Міцніше не буває: як відновити сухі ламкі нігті

Жіноча краса складається з дрібниць. І такої дрібниці, як манікюр, дами іноді приділяють недостатньо уваги.
А адже руки – візитна картка жінки. Вони повинні виглядати так, щоб чоловікові захотілося їх поцілувати. Як ви думаєте, чи багато знайдеться охочих піднести до своїх губ руку з обламаними расслоившимся нігтями?
Ось сьогодні ми і поговоримо про те, як повернути здоров'я нігтям, якщо вже ми спромоглися довести їх до вельми плачевного стану.
Але щоб зрозуміти, що потрібно робити і чого не можна робити ні в якому разі, щоб мати здорові нігті, визначимося, що таке здорові нігті і як вони виглядають.
3 ознаки здорових нігтів
Здорові нігті:
- Гладкі, міцні та еластичні, без шорсткостей, борозен і тріщин. Нігті не повинні ламатися при найменшому натисканні на них. Нігті можуть бути результатом впливу як зовнішніх факторів, так і внутрішніх проблем організму. Щоб повернути нігтям здоровий вигляд, необхідно встановити і усунути причини їх хвороби.
- Рожеві, матові, з білою лункою у формі півмісяця біля основи. Жовтий відтінок або білі плями говорять про збої в роботі організму, шкідливих звичках або неправильному харчуванні.
- З нігтьової пластиною товщиною 0.5-1.0 мм. Занадто тонка пластина вказує на порушення обміну речовин, а надто товста – на можливість розвитку грибкової інфекції. Якщо нігті змінили колір і структуру – стали жовтими і крошащимися – то слід звернутися до лікаря, щоб запобігти грибкові захворювання.
Чому ламаються нігті, і як цього уникнути
Давайте розглянемо причини, які згубно позначаються на стані і зовнішньому вигляді нігтів і виробимо правила, як їх усунути.
Причина №1. Тривалий контакт з водою та миючими засобами
Довге перебування у воді – миття посуду, прибирання квартири, приготування їжі – самим згубним чином позначаються на стані нігтів. Волокна кератину, основного компонента нігтьової пластини, вбирають в себе воду, набухають і розщеплюються.
Використання миючих засобів ще більше посилює проблему: будь-яке, навіть саме дороге і розрекламоване, завдає непоправної шкоди нігтям і шкірі рук.
Рекомендації:
- Обзаведіться парою якісних господарських рукавичок і завжди надягайте їх перед виконанням "мокрих робіт" .
- Покрийте нігті зміцнює гелем, тобто герметично закрийте доступ шкідливим компонентам, що містяться в побутовій хімії, і тим самим запобігти їх руйнівний вплив на нігтьову пластину. Не забувайте регулярно оновлювати покриття.
- Частіше балуйте нігті ваннами з морською сіллю. Вони роблять нігті міцними, щільними і жорсткими. Після процедури дуже корисно нанести на нігті персикове або мигдальне масло.
Причина №2. Неправильна полірування нігтя
Майстерно відполіровані нігті виглядають красиво і доглянуто, а непрофесійно виконана процедура робить ніготь слабким, тонким і ламким. Намагаючись навести красу, іноді ми жертвуємо здоров'ям своїх нігтів.
Щоб цього не сталося, потрібно:
- Правильно підібрати пилку для полірування: вона повинна бути м'якою (з натуральної замші або її якісного замінника) і з високим показником абразивності (900-1200 грит).
- Обзавестися якісним персиковим або мигдальним маслом. Ретельно вивчайте склад при покупці, щоб не придбати підробку – технічний сурогат з додаванням барвників і ароматизаторів.
- Чітко дотримуватися порядок дій: спочатку нанести масло, втерти його в нігті, а потім полировщиком "вбити" або "запечатати" масло в нігтьову пластину. Таку процедуру можна повторювати 1 раз у тиждень.
Причина №3. Часте покриття лаком та застосування агресивних уходових коштів
Не намагайтеся щотижня оновлювати лак на своїх нігтях. Адже для того, щоб завдати нового, доводиться повністю знімати колишній.
