікроелементи, що входять до її складу, можуть спровокувати пігментацію шкіри.
Правило №8: Доктор, у нас проблеми
При частих висипаннях на спині і особі, рекомендується провести за тиждень до відпустки лікувальний соляний скраб для тіла, а також зробити лікувальний догляд для обличчя – зрозуміло, під спостереження косметолога.
Також за тиждень до періоду активного загоряння постарайтеся зробити одну очищувальну і зволожуючу маску. Чого робити категорично не рекомендується, оскільки це скрабировать обличчя і самостійно видавлювати прищі – такими методами шкіру ви не очистите, зате легко заробите свіжі пігментні плями, які будуть довго гоїтися. Замість скрабу з частинками використовувати ферментативний пілінг. Захист наносите, будучи на сонці, виходячи зі свого фототипу.
При этом, несмотря на проблемную кожу, после загара не забывайте про увлажнение - даже если вам нравится эффект «подсушивания» высыпаний, который дает пребывание на солнце. Используйте легкие продукты для ухода: молочко, алоэ - для тела, и крем с эффектом увлажнения - для лица. В противном случае, уже через месяц высыпания могут усилиться, а состояние кожи заметно ухудшиться. Если вы проходите лечение акне с применением таблеток, обсудите загар с лечащим врачом.
Правило №9: Меню для загара
Як показують дослідження, деякі продукти здатні підсилити і продовжити ефект засмаги. До них відносяться фрукти й овочі з бета-каротином і вітамінами C і E: морква, персики, виноград, кавун, брокколі, спаржа, абрикоси, шпинат та інші. Але пам'ятайте – щоденне споживання морквяного соку або велику кількість апельсинів і персиків не бажано, оскільки ці продукти дають велике навантаження на нирки і печінку. Краще додавати потрібні продукти дозовано: приміром, у перший день випити склянку морквяного соку, у другій з'їсти пару персиків, на третій день - випити склянку апельсинового соку і так далі.