А будь-які засоби, які ви використовуєте в догляді за нігтями, впливають на нігтьову пластину і навколишні її тканини. Тому вибирати їх слід уважно і навіть прискіпливо: професійний засіб з хорошим складом завдасть вам значно менше шкоди, ніж рідина з великим вмістом ацетону.
Після зняття лаку обов'язково помийте руки з милом і нанесіть на нігті масло.
Причина № 4. Нанесення лаку без бази
Будь-який лак, навіть дуже дорогий і якісний, містить у своєму складі розчинники і фарбники. Нігті ж вбирають барвний пігмент, темніють, набувають жовтуватий відтінок. На них ви вже не зможете нанести світлий і тим більш прозорий лак.
Базове покриття, в залежності від призначення і складу, може бути будь –яким-зволожуючим, що вирівнює, захисним, лікувальним. Кожне з них виконає покладену на нього завдання – захистить ваші нігті від небажаного фарбування, збереже їх структуру і природний колір.
Причина номер 5. Самостійне зняття гель-лаку
Є жінки, які знімають будь-гель-лак єдиної плівкою. Для цього їм достатньо розпарити нігті в гарячій воді. Вони вважають, що якщо вони не відчувають болю під час цієї процедури, то і шкоди не приносить.
Фатальна помилка! З 90%-ою ймовірністю можна стверджувати: лак сходить разом з лусочками верхнього шару нігтя, що робить його ще більш тендітною і вразливою.
Щоб уникнути подібних негативних результатів, знімайте гель-лак в салоні, у фахівців. Хоча і тут не все так просто і однозначно.
Раніше в салонах майстри дотримувалися такого алгоритму:
- запиливали поверхню нігтя,
- наносили ремувер (розчинник),
- загортали кожен пальчик у фольгу,
- чекали хвилин 15, поки гель-лак гарненько розмокне,
- знімали його дерев'яною паличкою.
Знаєте, що відбувається за ці 15 хвилин з вашими руками? Розчинник не тільки роз'їдає покриття. Паралельно він пересушує шкіру рук, кутикулу і нігтьові пластини. Після таких процедур нігті стають крихкими і тонкими, починають розшаровуватися.
У сучасних салонах гель-лак вже не знімають повністю, а акуратно спилюють тільки верхнє покриття, не чіпаючи натуральний ніготь. Після такої процедури немає ні запаленої кутикули, ні синців, ні хворобливих відчуттів на самому нігті. На неушкоджену базу наносять нове кольорове покриття – і ніготь залишається абсолютно цілим, здоровим і красивим.
Візьміть це собі на замітку, і якщо майстер в салоні запропонує вам перед зняттям розмочити покриття, подумайте про те, щоб знайти іншого.
Безупречный маникюр, аккуратные ногти – неотъемлемые атрибуты внешнего вида современной женщины. Содержать руки в должном порядке нужно всем, независимо от пола (да-да, мужчинам в той же мере, что и женщинам!), возраста и рода занятий.
На проблемы с ногтями не следует закрывать глаза, их нужно оперативно решать.
Но прежде, чем заняться лечением ногтей, следует установить причину болезни. В этом вам помогут специалисты салонов красоты, в сложных случаях – врач-подолог.
Вам не придется часто обращаться к ним за помощью, если вы будете беречь свои ноготки и правильно за ними ухаживать:
- Працювати з дому тільки в рукавичках
- Підживлювати їх сольовими ваннами і маслами
- Вчасно робити манікюр, не катувати їх ацетоном і неякісними лаками
- Грамотно знімати гель-лак і довірятися тільки високопрофесійним фахівцям
Обов'язково обробіть нігті і кутикулу маслом, мигдальним або персиковим! Робіть це кожен вечір, і ваші нігті скажуть вам «Спасибі!»
Постарайтеся розвинути звичку доглядати за нігтями у своїх дітей. Для початку придбайте їм масло в олівці: їм буде цікаво малювати олівцем по нігтям, одяг від цих «художеств» не постраждає, а нігтики у вашої дитини будуть рости міцними, міцними і красивими.